Reklama

Niedziela Rzeszowska

Gorlice

Tutaj wszyscy są przydatni

Spotkania z prof. Wandą Półtawską, organizowanie kolonii letnich dla dzieci, wydawanie gazetki to niektóre wydarzenia z kroniki koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Niedziela rzeszowska 49/2023, str. III

[ TEMATY ]

Gorlice

Mariusz Śmietana

Ks. Jan Radoń z członkami koła SRK w Gorlicach

Ks. Jan Radoń z członkami koła SRK w Gorlicach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z okazji 29. rocznicy powstania koła 8 listopada br. jego członkowie uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez opiekuna wspólnoty ks. Wojciecha Mazurka oraz misjonarza z Kazachstanu ks. Jana Radonia. W czasie Eucharystii dziękowali za duchowe dziedzictwo prof. Wandy Półtawskiej, która przez ponad 20 lat przekazywała w Gorlicach nauczanie św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie, na którym chór dziecięcy z Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Stróżówce przedstawił wymowny spektakl słowno-muzyczny obrazujący historię odzyskania niepodległości, przeplatany śpiewem pieśni patriotycznych. Piękny program przygotowali nauczyciele Anna Siarkowicz i Robert Romańczyk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Była też okazja do wspominania historii wspólnoty. Wiele osób działa w niej od początku, część dołączyła później, ale nadal SRK liczy 50 osób, mimo że 30 osób odeszło do Pana. Bardzo ważna dla wspólnoty jest formacja i modlitwa. Formacja to comiesięczne wykłady, dni skupienia i pielgrzymki. Okazje do modlitwy to m.in. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem w pierwsze soboty miesiąca, a także Droga Krzyżowa w intencji dzieci nienarodzonych. Co miesiąc członkowie SRK wydają gazetkę parafialną Z Niepokalaną. W styczniu odbywają się spotkania noworoczne dla „kolonistów”, seniorów i grup działających przy parafii. Najważniejszym działaniem jest praca z dziećmi. Latem br., jak co roku, zorganizowano we Władysławowie nad morzem bezpłatne kolonie dla prawie 50 dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

Wspólnota dziękuje wszystkim kapłanom, księdzu proboszczowi i opiekunom koła oraz asystentowi diecezjalnemu ks. Marianowi Raźnikiewiczowi za każde wsparcie w działaniu.

2023-11-28 12:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tęsknimy za wspólnotą

Czerwcowe spotkanie wspólnoty Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (SRK) odbyło się w Gorlicach – tym razem ze względu na ograniczenia sanitarne, w otoczeniu pięknej przyrody.

Członkowie wspólnoty przybyli licznie. Obecny był proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Stanisław Ruszel i opiekun koła, ks. Józef Buczyński. Omówiliśmy sprawy bieżące oraz plany na najbliższy czas. Śpiewaliśmy pieśni religijne, ale był też czas na degustację pyszności. Spotkanie zakończyliśmy zaśpiewaniem Barki i Apelu Jasnogórskiego.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie, aby przez 9 dni odmawiała szczególne modlitwy i tym samym sprowadzała rzesze grzeszników do zdroju Jego miłosierdzia.

„Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.
CZYTAJ DALEJ

Abp Marek Jędraszewski w Kalwarii Zebrzydowskiej: Teraz odbywa się sąd nad Polską

2025-04-18 14:17

[ TEMATY ]

Wielki Piątek

Kalwaria Zebrzydowska

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

- Teraz odbywa się sąd nad Polską. Głównym prześladowanym i najbardziej zagrożonym jest bowiem dzisiaj małe, niewinne i bezbronne dziecko, które zabija się śmiertelnym uderzeniem w jego serce. Zabija się je dosłownie i w przenośni – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w Wielki Piątek podczas Drogi Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Arcybiskup powiedział do zebranych, że Chrystus, zawieszony między ziemią a niebem, osądził cały świat w imię Krzyża, który stał się najgłębszym, wzruszającym i przejmującym wyrazem miłości miłosiernej Boga do ludzi. Chwila, w której Zbawiciel wypowiedział ostatnie słowa, stała się momentem ostatecznej klęski ojca wszelkiego kłamstwa, zła i śmierci. – Pokonując szatana, sprawcę wszelkiego kłamstwa i grzechu, zawieszony na Krzyżu Jezus osądził również wszystkich świadomych i mniej świadomych współpracowników oraz współuczestników dzieła szatana. Odbywając sąd nad światem, Jezus odbył także sąd nad tymi, którzy Go sądzili. Sąd Najwyższej Prawdy – powiedział metropolita krakowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję