Reklama

Niedziela Legnicka

Pobiegli dla Niezłomnych

W Bolesławcu po raz siódmy odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęło w sumie 211 zawodników.

Niedziela legnicka 13/2022, str. VII

[ TEMATY ]

bieg tropem wilczym

Sławomir Puciato

Tegoroczne „Tropem Wilczym” w Bolesławcu zgromadziło ponad 200 uczestników

Tegoroczne „Tropem Wilczym” w Bolesławcu zgromadziło ponad 200 uczestników

Szczególnie krótszy, symboliczny dystans 1963 m, przyciągnął dużą grupę uczestników, w tym całe rodziny, często z małymi dziećmi, zorganizowane grupy. Uczestnicy pochodzili nie tylko z Bolesławca. Bieg na 1963 m wygrał Oliwier Skorupiński, wśród kobiet najlepsza była Karolina Zawada. W biegu na 5200 m zwyciężył Gabriel Sadowski, wśród kobiet najlepsza była Kaja Iwan.

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę, a po dobiegnięciu do mety – medal, który można było połączyć z medalami z dwóch poprzednich lat.

Pogoda sprzyjała. Wiele osób zgromadziło się, by wspierać swoich znajomych. Dla uczestników przygotowany był słodki posiłek, a 23. Pułk Artylerii zapewnił ciepłą wojskową grochówkę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni oraz strzelnica przygotowana przez Lwówecki Klub Strzelecko-Kolekcjonerski.

Reklama

Organizatorem biegu 6 marca było Bolesławieckie Stowarzyszenie AKTYWNI, ale bieg nie odbyłby się bez pomocy wielu wolontariuszy, w tym z bolesławieckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży oraz kibiców Zagłębia Lubin z FC Bolesławiec.

Nie zabrakło też sponsorów: Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o., 23. Pułk Artylerii w Bolesławcu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu, Lwówecki Klub Strzelecko-Kolekcjonerski, Piekarnia Orawiec, FIT Style Zone Sp. z o.o., Tur Project Rafał Tur, Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego ŻURAW. Wszystkim z serca dziękujemy. Patronami medialnymi wydarzenia byli: Radio Plus Legnica, Tygodnik Katolicki Niedziela, Portal Bolec.info, Sportowy Bolesławiec profil na FB.

2022-03-22 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pobiegli, by uczcić pamięć

Niedziela świdnicka 12/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Bieg Pamięci

bieg tropem wilczym

Hubert Gościmski

Udział w biegu wzięły całe rodziny, miał więc on wymiar międzypokoleniowy

Udział w biegu wzięły całe rodziny, miał więc on wymiar międzypokoleniowy

W tych zawodach o wiele bardziej niż wygrana liczy się sam udział. Już po raz dziesiąty odbył się bieg pamięci żołnierzy wyklętych „Tropem wilczym”.

Świdnica, dzięki zaangażowaniu członków Fundacji Wolność i Demokracja, Świdnickiego Stowarzyszenia Patriotycznego, innych organizacji i stowarzyszeń oraz lokalnych patriotów, włączyła się w tę inicjatywę już po raz ósmy. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej pojawiło się ponad 200 osób gotowych pokonać symboliczny dystans. Uczestników powitał Tadeusz Grabowski, koordynator biegu. Podziękował za liczną obecność i podkreślił, że to wydarzenie ma na celu upamiętnienie żołnierzy walczących niezłomnie z systemem komunistycznym.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś: problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości

2023-01-30 12:22

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś odprawił dziś Eucharystię z okazji trzydziestej rocznicy erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Diecezji Łódzkiej. W kwietniu 1990 roku, kiedy reaktywowano Caritas Diecezji Łódzkiej, rozpoczęto starania o odzyskanie budynku przy ulicy Gdańskiej 111. Obiekt został kupiony przez biskupa Tymienieckiego w 1926 roku, a następnie zagarnięty, przez władze państwowe w 1950 roku. Budynek, który stał się siedzibą Caritas, odzyskano w 1991 roku. Po generalnym remoncie w 1993 roku utworzono w nim kaplicę, której patronem został bł. o. Rafał Chyliński z Łagiewnik.

W homilii metropolita łódzki odwołując się do Ewangelii, podkreślił, że problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości. - Bywa, że jesteśmy tak zanurzeni w przeszłości, że chcielibyśmy w niej mieszkać. Takie podejście wyrywa nas z miejsca, gdzie powinniśmy żyć. Porzucamy miejsce, które Bóg nam dał na dziś, na teraz. Historia nie jest po, to by dać się przykuć łańcuchem do pomnika – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję