W obecnych czasach życie człowieka nabiera bardzo szybkiego tempa. Aby się nie pogubić w codzienności potrzeba odpoczynku, skupienia i zatrzymania się. Dla człowieka wierzącego ważne jest też, aby połączone to było z odpowiednim miejscem na modlitwę i przestrzenią, która jest do tego odpowiednia. Wszystko to, możemy znaleźć w Głębowicach.
Początki
Obecnie jest to niewielka miejscowość w gminie Wińsko i jedna z mniejszych parafii archidiecezji wrocławskiej. Mimo to, tak niewielkiej grupie osób udało się uratować piękny budynek, którego początki sięgają 1676 r. ufundowanego przez Jana Adama de Garniera. Zakonnicy zamieszkiwali klasztor do 1810 r. Wtedy to doszło do sekularyzacji, a mieszkający tam karmelici musieli opuścić Głębowice. Klasztor przerobiono na gorzelnię. Po II wojnie światowej budynek ulegał zniszczeniu, aż do roku 1998, kiedy to rozpoczęły się pierwsze prace remontowe kościoła Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, plebanii i ostatecznie klasztoru.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Dziś cały kompleks jest dumą lokalnej społeczności, a drzwi pokarmelitańskiego obiektu, są otwarte dla gości.
Czas odpoczynku
Odpoczywać można na różne sposoby. Jedni lubią spacery, inni rowerowe wycieczki. Dla jednych błogosławiona jest cisza. To wszystko w Głębowicach jest na wyciągnięcie ręki. Okresowo organizowane są rekolekcje. Nieustannie dostępny jest kościół Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel z figurą Matki Bożej i cyklicznymi nabożeństwami maryjnymi. Bliskość lasów i pól, możliwość wypożyczenia rowerów sprawia, że można poznać okoliczną przyrodę i piękne miejsca. W klasztorze można zaopatrzyć się w lokalne produkty i pamiątki.
Zwiedzanie
Obecnie w Garnierówce znajduje się 60 miejsc noclegowych. Będąc na miejscu, można skorzystać z możliwości poznania historii tego miejsca, a także odwiedzenia różnych zakamarków obiektu takich jak: Biblioteka, wirydarz, krypta, refektarz, czy przejść się odnowionymi korytarzami klasztornymi.