Reklama

Niedziela Małopolska

Wystarczy sześćdziesiąt minut

Wstąpiłem do wspólnoty, bo chciałem oddawać cześć Sercu Jezusowemu w szczególny sposób – mówi Radosław.

2024-06-04 12:34

Niedziela małopolska 23/2024, str. III

[ TEMATY ]

Wieliczka

Archiwum parafii

Należący do arcybractwa m.in. pełnią służbę podczas procesji

Należący do arcybractwa m.in. pełnią służbę podczas procesji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pan Radosław Sputo jest z zawodu informatykiem, prywatnie ma żonę i trójkę dzieci. Od roku działa jako zelator w Arcybractwie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, w parafii św. Pawła Apostoła w Wieliczce – Krzyszkowicach. Ich opiekunem duchowym jest ksiądz proboszcz Andrzej Klimara.

Obecnie parafialna wspólnota gromadzi ok. 25 członków. Spotkania odbywają się zawsze w pierwszy piątek miesiąca. Ponadto należący do wspólnoty uczestniczą w uroczystościach kościelnych i państwowych; np. pełnią służbę podczas procesji Bożego Ciała, święta Konstytucji 3 maja, czy Narodowego Święta Niepodległości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 23/2024 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ratunek dla rodzin

Niedziela małopolska 29/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Wieliczka

Agnieszka Helis-Piszczan/Niedziela

Mszę św. sprawował ks. Krzysztof Dębski

Mszę św. sprawował ks. Krzysztof Dębski

Dla dobra duchowego dziecka trzeba być gotowym na stratę dobra, które ma mniejszą wartość – podkreślał ks. Krzysztof Dębski.

Jak w każdą pierwszą środę miesiąca 5 lipca w kościele św. Klemensa w Wieliczce rodzice i wychowawcy zebrali się, aby wspólnie modlić się w intencji dzieci i młodzieży parafii.

CZYTAJ DALEJ

Przyjaciele Jezusa. 10 Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów

2024-06-16 10:23

Paweł Wysoki

Metropolita warmiński abp Józef Górzyński, a zarazem delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. służby liturgicznej, 15 czerwca przewodniczył 10. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów. Tym razem przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z całej Polski wraz z krajowym duszpasterzem ks. Krzysztofem Orą pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, gdzie czekali na nich ministranci, lektorzy i schole liturgiczne z diecezji lubelskiej z duszpasterzem ks. Marcinem Grzesiakiem.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 43. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości

2024-06-16 14:53

[ TEMATY ]

Apostolstwo trzeźwości

Jasna Góra/Facebook

Pod hasłem „Trzeźwość jest Polską racją stanu” odbyła się na Jasnej Górze dwudniowa, 43. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Doroczne spotkanie to modlitwa o trzeźwość i odnowę moralną naszej Ojczyzny.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, bp Tadeusz Bronakowski, przed Cudownym Obrazem Matki Bożej zawierzał Ojczyznę i wszystkich zaangażowanych w Apostolstwo Trzeźwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję