Reklama

Niedziela plus

Tarnów

Służy prawdzie

Rozgłośnia diecezji tarnowskiej – RDN Małopolska ma 30 lat. Jej siedziba w Tarnowie przy ul. Bema 14 przeszła generalny remont.

2024-02-06 10:37

Niedziela Plus 6/2024, str. VI

[ TEMATY ]

radio

prawda

Tarnów

RDN Małopolska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z modernizowaną siedzibę stacji pobłogosławił biskup tarnowski Andrzej Jeż w dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka Salezego, który jest patronem dziennikarzy i redaktorów prasy katolickiej.

Szansa rozwoju

Rozgłośnia ma wyremontowane studio emisyjne, reżyserkę, redakcję informacji, pomieszczenia socjalne. Powstały winda i sala konferencyjna, wymieniono okna. Są także nowe rozwiązania techniczne. Biskup Jeż poświęcił odnowione pomieszczenia i spotkał się z pracownikami. Tak powiedział o roli rozgłośni: – 30 lat to długa historia, w której miliony osób mogły uczestniczyć przez działanie naszego radia w życiu Kościoła, a także w odkrywaniu piękna diecezji tarnowskiej, naszego regionu, różnych wydarzeń religijnych, kulturalnych, społecznych. I dodał: – Cieszę się, że odnowiliście siedzibę. Praca była utrudniona, ale było warto. Obiekt jest przyjazny dla ludzi, którzy będą tutaj przychodzić. W tej sytuacji, w której jesteśmy, radio, które służy prawdzie i które jest wierne Bogu i człowiekowi w Jezusie Chrystusie, ma olbrzymią szansę rozwoju. Życzę pracownikom radia, aby odkrywali piękno tej posługi, która służy tylu osobom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kurz i młoty

Praca radiowca często wymaga skupienia, a to w ostatnich miesiącach było mocno utrudnione. Mimo burzenia niektórych ścian, głośnych odgłosów sprzętu budowlanego emisja nie została przerwana. Prezenterzy prowadzili program nawet w bliskim sąsiedztwie ekipy remontowej, a dziennikarze tworzyli newsy i serwisy w różnych pomieszczeniach budynku. Do kurzu też wszyscy się przyzwyczaili. Radiowcy tak zżyli się z ekipą remontową, że jeden z budowlańców wcielił się w grudniu ub.r. w postać św. Mikołaja i rozdawał dzieciom prezenty, prowadząc program na żywo.

Prace remontowe w diecezjalnej rozgłośni trwały przez pół roku. Dyrektor ks. dr hab. Jan Bartoszek opowiada, co jeszcze udało się zrobić: – Wymieniliśmy sieć elektryczną i wodno-kanalizacyjną, różnego rodzaju elementy nadawcze, które usprawniają nasze funkcjonowanie. Służy to przede wszystkim naszym pracownikom, którzy podejmują trudną pracę informacyjną i ewangelizacyjną. Słuchacze, którzy nas odwiedzają, są zachwyceni wykonanymi pracami. Oni także bardzo nam pomogli – dodaje ksiądz dyrektor.

Reklama

Ludzie dobrego serca

Remont był kosztowny, ale wsparli go diecezjanie. Ofiary na ten cel są nadal zbierane w parafiach, kiedy dyrektor ks. Bartoszek i kierownik anteny ks. Marcin Gryzło głoszą kazania w kościołach. W remoncie pomógł Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – dzięki temu m.in. mogła zostać zainstalowana winda z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych. Remont był możliwy dzięki wsparciu biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, diecezji tarnowskiej i kapłanów.

Rozgłośnie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz to lokalny środek informacji i ewangelizacji w południowo-wschodniej Polsce. Małopolskie radio powołał do życia 24 grudnia 1993 r. ówczesny biskup tarnowski Józef Życiński. Misję tworzenia radia powierzył ks. Ryszardowi Piaseckiemu, który zaprosił do współpracy ks. Józefa Klocha i – dziś już śp. – ks. Michała Drożdża. RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz to znana i słuchana stacja w regionie, a dzięki internetowi – także w całej Polsce i na świecie. Stacja ma także Radiowy Klub Dobrze Nastawionych, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Słuchacze – klubowicze mają spotkania i wspólne wyjazdy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prawda przeciwko manipulacjom

Niedziela Ogólnopolska 4/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

prawda

armia

II wojna światowa

czerwona

Mateusz Wyrwich

Dzisiaj historia stała się narzędziem walki politycznej – wskazuje dr Jarosław Szarek

Dzisiaj historia stała się narzędziem walki politycznej –
wskazuje dr Jarosław Szarek

O zakłamywaniu historii i polityce historycznej Polski z prezesem IPN dr. Jarosławem Szarkiem rozmawia Mateusz Wyrwich.

Mateusz Wyrwich: To Polska wywołała II wojnę światową – mówi Władimir Putin. Co Pan na to?

CZYTAJ DALEJ

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Kolej na Miłosierdzie [zaproszenie]

2024-03-01 14:53

ks. Łukasz Romańczuk

Kaplica Dworcowa PKP we Wrocławiu

Kaplica Dworcowa PKP we Wrocławiu

Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu stanie się od dzisiaj miejscem spowiedzi wielkopostnej. W konfesjonale zasiądą kapłani diecezjalni i zakonni.

Podczas Wielkiego Postu Kaplica na Dworcu Głównym PKP będzie nie tylko miejscem adoracji, ale także spowiedzi świętej. Od 1 do 27 marca codziennie w godzinach 20-22 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję