Reklama

Niedziela plus

Flesz

Niedziela Plus 23/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Flesz

Adobe.Stock.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piekary Śląskie Tysiące mężczyzn 29 maja pielgrzymowało do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Słowo do pątników wygłosił abp Wiktor Skworc. Gościem specjalnym był abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu, który wygłosił homilię.

Poznań Obchody 30-lecia Fundacji Redemptoris Missio. Jej celem jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bydgoszcz 28 maja odbyło się V Forum Charyzmatyczne „Strumień Łaski”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Charyzmatyczna Bydgoszcz. Na spotkanie składały się Msze św., uwielbienie i konferencje.

Górka Klasztorna „Niewidoma, która otwierała oczy widzącym...” – słowa nawiązujące do postaci bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej były myślą przewodnią pielgrzymki kobiet do najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce – w Górce Klasztornej, która odbyła się 28 maja.

Licheń W III Wielkopolską Pielgrzymkę Rowerową do Matki Bożej Licheńskiej 28 maja wyruszyło ponad 30 osób, które przemierzyły trasę ok. 30 km.

Krasnybór W sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego pod hasłem „Odmawiajcie Różaniec” zainaugurowano 28 maja I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie jubileuszu 30-lecia istnienia diecezji oraz jest wyrazem wdzięczności za dar beatyfikacji Pauliny Jaricot.

Radom Prawie tysiąc kobiet uczestniczyło w VII Nocnej Pielgrzymce Kobiet z Radomia do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Wydarzenie odbyło się z 28 na 29 maja pod hasłem „Twórcza odwaga”, a jego organizatorem była Rada Rycerzy Kolumba przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dokument Benedykta XVI wprowadził modyfikacje do wyboru papieża

2025-04-22 07:01

[ TEMATY ]

Watykan

konklawe

śmierć Franciszka

Agata Kowalska

W dokumencie "Normas Nonnulas" (Niektóre normy) papież Benedykt XVI wniósł modyfikacje i uściślenia do poświęconej wyborowi papieża konstytucji apostolskiej Jana Pawła II "Universi Dominici gregis" z 1996 r. Dokument w formie listu apostolskiego podpisał 22 lutego 2013 r., a więc już po zapowiedzi ustąpienia z urzędu.

Jedną z nowości wprowadzonych przez Benedykta XVI jest kwestia terminu konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Papieżem nie musi zostać kardynał; może zostać wybrany jeden z biskupów, a nawet ksiądz

2025-04-21 12:10

[ TEMATY ]

konklawe

papież Franciszek

śmierć Franciszka

Agata Kowalska

Papież ma być wybrany większością dwóch trzecich głosów kardynałów elektorów. Na następcę św. Piotra może zostać wybrany biskup spoza grona kardynalskiego, a nawet ksiądz - powiedział PAP dominikanin o. Stanisław Tasiemski, publicysta, tłumacz tekstów papieskich, wiceprezes KAI.

W poniedziałek, 21 kwietnia zmarł papież Franciszek - ogłosił kardynał Kevin Farrell w komunikacie podanym przez watykańskie biuro prasowe. Papież miał 88 lat.
CZYTAJ DALEJ

Cała diecezja będzie modlić się w intencji Zmarłego Papieża

2025-04-22 21:37

[ TEMATY ]

Franciszek

Zielona Góra

Karolina Krasowska

Bp Tadeusz Lityński - biskup zielonogórsko-gorzowski

Bp Tadeusz Lityński - biskup zielonogórsko-gorzowski

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ustalono dzień modlitw za Zmarłego Papieża.

Zgodnie z zarządzeniem Pasterza diecezji biskupa Tadeusza Lityńskiego modlitwy w intencji zmarłego Ojca Świętego Franciszka odbędą się we wszystkich parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w najbliższy piątek 25 kwietnia po wieczornych Mszach świętych. Diecezja przygotuje proponowany schemat nabożeństwa żałobnego, a proboszczowie po jego otrzymaniu poinformują wiernych o godzinach celebracji w poszczególnych kościołach
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję