Reklama

Niedziela Lubelska

Pokochać Pismo Święte

Odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w życiu osobistym to główne zadanie Tygodnia Biblijnego.

W niedzielę, 18 kwietnia, rozpoczął się 13. Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Przeżywany jest pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Motto nawiązuje do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. W Niedzielę Biblijną odbywa się też Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Piąta edycja tego wydarzenia przyjęła za lekturę Ewangelię według św. Marka. Z powodu pandemii większość akcji przeniosła się do internetu. Jak podkreśla ks. prof. Mirosław Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej, celem tych wydarzeń jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Diecezjalne obchody Niedzieli Biblijnej odbędą się w kościele rektoralnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego. Eucharystii będzie przewodniczył ks. M. Wróbel, a homilię wygłosi ks. dr Marcin Zieliński. Transmisja liturgii dostępna pod linkiem: www.pobrygidkowski.pl . Podczas Mszy św. wierni otrzymają fragmenty tekstów biblijnych do osobistego rozważania i aktualizowania w życiu. Ponadto w parafiach odbędzie się uroczysta intronizacja Pisma Świętego. Duszpasterze wygłoszą homilie biblijne, zachęcając do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych. Dopełnieniem biblijnych wydarzeń będą spotkania on-line. 20 kwietnia o godz. 18.00 kolejne spotkanie z cyklu W Blasku i Mocy Słowa Bożego poprowadzi ks. M. Wróbel; tematyka spotkania koncentrować się będzie na symbolice chrzcielnej w Apokalipsie św. Jana. 21 kwietnia o godz. 17.30 Biblijną Drogę Światła prowadzi ks. M. Zieliński. W kolejnych dniach odbędzie się Szkoła Słowa Bożego (22 kwietnia, godz. 18.00) i spotkanie nt. Msza św. w nauczaniu św. Pawła (23 kwietnia, godz. 19.00). Więcej informacji na www.biblista.pl/diecezja-lubelska .

2021-04-14 07:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sławek Baszko o akcji Biblia 24/7

[ TEMATY ]

Pismo Święte

franciszkanie

Zielona Góra

Karolina Krasowska

Biblia to żywa księga, do której sam sięgam codziennie i widzę jak zmienia moje życie, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w akcji – mówi Sławek Baszko.

Biblia to żywa księga, do której sam sięgam codziennie i widzę jak zmienia moje życie, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w akcji – mówi Sławek Baszko.

1328 rozdziałów, ponad 35 tys. wersetów i blisko milion słów w tydzień, od początku do końca.- Będziemy czytali Pismo Święte od początku do końca. Zajmie nam to tydzień, będziemy czytali non stop, dzień i noc - Sławek Baszko z zielonogórskiej Fraterni Franciszkańskiej o akcji Biblia 24/7.

https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/375248343716267

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na Jasnej Górze: Rodzina znakiem Bożej miłości w świecie

2021-09-26 14:47

[ TEMATY ]

rodzina

ks. Paweł Klys

O tym, że rodzina ma być wśród świata znakiem i szkołą miłości Boga, zwłaszcza wobec najsłabszych: dzieci, starszych, niepełnosprawnych, w różny sposób wykluczanych i tych bez domu, mówił w homilii abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. z udziałem uczestników 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Pielgrzymka stanowiła centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia.

Abp Ryś podkreślił w homilii, że rodzina jest i powinna być podstawową i najważniejszą przestrzenią, w której uczymy się troski, uważności na najmniejszych; dzieci, w tym te poczęte a jeszcze nienarodzone, starszych, chorych, niepełnosprawnych. - W tym względzie rodzina spełnia niesłychaną rolę wobec całych społeczeństw. Dramatyczne jest społeczeństwo, które się tego nie uczy od rodziny. Dramatyczne jest społeczeństwo, które zamiast zatroszczyć się o tych, co są najsłabsi, potrafi ich zabijać. Niesłychane jest społeczeństwo, które nie dało się wychować rodzinie jako tej podstawowej ludzkiej wspólnocie, od której wszystkie inne powinny czerpać sposoby myślenia, działania. Państwo, Kościół, wszyscy się w jakiś sposób uczymy od rodziny, a uczymy się wtedy, kiedy mamy w sobie tę koncentrację na najmniejszych – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję