Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Styk doczesności i wieczności

Po raz 19. w Pierśćcu odbył się Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Niedziela bielsko-żywiecka 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Monika Jaworska/Niedziela

Tegoroczni laureaci statuetek św. Mikołaja

Tegoroczni laureaci statuetek św. Mikołaja

Modlitewne spotkanie w kościele św. Mikołaja rozpoczęło się powitaniem przez administratora ks. Sebastiana Ruckiego, który opowiedział o patronie świątyni i przytoczył świadectwa łask otrzymanych za jego wstawiennictwem. Po modlitwie różańcowej do 7 Boleści Maryi była sprawowana Msza św., której przewodniczył wikariusz generalny diecezji ks. dr Marek Studenski w koncelebrze z diecezjalnym moderatorem ADŚ ks. Marcinem Wróblem, dyrektorem krajowym ADŚ ks. Grzegorzem Górnikiem, misjonarzem Świętej Rodziny i kapłanami związanymi ze wspólnotą. – Święty Mikołaj to jeden z patronów ADŚ, a dobra śmierć to śmierć pojednanych w sumieniu z Bogiem i drugim człowiekiem. To spotkanie jest darem, niczym prezent od Mikołaja. Życzę więc wam, aby wiara, która staje się naszym udziałem, była przez was krzewiona, przekazywana w tym świecie, który pragnie nadziei, ale często szuka jej w tej przestrzeni, w której jej znaleźć nie może – powiedział ks. Marcin Wróbel do pielgrzymów z naszej diecezji, diecezji opolskiej i archidiecezji katowickiej. Ksiądz Marek Studenski przekazał pozdrowienia i podziękowania od bp. Romana Pindla za modlitwę. W kazaniu zauważył, że św. Mikołaj jest potężnym świętym, który potrafił zobaczyć styk rzeczywistości doczesnej i wiecznej. Zachęcał, by wzbudzać w sercach dzieci ufność do świętych tak, żeby w tym był pierwiastek chrześcijański, duchowy.

Po Mszy św. przedstawiciele Kapituły Nagrody św. Mikołaja wręczyli statuetki osobom wyróżniającym się postawą w ADŚ. Otrzymali je: ks. Jacek Wójcik – proboszcz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy, Jadwiga Morawska – koordynatorka ADŚ parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cieszynie Mnisztwie, Aniela Popowicz – honorowa zelatorka ADŚ w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niemodlinie, Janina Radosz – zelatorka ADŚ parafii Dobrego Pasterza w Ustroniu Polanie. Podczas dnia skupienia śpiewała parafialna schola pod opieką ks. Krzysztofa Wilka. Nie zabrakło modlitwy różańcowej i nabożeństwa do św. Mikołaja z potarciem chusteczek o jego figurę. Wierni mogli zakupić mikołajowe pierniki.

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlą się o dobrą śmierć

Niedziela świdnicka 43/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Parafia Niepokalanego Poczęcia

Apostolstwo Dobrej Śmieci po Mszy dziękczynnej w 15. rocznicę powstania

Apostolstwo Dobrej Śmieci po Mszy dziękczynnej w 15. rocznicę powstania

W wałbrzyskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od 15 lat działa wspólnota, która przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem.

To Stowarzyszenie Apostolstwa Dobrej Śmierci, skupiające osoby, które, przez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. W ten sposób członkowie wspólnoty starają się wystrzegać grzechu, by wzrastać w dobru i w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności

2023-01-27 20:33

[ TEMATY ]

Kraków

zmarły

prof. Aleksander Krawczuk

Wikipedia/autor: Ladislav Luppa na licencji Creative Commons

prof. Aleksander Krawczuk

prof. Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

O śmierci prof. Aleksandra Krawczuka poinformował w piątek Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w mediach społecznościowych. Wiadomość tę potwierdził również PAP w rozmowie telefonicznej pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ferie po łódzku

2023-01-27 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Podczas zimowej przerwy od nauki, salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przy ul. Wodnej 36, zorganizowało „Ferie po łódzku”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego: świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję