Reklama

Co, jeśli doznałeś uszczerbku na zdrowiu?

Pomoc finansową w razie doznania uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku komunikacyjnego Tobie i osobom wskazanym w polisie zapewni ubezpieczenie NNW w LINK4.

Niedziela Ogólnopolska 24/2021, str. 54

Link 4

Patrycja Kotecka, członek Zarządu LINK4

Patrycja Kotecka, członek Zarządu LINK4

Każdego dnia na drodze może się zdarzyć wypadek, czasem niestety z naszej winy. Nie wszystkie sytuacje da się przewidzieć, wystarczą chwila dekoncentracji czy trudne warunki drogowe i kłopot gotowy. Co wtedy? Na ochronę z naszej polisy OC mogą liczyć jedynie osoby przez nas poszkodowane. A na jaką pomoc może liczyć sprawca zdarzenia? Tu pomoże ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Oczywiście świadczenie z ubezpieczenia NNW działa także w sytuacji, gdy ubezpieczony kierowca jest poszkodowany.

Warto wiedzieć

Ubezpieczenie NNW to dobrowolne ubezpieczenie kupowane z OC lub OC i AC. W LINK4 NNW zapewnia wypłatę odszkodowania w razie doznania uszczerbku na zdrowiu (nie tylko trwałego), który został wskazany w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), oraz świadczenia dodatkowe: dzienne świadczenie w razie hospitalizacji po nieszczęśliwym wypadku, zwrot kosztów zakupu leków, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych – podkreśla Patrycja Kotecka-Ziobro, członek Zarządu LINK4. Odszkodowanie można przeznaczyć też na np. leczenie czy rehabilitację.

Reklama

Ubezpieczenie NNW w zakresie rozszerzonym w LINK4 (dla posiadaczy ubezpieczenia OC lub OC/AC) obejmuje nie tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków związane z użytkowaniem pojazdu przez kierowcę i pasażerów, ale także assistance „Wracaj do zdrowia”, zapewniające dostęp do wybranych lekarzy specjalistów, rehabilitacji ambulatoryjnej, badań i zabiegów ambulatoryjnych oraz diagnostyki. Oto przykład: Pan Wojciech jechał z żoną i dwójką dzieci na święta do rodziców. Wieczorem temperatura spadła poniżej 0°C i mokra nawierzchnia zamieniła się w lodową taflę. Samochód wypadł na zakręcie z drogi i uderzył w drzewo. Prędkość nie była zbyt duża, dlatego skończyło się na stłuczeniach pasażerów. Niestety, pan Wojciech doznał największych obrażeń – złamał nogę i rękę. Konieczna była operacja. Na jaką pomoc finansową może liczyć pan Wojciech?

W takim przypadku ubezpieczenie NNW to forma wsparcia finansowego, na które może liczyć sprawca wypadku. Co ważne, ubezpieczony nie będzie musiał czekać na wypłatę odszkodowania do zakończenia leczenia, bo świadczenie może otrzymać już na podstawie dokumentów medycznych.

Przy polisach NNW LINK4 wprowadza także świadczenia dodatkowe za hospitalizację, co jest bardzo korzystne dla klientów. Firma wypłaci 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu – w sumie do kwoty 2 tys. zł za cały pobyt. Zwróci także koszty zakupu leków i środków opatrunkowych do kwoty 5 tys. zł oraz koszty zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych do 10% sumy ubezpieczenia NNW.

Reklama

Polisa NNW wykupiona przez właściciela pojazdu będzie również dodatkowym wsparciem dla jego pasażerów (świadczenie zostanie wypłacone niezależnie od tego, czy otrzymali oni odszkodowanie z polisy OC).

Okazuje się zatem, że polisa NNW, na którą pan Wojciech wydał zaledwie kilkadziesiąt złotych, zapewniła jemu i jego najbliższym odszkodowanie w wysokości kilku tysięcy złotych. To poważne wsparcie w sytuacji, gdy przez dłuższy czas po wypadku nie można wrócić do pracy.

Ty decydujesz

Dużym atutem jest też elastyczność składki – odpowiedzialność ubezpieczyciela jest bowiem ograniczona do wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia. Składkę można opłacić jednorazowo lub w ratach. Maksymalna suma ubezpieczenia dla każdego ubezpieczonego wynosi 100 tys. zł.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie NNW w LINK4 obejmuje szkody powstałe na całym świecie. Ubezpieczenie assistance „Wracaj do zdrowia” obejmuje organizację świadczeń w kraju.

LINK4 z najlepszą ofertą

– Polisy komunikacyjne zawsze były mocną stroną LINK4 i dbamy o to, żeby tak zostało. Rozszerzenie zakresu ochrony wynikającej z ubezpieczenia NNW wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, a przy tym czyni naszą ofertę jedną z najbardziej kompleksowych na rynku – ocenia Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektor Departamentu Produktu w LINK4. Potwierdza to zwycięstwo LINK4 w prestiżowym rankingu ubezpieczycieli na 2021 r. według Rzeczpospolitej. Po porównaniu przez niezależnych ekspertów wszystkich dostępnych na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych okazało się, że pakiet OC, NNW i assistance LINK4 jest bezkonkurencyjny!

Ubezpieczenie NNW w LINK4 można kupić razem z polisą OC lub OC/AC bez wychodzenia z domu: telefonicznie pod numerem 22 444 44 44 oraz na stronie www.link4.pl . Do dyspozycji są też współpracujący z LINK4 agenci. Dodatkowe ubezpieczenie „Wracaj do zdrowia” można w LINK4 kupić tylko z NNW.Szczegółowe informacje na: www.link4.pl .

Artykuł powstał we współpracy z LINK4

2021-06-08 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święta Hildegarda na nowo odkrywana

2021-09-18 10:07

ks. Łukasz Romańczuk

o. Antoni Rachmajda

o. Antoni Rachmajda

Dziś przy parafii pw. św. Rodziny rozpoczęła się konferencja"Medycyna św. Hildegardy, w której nie ma chorób nieuleczalnych".

Zanim rozpoczęła się cześć wykładowa, uczestnicy sympozjum mieli możliwość uczestnictwa w Eucharystii, której przewodniczył ks. Przemysław Vogt, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, a homilię wygłosił o. Antoni Rachmajda, karmelita. Natomiast wszystkich obecnych na Mszy św. przywitał ks. Piotr Jakubuś, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję