Reklama

Niedziela Sandomierska

Hiszpańskie doświadczenia

Czym jest dokument Europass – Mobilność i komu może się przydać?

Niedziela sandomierska 15/2023, str. V

[ TEMATY ]

Tarnobrzeg

Archiwum szkoły

Uczestnicy konferencji podsumowującej projekt

Uczestnicy konferencji podsumowującej projekt

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Zespole Szkół nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu został podsumowany projekt dotyczący kształcenia zawodowego w ramach programu Erazmus+.

Etapy działań

Na specjalnie przygotowanej konferencji uczestnicy projektu omawiali i prezentowali zdobyte umiejętności zawodowe i dzielili się wiedzą. Wydarzenie rozpoczęło się od wykonania tanga przez uczniów Wiktorię i Kacpra, które wprowadziło wszystkich w atmosferę hiszpańskiej kultury. Następnie koordynator projektu Małgorzata Tomczyk przedstawiła informacje o zrealizowanych zadaniach, omówiła główne cele i poszczególne etapy działań prowadzące do uzyskania wysokiej jakości odbytych mobilności, spełniające standardy jakości Erasmusa. Z kolei młodzież relacjonowała przebieg dwutygodniowych praktyk w Maladze. Prezentacje multimedialne zawierały informacje na temat projektu, miejsc praktyk, wykonywanych czynności, nabytych kompetencji oraz poznanych zabytków i pięknych miejsc. Dopełnieniem konferencji był pokaz fryzur inspirowany hiszpańskimi trendami przygotowany przez uczennice technikum usług fryzjerskich oraz rozbrzmiewający w całej sali przebój: Cambio Dolor w wykonaniu jednej z uczennic. Uczestnicy spotkania mieli też okazję do degustacji potraw kuchni śródziemnomorskiej, przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Na zakończenie konferencji 39 uczestnikom projektu wręczono dokumenty: Europass – Mobilność, Certyfikat uczestnictwa w projekcie, Certyfikat odbycia praktyk, Zaświadczenie kursu języka hiszpańskiego, Portfolio.

Kompetencje

Szkoła w ramach projektu, realizowała przedsięwzięcia mające na celu m.in.: wzmocnienie swojego potencjału we współpracy międzynarodowej, pozyskiwanie wiedzy i nowych umiejętności uczniów i nauczycieli oraz promowanie wartości związanych z tolerancją oraz włączeniem społecznym uczniów ze środowisk defaworyzowanych. To wszystko, ma wielkie znaczenie w rozwijaniu otwartości na inne kultury, Europę i poczucia własnej tożsamości narodowej oraz wspólnoty z krajami europejskimi. Praktyki odbywane za granicą przynoszą młodzieży wiele korzyści, przede wszystkim uczniowie podnoszą swoje kompetencje zawodowe pracując w renomowanych zakładach pracy z międzynarodowym zespołem, szlifują umiejętność posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim. Pobyt na praktykach wiązał się nie tylko z obowiązkami, ale również z rekreacją i turystyką poznawczą – to wspaniała podróż pozwalająca odkryć tajniki kultury i tradycji Hiszpanii. Uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnej wycieczce ścieżką króla – Caminito del Rey, zwiedzali wzgórze Alcazaba, zamek Gibralfaro i Teatro Romano. Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu realizuje projekty Erasmus od 10 lat. Na przestrzeni tego czasu praktyki zagraniczne odbyło ponad 400 uczniów „Prymasówki”. Łączna kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wyniosła blisko 3,5 mln zł. Szkoła realizowała projekt w ramach otrzymanej Akredytacji Erasmusa w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe” przyznanej na lata 2021-2027.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-04-03 13:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod znakiem Papieża Polaka

Niedziela sandomierska 4/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

bp Edward Frankowski

Rodzina Szkół JP2

Tarnobrzeg

Ks. Wojciech Kania

Wspólne zdjęcie z bp Edwardem Frankowskim

Wspólne zdjęcie z bp Edwardem Frankowskim

W Tarnobrzegu, w Zespole Szkół Katolickich, odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Świąteczne spotkanie zorganizowała parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu jako organ prowadzący szkoły na czele z ks. prał. Janem Biedroniem. Mszy św. przewodniczył bp pomocniczy senior Edward Frankowski. Koncelebrowali kapłani z Tarnobrzega oraz duszpasterze ze szkół noszących imię świętego. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele szkół oraz podkarpacka kurator oświaty Małgorzata Rauch.
CZYTAJ DALEJ

Aborcję niepełnosprawnego dziecka należy uznać za ciężkie przestępstwo

2025-03-24 20:57

[ TEMATY ]

Katechizm Wielkopostny

Robert Skupin/Fotolia.com

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? W Dzień Świętości Życia przypomnijmy najważniejsze kwestie - dlaczego aborcja jest nie do przyjęcia?

Czy wiesz, co wyznajesz? Czy wiesz, w co wierzysz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Jeśli nie, zostań z nami. Jeśli tak, tym bardziej zachęcamy do tego duchowego powrotu do podstaw z portalem niedziela.pl. Przewodnikiem będzie nam Katechizm Kościoła Katolickiego oraz Youcat – katechizm Kościoła katolickiego dla młodych.
CZYTAJ DALEJ

Jubileusz parafii na Rakowcu

2025-03-25 10:57

[ TEMATY ]

ks. prof. Waldemar Chrostowski

parafia Zwiastowania Pańskiego w Warszawie

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Dzisiaj parafia Zwiastowania Pańskiego w Warszawie przeżywa swoje święto patronalne połączone z 40. rocznicą powstania parafii. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Znany i ceniony biblista wygłosi również w czasie Eucharystii homilię.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję