Reklama

Niedziela plus

Gdańsk-Oliwa

Caritas dziękuje wolontariuszom

W auli św. Jana Pawła II odbył się koncert Gdańskiego Chóru Gospel. W ten sposób Caritas Archidiecezji Gdańskiej podziękowała swoim wolontariuszom.

W wydarzeniu 22 kwietnia uczestniczył abp Tadeusz Wojda. Podkreślił, że słowo „dziękuję” zawsze płynie z serca. – Wdzięczność możemy wyrażać na różne sposoby: przez śpiew, oklaski, obecność, jednak najważniejsi w tej całej poezji wdzięczności są ludzie, którzy z powodu wojny utracili swoje domy, kogoś z rodziny i teraz doświadczają wsparcia. Ich uśmiech, błysk radości w oczach to najpiękniejsze podziękowanie za naszą pomoc – zaznaczył metropolita gdański. Zwrócił uwagę, że pomoc Polaków dla Ukrainy to fenomen na skalę światową. – Jeszcze nigdy nie było tak wielkiego odzewu. Naszą pomocą, tak wielką, wspaniałą, niepoliczalną, daliśmy najpiękniejsze świadectwo naszej wiary – stwierdził.

Ksiądz Janusz Steć, dyrektor Caritas AG, powiedział: – Dziękujemy wam, drodzy wolontariusze, że stajecie się naczyniami Bożej łaski. Dzięki waszej gotowości, działaniu, któremu na imię Caritas, sprawiacie, że osoby doświadczające wojny na Ukrainie otrzymują chleb, pociechę, przytulenie, namiastkę poczucia bezpieczeństwa. To wszystko jest bardzo potrzebne, aby przetrwać to, co jest najtrudniejsze.

Koncert wpisał się w działania Caritas na rzecz Ukrainy – zarówno mieszkańców ogarniętego wojną kraju, jak i uchodźców przybywających do Trójmiasta i nie tylko, którzy od archidiecezji gdańskiej nieprzerwanie otrzymują pomoc.

W programie nie zabrakło również loterii z nagrodami, prezentacji form wolontariatu i poczęstunku.

2022-05-02 11:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ogólnopolska konferencja Caritas nt. fundraisingu

[ TEMATY ]

Caritas

konferencja

Caritas

Jak skutecznie pozyskiwać fundusze na działalność charytatywną? To pytanie zadaje sobie wiele organizacji pożytku publicznego. Konferencja poświęcona temu tematowi dla dyrektorów i pracowników Caritas z całej Polski odbyła się od 7 do 8 lutego w Zielonej Górze. „Fundraising – profesjonalne metody pozyskiwania funduszy dla Caritas w Polsce” – pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W dwudniowym seminarium wzięło udział udział 55 osób z 25 oddziałów Caritas z całej Polski.

CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Pokazali, że codziennie jest Boże Narodzenie. Jasełka w Wapienicy

2023-01-30 19:31

[ TEMATY ]

jasełka

Dzieci Maryi

Joanna Król

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

W domu katechetycznym przy parafii św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka pt.: „Codziennie jest Boże Narodzenie”.

Tytuł nawiązywał do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. (…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję