Reklama

Niedziela Łódzka

Czas młodych

Już za kilka dni – 30 i 31 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się Arena Młodych – wydarzenie ewangelizacyjne, na które zaproszeni są uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich.

Niedziela łódzka 13/2022, str. I

[ TEMATY ]

Arena Młodych

Piotr Drzewiecki

Spotkanie młodych jest świadectwem wiary

Spotkanie młodych jest świadectwem wiary

Okres Wielkiego Postu nieodłącznie związany jest z czasem rekolekcji, które w propozycji Kościoła mogę przybierać rozmaitą formę. Arena Młodych jest inicjatywą podjętą przez abp. Grzegorza Rysia, która w ciągu dwóch dni gromadzi wokół słowa Bożego młodych, chcących przeżyć wspólnie czas oczekiwania świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Co roku, organizatorzy rozeznają słowo Boże, które będzie przewodniczyć wydarzeniu, spotkaniu wokół konkretnego fragmentu Ewangelii. Przyjrzeniu się temu, co Bóg chce powiedzieć do młodych w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. – W tym roku mamy przekonanie, że takim słowem jest fragment z Ewangelii wg św. Łukasza z 15 rozdziału – przypowieść o synu marnotrawnym. To jest przypowieść, która opowiada o głębokim kryzysie relacji między młodszym synem a ojcem, między starszym synem a ojcem oraz relacji między obydwoma braćmi, którzy są ze sobą skłóceni, rozdarci – mówi arcybiskup.

Grupy i wspólnoty działające w archidiecezji łódzkiej, co roku licznie włączają się w przygotowania poprzez rozmaitą formę – śpiew, taniec, służbę liturgiczną czy wolontariat. To wydarzenie jest nie tylko czasem modlitwy i spotkania z Bogiem, ale też okazją do rozwoju swoich talentów.

Reklama

– Przygotowania do wydarzenia trwają już od października zeszłego roku. Podczas comiesięcznych spotkań w grupie kilkunastu osób świeckich, księży i abp. Grzegorza Rysia tworzyliśmy scenariusz tegorocznego spotkania, a ostatnie tygodnie są czasem przekuwania pomysłów w czyn. W przygotowaniach Areny Młodych uczestniczy wiele grup, wspólnot i organizacji z naszej archidiecezji. – Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie przypowieść z 15 rozdziału Ewangelii wg. św. Łukasza, o miłosiernym ojcu – mówi Natalia, zaangażowana w organizację przedsięwzięcia.

Tradycją stała się obecność podczas wydarzenia gości, którzy dzielą się świadectwem swojego życia. W tym roku będzie to Dobromir „Mak” Makowski – mąż i ojciec czwórki dzieci, nauczyciel wychowania fizycznego oraz magister pedagogiki resocjalizacyjnej. Autor książki Wyrwałem się z piekła, pasjonat muzyki. Założyciel fundacji „Rampa”, która działając w Pabianicach prowadzi rozmaite inicjatywy m.in. streetworking, świetlicę środowiskową, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób, które ukończyły terapię.

Informacje i zgłoszenia pod numerami telefonów: 609 102 553; 42 66 48 756 oraz na FB Łódź Piotrowa (www.facebook.com/mlodziwdomu). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na: www.katecheza.lodz.pl .

2022-03-22 13:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czego nie wolno zmieniać w celebracji Mszy św.? Komisja KEP wyjaśnia zachowanie abp. Rysia podczas Areny Młodych

Kapłan jest sługą świętej liturgii i nie wolno mu na własną rękę w celebracji Mszy św. niczego dodawać, opuszczać ani zmieniać - podkreślił przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, bp Piotr Greger, w związku z celebracją liturgii podczas spotkania Arena Młodych "Reset" w Łodzi.

W odpowiedzi na liczne pytania adresowane do centralnych instytucji kościelnych w Polsce dotyczących sposobu sprawowania eucharystii pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, w czasie modlitewnego spotkania dla młodzieży Arena Młodych "Reset" w Łodzi na stadionie żużlowym "Orła Łódź" 13 września br., Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski udzieliła wyjaśnień w "Pro memoria" na temat integralności Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Zawsze mamy wybór [WYWIAD]

2023-01-27 18:39

[ TEMATY ]

wywiad

Alchemia Teatralna

Zuzanna Kleina

Wojciech Skiślewicz

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Dramat „E(ro)tycznie” i historia się za nim kryjąca stały się przyczynkiem do dyskusji o pojmowaniu cielesności i kobiecości, a także wpływie popkultury na społeczną podświadomość, o czym Zuzanną Kleiną rozmawia Hubert Gościmski.

Hubert Gościmski: „E(ro)tycznie” zostało nagrodzone w 2022 roku w konkursie na najlepszą sztukę teatralną. Powiedz, czy myśl o napisaniu tego dramatu pojawiła się wraz z ogłoszeniem wspomnianego konkursu, czy też chodziła za Tobą już wcześniej?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję