Reklama

Niedziela plus

Tarnów

Abyśmy pamiętali

Do udziału zachęcił mnie dziadek – przyznaje Tymoteusz Morys – uczestnik 6. edycji biegu Tropem Wilczym w Jadownikach.

2023-03-15 08:28

Niedziela Plus 12/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Tarnów

MFS/Niedziela

To organizowany w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w wielu miejscowościach w Polsce, a także poza granicami naszego kraju cykliczny projekt, który ma na celu uhonorowanie Żołnierzy Niezłomnych. W Jadownikach wydarzenie organizują Stowarzyszenie Nasze Jadowniki, sołtys Jarosław Soryś oraz miejscowa Rada Sołecka, Gmina Brzesko i ZHP Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik.

Sportowa atmosfera

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pójdą z wielkim Polakiem

Niedziela małopolska 35/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Tarnów

Archiwum organizatorów pielgrzymki

W pielgrzymkę włączają się dzieci

W pielgrzymkę włączają się dzieci

31 sierpnia w parafii w Wielogłowach odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny. Pielgrzymka nawiązuje do testamentu duchowego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Po raz dwudziesty organizujemy tę formę modlitwy. Radością jest to, że nabożeństwo gromadzi wielu pielgrzymów, także spoza naszej parafii – mówi Paweł Bogdanowicz, współorganizator wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania: Parlament zakazał modlitwy przed ośrodkami aborcyjnymi

2023-03-26 15:06

Karol Porwich/Niedziela

Po przytłaczającym głosowaniu w Izbie Gmin, Brytyjczycy wprowadzili tzw. „strefy bezpiecznego dostępu” do obiektów aborcyjnych w Anglii i Walii. Mandat lub pozew sądowy grozi każdej osobie podejrzanej o modlitwę. Zakaz obowiązuje w promieniu 150 metrów od placówki.

Konferencja Episkopatu Anglii i Walii potępiła klauzulę 10 nowej ustawy o porządku publicznym. Zauważono, że dyskryminuje ona osoby wierzące, godząc również w wolność słowa. Nowe prawo kryminalizuje działania, które nigdy nie powinny być karane, takie jak modlitwa, myśl, pokojowa obecność, dobrowolna komunikacja i praktyczne wsparcie, jeśli zostaną uznane za przeszkody w dostępie do aborcji.

CZYTAJ DALEJ

W Bolesławcu otwarto Okno Życia

2023-03-28 21:02

[ TEMATY ]

okno życia

Bolesławiec

diecezja legnicka

ks. Waldemar Wesołowski

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia w Bolesławcu uroczyście otwarto i poświęcono Okno Życia. To drugie po Legnicy takie miejsce w naszej diecezji.

Inicjatorami powstania Okna Życia są: Stowarzyszenie Wiara-Rodzina-Życie oraz siostry Adoratorki Krwi Chrystusa. To właśnie w ich klasztorze przy ul. Zgorzeleckiej znajduje się to miejsce. Otwarcia i poświęcenia dokonał biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Poprzedziła je Msza św. w kaplicy sióstr Adoratorek, w której uczestniczyli pomysłodawcy, ojcowie Pijarzy, prezydent miasta Piotr Roman, przedstawiciele Policji i bolesławieckiego szpitala im. św. Łukasza, rodziny skupione w Stowarzyszeniu Wiara-Rodzina-Życie oraz zaproszeni goście. Po Eucharystii bp Andrzej poświęcił Okno Życia, które od dziś pełni już swoją rolę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję