Reklama

Niedziela Przemyska

Takiej pielgrzymki jeszcze nie było

Eucharystyczny Ruch Młodych podjął nową inicjatywę – pielgrzymkę dzieci komunijnych i rocznicowych, które dziękowały za dar I Komunii św.

Niedziela przemyska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka dzieci

dzieci pierwszokomunijne

Archiwum parafii

Był czas na śpiew i wspólne zabawy

Był czas na śpiew i wspólne zabawy

Dzieci pielgrzymując dziękują za dar przyjęcia Pana Jezusa do serca. Są także wspólne zabawy podczas biwaku, ponieważ pielgrzymka połączona jest z obchodami Dnia Dziecka.

Pielgrzymka w Domaradzu zaczęła się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Homilię do dzieci wygłosił ks. Mateusz Nowak – wikariusz parafii św. Piotra i św. Jana w Krośnie. Kaznodzieja przedstawił dzieciom w sposób plastyczny i obrazowy prawdy wynikające z Ewangelii. Następnie odśpiewano Litanię Loretańską. Dzieci uczestniczące w modlitwie były ubrane w stroje komunijne. W ten sposób ich dziękczynienie Panu Jezusowi za dar I Komunii Świętej stało się bardziej czytelne i uroczyste.

Kontynuacją dziękczynienia była agapa, która przyjęła postać wspólnej zabawy – biwaku na świeżym powietrzu. Zabawy, radości i śmiechu było co niemiara. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Wśród nich były dmuchane zjeżdżalnie, klauny wesołki, które organizowały zabawę, konkursy, odgrywały skecze i uczyły dzieci puszczać mydlane bańki. Na uczestników organizowanych konkursów czekały cenne nagrody. Obok tej zabawy były także pokazy straży pożarnej, jednostka Strzelec JS 2035 z Leżajska prezentowała wyposażenie wojskowe – słowem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci były także przygotowane wata cukrowa, lody, popcorn i grillowane kiełbaski.

Reklama

W międzyczasie scena polowa wypełniała się śpiewem i pokazami tanecznymi. Dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Domaradzu zaprezentowały program wokalno-muzyczny, grupa wokalna Meritum z MCK w Leżajsku podrywała grupki rozradowanych dzieci do tańca, a zespół tańca swingowego Maraton Boogie z Giedlarowej zaprezentował swoje układy taneczne. Także regionalne zespoły z samego Domaradza pokazały m.in. śpiewem całe bogactwo swojej okolicy.

W sumie pielgrzymka zgromadziła ponad 600 dzieci komunijnych, rocznicowych i członków Eucharystycznego Ruchu Młodych. Jak wskazuje ks. Witold Orzechowski – moderator ERM i organizator wydarzenia – celem pielgrzymki było stworzenie przestrzeni dziękczynienia Panu Bogu za dar I Komunii Świętej oraz możliwość celebrowania tej radości podczas wspólnie spędzonego czasu zabawy i radości.

Aby umożliwić wszystkim dzieciom z archidiecezji uczestnictwo w pielgrzymce, organizatorzy oprócz Domaradza zapraszają także do innych miejsc w różnych terminach. Następnie spotkania odbędą się 11 czerwca w Leżajsku i 18 czerwca w Tuligłowach.

2022-06-07 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Częstochowskiej

11 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Częstochowskiej Dzieci Komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.

Do udziału w nim zaproszone są: dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmują Komunię św. (o ile to możliwe – w strojach komunijnych), dzieci, które przeżywały Pierwszą Komunię św. w czasie pandemii, ministranci, lektorzy, ceremoniarze, członkowie schol oraz innych dziecięcych i młodzieżowych wspólnot parafialnych wraz z rodzicami, duszpasterzami i katechetami oraz wszystkimi wiernymi, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: wielokrotnie wydawało się, że Kościół się skończył, tymczasem się rozwija

2023-01-28 08:02

[ TEMATY ]

Kościół

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Wielokrotnie wydawało się, że Kościół się skończył i wiara w Chrystusa nie przetrwa. Tymczasem wbrew temu, co się mogło wydawać, Kościół się nadal rozrasta - powiedział wczoraj abp Marek Jędraszewski w krakowskim seminarium duchownym.

W homilii arcybiskup powiedział, że prawda o królestwie Bożym była wielokrotnie konfrontowana przez pierwszych chrześcijan, których poddawano prześladowaniom. Wielokrotnie wydawało się, że Kościół się skończył i wiara w Chrystusa nie przetrwa. Tymczasem wbrew temu, co się mogło wydawać, Kościół się nadal rozrasta. „Zasiewem Kościoła jest męczeńska krew chrześcijan” – powiedział Tertulian.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję