Reklama

Niedziela Wrocławska

Z myślą o rodzinach

Rok Rodziny to czas inicjatyw duszpasterskich mających na celu pogłębienie życia duchowego. Duszpasterze wychodzą do rodzin z wieloma propozycjami. Niektóre zgłaszają sami wierni.

Niedziela wrocławska 15/2021, str. I

[ TEMATY ]

ekstremalna Droga Krzyżowa

Marzena Cyfert

Joanna i Zbigniew z synami przed wyruszeniem na rodzinną EDK

Joanna i Zbigniew z synami przed wyruszeniem na rodzinną EDK

W parafii Najświętszej Maryi Panny Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie podczas Mszy św. na rozpoczęcie Roku Rodziny ks. Wojciech Jaśkiewicz, proboszcz parafii, mówił: – Wszyscy tworzymy jedną rodzinę dzieci Bożych, składającą się z wielu rodzin. Ksiądz proboszcz zachęcał do odnoszenia się do siebie z miłością i pielęgnowania relacji, podkreślając, że Bóg chce nas dotknąć swoją łaską również jako rodzinę. Przypomniał przy tym słowa papieża Franciszka z adhortacji Amoris laetitia „(…) Istnieje wiele trudności w rodzinach, kiedy któryś z jej członków nie dojrzał w swoim sposobie nawiązywania relacji, ponieważ nie uzdrowił ran z jakiegoś etapu swego życia”.

W intencji rodzin parafianie modlą się za wstawiennictwem św. Józefa. Jego ikona napisana przez artystkę Beatę Domagałę znalazła się bowiem w parafialnej świątyni. Każda rodzina może przyjąć do swego domu poświęconą kopię ikony wraz z tekstem modlitwy do św. Józefa i modlić się we własnym gronie.

Mamy wiele intencji: jest pandemia, chcemy się modlić o jej ustanie, jest też chęć odnowienia się jako rodzina.

Podziel się cytatem

Reklama

Kolejną propozycją dla rodzin była Rodzinna Indywidualna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęła się Mszą św. 26 marca, a jedna z intencji obejmowała osoby dotknięte chorobą covidową. – Prośmy Pana Boga, aby jak najszybciej ta pandemia ustała. Osoby, które będą brały udział w Indywidualnej Rodzinnej EDK, niech wzbudzą taką intencję i swój wysiłek ofiarują również za chorych z naszej parafii – zachęcał ks. Jaśkiewicz. Po Eucharystii każda rodzina indywidualnie udawała się na siedmiokilometrową trasę Drogi Krzyżowej wyznaczoną w okolicach Lasu Strachocińskiego.

Dlaczego wybrali ten rodzaj modlitwy? – To jest takie rodzinne wyzwanie. Trzeba się zmobilizować i całą rodziną przeżyć to wspólnie – mimo tego że się nie chce, że jest ciemno i są różne przeciwności, chociażby pandemia. Jest to też walka duchowa. Ale możemy to wszystko złożyć w ofierze i w intencjach, które ze sobą niesiemy – mówi Joanna, która z mężem Zbigniewem i dwoma synami wyruszyli na EDK. Renata i Artur mają z kolei dwie pasje: modlitwę i wędrowanie, stąd pomysł, by je połączyć. – A poza tym mamy wiele intencji: jest pandemia, chcemy się modlić o jej ustanie, jest też chęć odnowienia się jako rodzina – mówi Renata.

W najbliższym czasie parafia przygotowuje specjalną propozycję letnich rekolekcji rodzinnych, a jeśli nie przeszkodzi pandemia, w dniach 22-25 kwietnia zaprasza na wyjazd rekolekcyjny do Przesieki. Tematem rekolekcji będzie radość. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do rodzin dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2021-04-06 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Wielki Piątek przeżyj duchowo Ekstremalną Drogę Krzyżową

[ TEMATY ]

ekstremalna Droga Krzyżowa

EDK

Archiwum organizatorów

Przeżyj w Wielki Piątek duchowo Ekstremalną Drogę Krzyżową. Medytacja Krzyża, rozważania stacji Drogi Krzyżowej i duchowa wędrówka okazją do jeszcze głębszego przeżywania EDK - zachęca rzecznik inicjatywy ks. Zbigniew Gełdon.

Kapłan przypomina, że tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa, jak wiele innych inicjatyw duszpasterskich na całym świecie, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa przyjęła nową formę.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych na Ślęży - [relacja]

2021-09-18 20:03

ks. Łukasz Romańczuk

Soli Deo - Idź na całość! Pod tym hasłem odbyło się Spotkanie Młodych na Ślęży. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 500 osób. Był czas na spotkanie, spacer, modlitwę, rozważanie słowa Bożego i zabawę.

Punktem kulminacyjnym była Msza święta, która pierwotnie miała się odbyć na placu przed kościołem, jednakże warunki pogodowe sprawiły, że odbyła się ona w kościele na Ślęży. Mimo mocnego ścisku każdy znalazł dla siebie miejsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję