Reklama

Wiara

Proroctwa na nasze czasy

Czy żyjemy w czasach przeklętych, w których niszczy się Boży porządek? Co na ten temat mówią proroctwa?

Gdy obserwuje się rzeczywistość, można pomyśleć, że jest to epoka, która od kultu wolności prowadzi do anty-Kościoła, do negacji tego, co prawdziwe, piękne i dobre. Boleśnie uświadamiają nam to czarne marsze, wulgaryzmy wykrzykiwane przez młode kobiety, bezbożni politycy, którzy usuwają to, co święte z przestrzeni publicznej. Czy wobec tego powinniśmy załamać ręce i rozpaczać? Nie! Jak się okazuje, nie ma złych czasów – każda epoka może wydać owoc tak wielki, że będą go cenić kolejne pokolenia. Napisał o tym w swojej najnowszej książce Wincenty Łaszewski, uznany teolog, cieszący się międzynarodowym autorytetem, który od wielu lat zgłębia tajemnice objawień maryjnych.

Reklama

Autor prowadzi czytelnika drogą odkrywania prawd zawartych w siedmiu proroctwach – siedmiu obrazach Kościoła. Przewodnikami w tej wędrówce są: św. Augustyn, św. Jan Bosko, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, s. Łucja, św. Jan Paweł II i Joseph Ratzinger. Szczególnie wiele uwagi poświęca sekretom fatimskim.

Prezentowane przez autora apokaliptyczne obrazy przywracają sens w zrelatywizowanej współczesności. Łaszewski odkrywa przed nami konkretne wskazówki – swoiste drogowskazy prowadzące wierzących ku ocaleniu. Tak rozpoczyna się exodus będący motywem przewodnim książki. Czym zatem jest tytułowy exodus? Czy stoimy u progu czasów oczyszczenia, które zapowiadało wielu proroków Kościoła? Czy powinniśmy się obawiać tego momentu? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w pasjonującej publikacji o Kościele jutra.

Exodus. 7 proroctw o Kościele
Wincenty Łaszewski
Wydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 192

2021-03-30 10:53

Ocena: +9 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja

Niedziela podlaska 27/2016, str. 1

[ TEMATY ]

książka

SolisImages/Fotolia.com

Raporty czytelnictwa w Polsce nie napawają optymizmem, delikatnie rzecz ujmując. Aż 63 procent Polaków nie czyta w ogóle, tylko 37 procent w ostatnim roku przeczytało więcej niż jedną książkę – dane za 2015 r. Jeśli te liczby mówią prawdę, wielka szkoda. Nic tak nie rozwija wyobraźni, wpływa na samopoczucie, szerzej – uczy różnych postaw, w tym bezinteresowności i empatii na przykład, poszerza horyzonty i jest ogólnie dostępne dla każdego jak książka właśnie. Jeśli nie swoja, to ta wypożyczona z biblioteki, która jest przecież niemal w każdej miejscowości w Polsce. Wielka w tym rola dorosłych, wszak przykłady pociągają, bo „czego mały Jaś się nie nauczy, tego duży Jan nie będzie umiał” – mówi przysłowie. Zapewne prawda ta przyświecała miłośnikom książek, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowaną w Sadownem. Stanowi ona dowód, że może nie jest tak źle i jest w narodzie nadzieja. Więcej na łamach „Niedzieli Podlaskiej” na str. III. Zapraszam do lektury.

CZYTAJ DALEJ

Białoruskie władze ostrzegają Kościół katolicki: nie łamcie praw

2021-09-16 17:24

[ TEMATY ]

Kościół

Białoruś

władza

Vatican News

Białoruski rząd skrytykował opublikowaną przez „Mińską Prawdę” karykaturę, przedstawiającą katolickich księży, którzy zamiast krzyży noszą na szyjach swastyki. Jednocześnie ostrzegł przywódców Kościoła, aby nie łamali obowiązujących w tym kraju praw – donosi brytyjskie czasopismo „The Tablet”.

„Rysunek nie odzwierciedla oficjalnego stanowiska państwa wobec Kościoła rzymskokatolickiego” – przyznał pełnomocnik rządu ds. religii w liście skierowanym do przewodniczącego białoruskiego episkopatu. Dodał jednak, iż państwo białoruskie oczekuje, że „księża katoliccy będą kierować się obowiązującym prawem, przyczyniając się do współpracy między państwem a Kościołem”.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję