Reklama

Niedziela Legnicka

Zgorzelec

Modlitwa za zmarłych księży

W parafii św. Jadwigi 26 czerwca została odprawiona Msza św. w intencji księży proboszczów, którzy odeszli do wieczności.

Niedziela legnicka 28/2021, str. II

[ TEMATY ]

modlitwa za kapłanów

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Nowy grobowiec dla kapłanów

Nowy grobowiec dla kapłanów

Była ona połączona z uroczystością poświęcenia miejsca na cmentarzu komunalnym z grobowcem przeznaczonym dla zmarłych księży.

Wspominano zmarłych proboszczów zgorzeleckich: ks. Franciszka Szolca, ks. Józefa Rogoża, ks. Jana Szyszkę, ks. Jana Kozaka, ks. Stanisława Potockiego, ks. Witolda Sidora-Pidorskiego i ks. Kazimierza Pietkuna. Ciało śp. ks. Kazimierza zostało złożone już w nowym miejscu, po jego śmierci przed dwoma laty.

Uroczystości przewodniczył dziekan dekanatu ks. Jan Kułyna z udziałem m.in. wikariusza generalnego diecezji Görlitz ks. Alfreda Hoffmana, księży z dekanatu oraz księży z rocznika święceń. Msza św. była też sprawowana w intencji fundatorów grobowca, wykonawców i dobrodziejów. Ksiądz dziekan przypomniał historię powstania tej inicjatywy, podkreślając, że jest to także wyraz wdzięczności kapłanom, którzy stają przed ludźmi jako narzędzie w rękach Pana Boga.

Na cmentarzu, gdzie odbyła się druga część uroczystości, ksiądz dziekan złożył podziękowanie burmistrzowi miasta za wyznaczenie kwatery oraz panom: Markowi Górce za realizację grobowca i Kamilowi Dobrzyckiemu za wykonanie nagrobka, a także raz jeszcze wszystkim fundatorom za ofiary złożone na ten cel. Poprosił też, aby było to odtąd miejsce modlitwy za zmarłych księży, którzy pochowani są na różnych cmentarzach, ale są związani z miastem.

2021-07-07 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dar modlitwy za kapłanów

Niedziela sosnowiecka 9/2021, str. IV

[ TEMATY ]

modlitwa za kapłanów

Małgorzata Więckowska

Olkuskie nowo utworzone „margaretki” z duszpasterzami

Olkuskie nowo utworzone „margaretki” z duszpasterzami

W bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu trwa modlitwa za kapłanów i nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.

Owocem pięknego dzieła są powołane dwie nowe „margaretki”, które objęły modlitwą wikariusza parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, ks. Grzegorza Woszczka oraz diecezjalnego asystenta Apostolatu „Margaretka”, ks. Tomasza Zmarzłego.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Oder: Oskarżanie Jana Pawła II o zamiatanie pod dywan spraw pedofilskich przeczy faktom

2022-12-05 10:28

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

fot. Adam Bujak Biały Kruk

- Oskarżanie Jana Pawła II o sprzyjanie czy „zamiatanie pod dywan” przestępstw na tle pedofili jest zupełnym absurdem, a przede wszystkim przeczy faktom – mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Sławomir Oder, postulator jego procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

A oto pełna treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję