Reklama

Niedziela Rzeszowska

Do zobaczenia na szlaku!

Już za kilka dni z Rzeszowa wyruszy 44. Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

Hasło tegorocznej pielgrzymki „Z Maryją i Józefem do Jezusa” zachęca do tego, byśmy wpatrując się w przykład Matki Najświętszej i św. Józefa przybliżali się w swoim życiu do Pana Jezusa. Biskup Edward Białogłowski, koordynujący przygotowania do Rzeszowskiej Pielgrzymki Pieszej, podkreśla, że program duszpasterski pielgrzymki jest tak samo obfity jak w innych latach. Zaznacza, iż w programie duchowym na rekolekcje w drodze uwzględniono dwa ważne tematy: Eucharystia i Rodzina. Biskup wyjaśnia: – Pierwszy wynika z ogólnopolskiego programu duszpasterskiego: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, zaś drugi jest nawiązaniem do Roku Rodziny, który polecił Kościołowi papież Franciszek.

Ze względu na stan epidemii pielgrzymka przyjmie formę sztafety poszczególnych grup. Każdego dnia na szlaku do Królowej Polski spotkają się pątnicy zapisani do swoich grup z różnych rejonów diecezji. Cieszy nas zainteresowanie pielgrzymką, o czym świadczy duża ilość osób zapisanych przez formularz internetowy lub w parafiach. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

Reklama

Codziennie od 4 do 13 sierpnia zapraszamy do łączności z tymi, którzy wyruszą na pątniczy szlak. Studio pielgrzymkowe na antenie Radia VIA zaprasza przez kolejne dziesięć dni o godz. 7.35; 10.15; 12.10; 16.10 i 20. Również zapraszamy codziennie na Eucharystię do Bazyliki Ojców Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18, która będzie celebrowana przez księży przewodników poszczególnych grup RPP. Okazją do duchowego pielgrzymowania będzie udział w nabożeństwach różańcowych w kościele Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20.30. Msze święte i nabożeństwa będą transmitowane przez Radio VIA.

Okazją do spotkania w pielgrzymkowej wspólnocie będzie Eucharystia na rozpoczęcie 44. RPP, która tradycyjnie odbędzie się na placu Farnym w Rzeszowie o godz. 6.30 pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Zapraszamy również na uroczyste wejście Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, które odbędzie się 13 sierpnia o godz. 10 i następnie na Eucharystię na błoniach jasnogórskich o godz. 11.30.

Niech tegoroczne pielgrzymowanie z Niepokalaną Dziewicą i św. Józefem zbliży nas do Chrystusa i umocni więź z bliźnimi. Jezu, Maryjo, Józefie święty, Wam oddajemy serca, ciała i dusze nasze! Do zobaczenia na szlaku 44. Rzeszowskiej Pielgrzymki Pieszej.

2021-07-27 12:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wotum po śp. gen. Andrzeju Błasiku na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

Jasna Góra

katastrofa

BOŻENA SZTAJNER

Ewa Błasik, wdowa po gen. pilocie Andrzeju Błasiku, dowódcy Sił Powietrznych RP, który zginął 10 kwietnia pod Smoleńskiem, złożyła na Jasnej Górze szczególne wota - pamiątki po śp. mężu. Są to m.in.: mundur generalski, który miał na sobie w czasie katastrofy smoleńskiej, czapka generalska z orzełkiem i otokiem oraz odznaki dowódcy Sił Powietrznych RP: generalska szabla i symboliczna buława.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: medal „Per Artem Ad Deum” dla Ernesta Brylla

2021-09-27 16:46

[ TEMATY ]

nagroda

Kielce

SacroExpo

Papieska Rada Kultury

Targi Kielce S.A./ Facebook

Ernest Bryll, pisarz, dziennikarz i krytyk filmowy, otrzymał w poniedziałek „Per Artem Ad Deum” – medal przyznawany co roku przez Papieską Radę ds. Kultury i wręczany podczas Targów SacroExpo w Kielcach.

W poniedziałek rozpoczęła się 22. edycja wydarzenia łączącego sferę biznesu i szeroko rozumianej kultury sakralnej.

CZYTAJ DALEJ

Ludowy przekaz wiary

2021-09-28 14:28

[ TEMATY ]

kalendarz

Mat.prasowy

Jak ważny dla chrześcijaństwa w Polsce był i jest kult Najświętszej Maryi Panny, świadczy fakt, że Bogurodzica, najstarsza pieśń religijna zapisana w języku polskim, przez pewien czas była traktowana jak hymn narodowy. Świadczy o tym również liczba pieśni ku czci Maryi, które na przestrzeni stuleci powstały w naszej Ojczyźnie.

Autorzy tych tekstów z jednej strony starali się przekazać główne prawdy wiary związane z osobą Maryi (że jest Ona Matką Boga, że jest niepokalanie poczęta, że jest orędowniczką i pośredniczką u Boga, że jest Matką wszystkich wierzących), a z drugiej – chcieli zapewnić wiernych, że wybrana przez Boga Maryja jest człowiekiem, jedną z nas (stoi blisko każdego ze swoich dzieci, rozumie je, troszczy się o nie, pomaga im w nieszczęściach i chorobach). Polskie pieśni maryjne to bogactwo treści teologicznych i świadectwo tego, jak przeżywali wiarę nasi przodkowie. Dlatego w kalendarzu na 2022 rok zamieściliśmy fragmenty najbardziej znanych pieśni ku czci Matki Bożej, które mogą pomóc każdemu z nas przeżywać kolejne miesiące w duchu pokory i pobożności Maryi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję