Reklama

Niedziela Podlaska

By lepiej rozumieć Biblię

W szkole podstawowej w Domanowie miało miejsce podsumowanie konkursu Życie w Biblii, Biblia w życiu. Przypowieści Jezusa, dedykowanego uczniom szkół podstawowych.

Niedziela podlaska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

konkurs biblijny

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa

W spotkaniu 6 kwietnia wziął udział bp Piotr Sawczuk, który wraz z Akademią Katolicką w Warszawie oraz wójtem gminy Brańsk Andrzejem Jankowskim objął konkurs honorowym patronatem.

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa. Z tego też powodu część artystyczna, przygotowana przez uczniów kl. VIII pod kierunkiem nauczycielki Eweliny Paprockiej-Radziszewskiej, była adaptacją przypowieści o synu marnotrawnym.

Ważnym momentem było nagrodzenie laureatów. Wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów zwycięzcom dokonali bp Piotr Sawczuk, przedstawicielki podlaskiego Kuratorium Oświaty: Dorota Zimnoch i Barbara Szutko, zastępca wójta gminy Brańsk Monika Falkowska oraz dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ks. kan. Krzysztof Mielnicki.

Reklama

Na konkurs wpłynęły 304 prace z 35 szkół podstawowych leżących na terenie diecezji drohiczyńskiej, w tym: 226 prac plastycznych, 44 prace literackich, 29 komiksów oraz 5 filmików. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych i tematycznych komisja przyznała 5 pierwszych miejsc, 5 drugich miejsc, 5 trzecich miejsc i 14 wyróżnień. Szczegółowe informacje wraz z listą laureatów można naleźć na stronie www.katecheza.drohiczynska.pl/konkursy. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia, a opiekunowie – dyplomy za wsparcie i pomoc.

Słowa wdzięczności organizatorom, sponsorom, przybyłym gościom, a przede wszystkim uczestnikom i ich opiekunom wyraziła dyrektor szkoły podstawowej w Domanowie Ewa Zawadzka. W spotkaniu wziął również udział miejscowy proboszcz ks. kan. Krzysztof Napiórkowski oraz Maciej Bobel – dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy.

Organizatorem konkursu był Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie oraz Fundacja Mater.

Konkurs jest nową odsłoną dotychczasowego diecezjalnego konkursu Spotkania z Biblią, którego formuła wyczerpała się z chwilą likwidacji gimnazjów. Jego celem jest refleksja nad własnym życiem w świetle wartości biblijnych.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Specjaliści od św. Marka

[ TEMATY ]

konkurs biblijny

Maciej Orman

Co oznacza termin „apostoł”? Czym były chleby pokładne? Którym z kolei dniem tygodnia jest szabat? Z takimi pytaniami 5 marca musieli zmierzyć się finaliści XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas 4-5 szkoły podstawowej, który odbył się w auli Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

– Jesteśmy bardzo zestresowani, bo dzieci są zestresowane – przyznała jeszcze przed ogłoszeniem wyników Iwona Traczyk, katechetka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. – Przygotowania zaczęliśmy od razu po zakończeniu etapu diecezjalnego w listopadzie. Z moim uczniem spotkałam się nawet kilka razy w ferie zimowe – podkreśliła z uśmiechem na twarzy.

CZYTAJ DALEJ

Jak współpracować z Duchem Świętym?

2023-02-03 10:30

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Jak współpracować z Duchem Świętym? Jak odkryć Moc Ducha Świętego w swoim życiu - zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Zapraszamy na rozważanie! 5. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak – lekarki zamordowanej w 1993 r.

2023-02-06 18:19

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Karol Porwich/Niedziela

6 lutego 2023 r. mija 30. rocznica zabójstwa lek. med. Aleksandry Gabrysiak z Elbląga. Bp Jacek Jezierski poinformował dziś, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanej lekarki. Uczynił to podczas Mszy św. sprawowanej w Hospicjum Elbląskim, w której uczestniczyli przedstawiciele: Oddziału Pomorskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Stowarzyszenia Przyjaciół Doktor Oli, a także elbląskiego środowiska medycznego. Mszę koncelebrowali kapelani szpitali z Gdańska i Elbląga.

Podczas kazania bp Jezierski przypomniał bieg życia i działalność dr Aleksandry Gabrysiak. Po ukończeniu studiów w Akademii Medycznej w Gdańsku pracowała w Tczewie i Elblągu. Dała się poznać jako ofiarny lekarz i opiekun chorych, którym służyła mimo swojej niepełnosprawności fizycznej. Motywacją jej działania była wiara i życie duchowe. 6 lutego 1993 r. została zamordowana przez przebywającego na przepustce więźnia, którym się opiekowała.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję