Reklama

Niedziela Świdnicka

Modlą się o dobrą śmierć

W wałbrzyskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od 15 lat działa wspólnota, która przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem.

Niedziela świdnicka 43/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Parafia Niepokalanego Poczęcia

Apostolstwo Dobrej Śmieci po Mszy dziękczynnej w 15. rocznicę powstania

Apostolstwo Dobrej Śmieci po Mszy dziękczynnej w 15. rocznicę powstania

To Stowarzyszenie Apostolstwa Dobrej Śmierci, skupiające osoby, które, przez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. W ten sposób członkowie wspólnoty starają się wystrzegać grzechu, by wzrastać w dobru i w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

Wspólnota dla każdego

Piętnastolecie funkcjonowania stowarzyszenia stało się okazją do podsumowań i dziękczynienia Panu Bogu za ludzi, przez których działa. – Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci w maryjnej parafii na Piaskowej Górze swoimi początkami sięga jesieni 2007 r. Od momentu powstania grupą opiekuje się miejscowy proboszcz ks. prał. Krzysztof Moszumański, który w 15. rocznicę powstania grupy – 3 października br. – sprawował okolicznościową Mszę dziękczynną za wszystkich członków apostolstwa – powiedziała główna zelatorka Kalina Węgrzyn, informując, że aktualnie do parafialnego apostolstwa należy 225 osób. – Często są to osoby przewlekle chore, leżące. Wspólnota gromadzi także 22 kapłanów. Od roku 2007 r. wpisano do stowarzyszenia 320 osób, a w ciągu 15 lat zmarło 95 osób – przypomniała zelatorka.

Jak czytamy na oficjalnej stronie – ADS jest stowarzyszeniem uniwersalnym. Wystarczy wyrazić zgodę na wpisanie do księgi i tym samym powierzyć ostatnią chwilę życia opiece Maryi. Grupy ADS żywią szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i św. Józefa, mają udział w zasługach płynących ze wspólnych modlitw, uczestniczą w przywilejach i łaskach, będących owocami odprawianych Mszy świętych w ich intencji.

Działalność

– Ściśle współpracujemy z kapelanami opiekującymi się chorymi w Hospicjum im. św. Jana Pawła II i w Szpitalu Specjalistycznym im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Podejmujemy modlitwy o dobrą śmierć dla umierających i przewlekle chorych. Pomagamy w dotarciu kapłana z posługą sakramentalną do osoby umierającej. W chwili zgłoszenia telefonicznego o potrzebie modlitwy w intencji danej osoby podejmujemy ją w domach – powiedziała Kalina Węgrzyn, dodając, że dowodem skuteczności modlitwy są świadectwa nawróceń przed śmiercią, powrotu do zdrowia w ciężkich chorobach, czy po wypadkach.

Reklama

Stowarzyszenie propaguje kult Matki Bożej Bolesnej – patronki Wałbrzycha, odmawiając Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, podejmując adoracje i czuwania w wałbrzyskim sanktuarium. Członkowie wałbrzyskiego ADS prenumerują tytuł Nadzieja i Życie, zachęcając do czytelnictwa biuletynu informacyjnego wydawanego przez stowarzyszenie, w którym czytelnicy dzielą się doświadczeniem uzyskanych łask dla swoich bliskich, a także przemiany ich serca, zwłaszcza w ostatnich godzinach życia.

– Dziękujemy za opiekę duszpasterską, za słowa pouczeń, wsparcia i zachęty, by wciąż wypraszać przez nieustanną modlitwę nawrócenie dla grzeszników, a dla umierających dobrą i świętą śmierć. Dziękujemy za wskazywanie i prostowanie naszych dróg, za ukazywanie, jak dużą rolę w życiu parafii odgrywają wspólnoty – podsumowowała główna zelatorka.

2022-10-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzych. Modlą się o dobrą śmierć

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Matka Boża Bolesna

Apostolstwo Dobrej Śmierci

ks. Krzysztof Moszumański

par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Apostolstwo Dobrej Śmieci w Mszy dziękczynnej w 15 rocznicę powstania

Apostolstwo Dobrej Śmieci w Mszy dziękczynnej w 15 rocznicę powstania

W wałbrzyskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP od 15 lat działa wspólnota, która przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem.

To Stowarzyszenie Apostolstwa Dobrej Śmierci, skupiające osoby, które poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. W ten sposób członkowie wspólnoty starają się wystrzegać grzechu, by wzrastać w dobru i w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Głos z Łagiewnik w Wiedniu

2023-02-02 22:27

Małgorzata Pabis

Godzinę Miłosierdzia z Łagiewnik codziennie transmituje Radio Droga z Wiednia

Godzinę Miłosierdzia z Łagiewnik  codziennie  transmituje Radio Droga z Wiednia

    Od 1 lutego Godzinę Miłosierdzia z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach transmitować będzie codziennie polonijne Radio Droga z Wiednia.

    Jest to kolejny owoc współpracy, jaka nawiązała się w czasie przygotowań do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Ponad rok temu zgłosili się do nas przedstawiciele Wspólnoty Modlitewnej św. Jana Pawła II z Wiednia, która spotyka się w Polskim Sanktuarium Narodowym na Kahlenbergu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję