Reklama

Niedziela plus

Koszalin

Młodzi bibliści

Rozstrzygnięto XIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej.

Niedziela Plus 21/2022, str. X

[ TEMATY ]

Koszalin

Karol Porwich/Niedziela

W Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) 11 maja zebrali się uczniowie podstawówek z całej diecezji, którzy w tym roku podjęli wzmożoną współpracę z katechetami. W ramach przygotowań do Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zgłębiali – na podstawie Pisma Świętego, katechizmu, dokumentów papieskich, a także wywiadu i mapy – historię diecezji oraz tematy jedności Kościoła i misji świeckich w Kościele.

Na spotkaniu w siedzibie CEN – obok finalistów i ich opiekunów (nauczycieli lub rodziców) – obecni byli: dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. dr Dariusz Wypych, dyrektor CEN Stefan Turowski oraz pomysłodawczyni i wieloletnia realizatorka konkursu Alicja Lorenz.

Jak podaje kierujący od tego roku konkursem Kazimierz Raczyński z CEN, do rozgrywek finałowych przystąpiło 29 uczniów szkół podstawowych z diecezji. W poprzednim, rejonowym etapie wystartowało 87 osób z trzech rejonów: Piły, Słupska i Koszalina.

Reklama

W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Nina Wicik z SP 3 w Białogardzie. Wśród starszych uczniów – Maja Brożek z SP 1 w Wałczu.

Ksiądz Wypych docenił pracę wykonaną przez katechetów i nauczycieli, dzięki której młode pokolenie lepiej zgłębiło wiedzę o Kościele, której nie ma w programie nauczania w szkole.

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej organizowany jest przez Centrum Edukacji Nauczycieli przy współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Biskupiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iskierka pamięci

Niedziela Plus 44/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Koszalin

Karol Porwich/Niedziela

Do troski o zaniedbane, zapomniane dziecięce groby zachęcali Rycerze Kolumba z parafii św. Wojciecha.

Po raz kolejny na koszalińskim cmentarzu 15 października pojawili się Rycerze Kolumba. Przystąpili do porządkowania mogił dzieci spoczywających na tutejszej nekropolii. – Wymieniliśmy 30 krzyży, wysprzątaliśmy miejsca pochówku w sektorze, który wcześniej zaplanowaliśmy. Akcję organizujemy dwa razy w roku, wczesną wiosną i właśnie jesienią – powiedział Zdzisław Bagnucki, jeden z organizatorów.

CZYTAJ DALEJ

Prezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję