Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ufać, jak dzieci

Franciszek i Hiacynta żyli w konkretnym czasie tak, jak wy w tej chwili, i w konkretnych rodzinach tak, jak i wy – skierował słowa powitania do dzieci bp Henryk Wejman.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 26/2024, str. I

[ TEMATY ]

Szczecin

Adam Szewczyk

Dzieci przybyły z różnych stron archidiecezji

Dzieci przybyły z różnych stron archidiecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po raz szósty dzieci pielgrzymowały do sanktuarium Dzieci Fatimskich. Tego roku nie we wrześniu, lecz w czerwcu, w święto Niepokalanego Serca NMP, by dodatkowo dziękować Bogu za dar Pierwszej Komunii św.

Radość i dziękczynienie

Z radością i otwartymi ramionami kustosz ks. kan. Marek Maciążek powitał najmłodszych, którzy wraz z rodzicami, opiekunami i duszpasterzami przybyli do sanktuarium Dzieci Fatimskich w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci do tego miejsca, by w nowej, czerwcowej formule prosić świętych pastuszków o wstawiennictwo u Boga oraz dziękować Mu za dar Komunii św. „Bogu dziękujcie. Ducha nie gaście. Wiarę wzmacniajcie” to hasło tegorocznej pielgrzymki, której centralnym punktem była Eucharystia, pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana, który również wygłosił homilię. Mszę św. rozpoczęto od przedstawienia się kapłanów, którzy wraz z dziećmi i ich rodzicami przybyli tego dnia do sanktuarium na os. Kasztanowym, a byli to księża: Paweł Kasprzyk oraz Dariusz Pauk (parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Resku); Mariusz Bator (św. Apostołów Piotra i Pawła w Borzysławcu); Włodzimierz Koguciuk (NSPJ w Kierzkowie); Krzysztof Łuczyk (MB Królowej Polski w Gostyniu); Stanisław Mernios (Zwiastowania Pańskiego w Witkowie); Paweł Obst (MB Królowej Polski w Krępsku); Michał Myśliwiecki (Nawiedzenia NMP w Szczecinie-Dąbiu); Rafał Dyguła, chrystusowiec (MB Królowej Polski w Tetyniu); Daniel Grocholewski (Wniebowzięcia NMP w Szczecinie Dąbiu).

Małżeństwo. Dzieci. Rodzina

Spotkaniu dzieci w sanktuarium towarzyszyły gwar i radość, szczególnie podczas zabaw i dziecięcego biesiadowania przy muzyce. Wcześniej, w trakcie Eucharystii, złożono dziękczynienie za dar Komunii św. Słowo do dzieci i ich rodziców skierował w homilii bp Wejman. – Przybywacie tu po raz szósty […]. To świadczy o tym, że ufacie Panu Jezusowi tak, jak Dzieci Fatimskie – powitał przybyłych biskup. – Franciszek i Hiacynta żyli w konkretnym czasie tak, jak wy w tej chwili, i w konkretnych rodzinach tak, jak i wy. Miały, jak i wy swoje pragnienia, marzenia, ale też i zmagały się z trudnościami. […] Ich rodzice żyjący nabożnie dawali im przykład religijnego życia i zachęcali, by naśladowali Chrystusa, by kochali Go i wiernie za Nim kroczyli przestrzegając Ewangelii. W tym momencie, trzeba to jasno powiedzieć, tylko rodzice uformowani religijnie są w stanie dobrze wychować swoje dzieci, co potwierdzają św. Franciszek i Hiacynta. Trzeba więc dbać o rodzinę, rodziców i ich religijne, ewangeliczne ukształtowanie. Orędzie z Fatimy […] jest ważnym i naglącym wezwaniem do obrony rodziny […], gdyż jest ona dziś atakowana i spychana na margines przez lewicowe i liberalne środowiska. Przez nie jest ukazywana jako relikt przeszłości i skazywana na niebyt za pomocą niesprawiedliwych regulacji prawnych, sprzecznych z naturalnym powołaniem człowieka, godzących w instytucje małżeństwa, prawo do życia i wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców. […] Ale też i same rodziny wpatrując się w życie świętych dzieci z Fatimy oraz ich rodziców mają wciąż powracać do Pana Boga i kierować się w życiu Jego wolą, zawartą w przykazaniach. W tym względzie rodziny powinny budować swoje szczęście na modlitwie i na życiu sakramentalnym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-06-25 14:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan, mistrz, profesor

Niedziela szczecińsko-kamieńska 51/2012, str. 1, 3

[ TEMATY ]

jubileusz

Szczecin

Ks. Edmund Cybulski

Ks. inf. prof. zw. dr hab. Andrzej Offmański

Ks. inf. prof. zw. dr hab. Andrzej Offmański
Jubileusze to momenty ważne w życiu kapłana. 30 listopada br. jubileusz czterdziestolecia pracy naukowej i siedemdziesięciolecia urodzin obchodził ks. inf. prof. zw. dr hab. Andrzej Offmański. Uroczystość w auli Wydziału Teologicznego zgromadziła wielu gości, których powitał dziekan WT US ks. kan. prof. zw. dr hab. Henryk Wejman. Zaznaczył, że „Jubileusz człowieka nauki to święto każdej wspólnoty akademickiej, który podnosi głowę ku Bogu, spoglądając pokornie na swoje dokonania”.
CZYTAJ DALEJ

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2025 roku.

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Lista świąt nakazanych regulowana jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Oprócz nich wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy w każdą niedzielę.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: pożegnanie, którego nie można w żaden sposób wyreżyserować

Papież Franciszek powiedział nam, byśmy dobrze świętowali Zmartwychwstanie, gdzie On już jest obecny po drugiej stronie i już o wszystkim wie - powiedział kard. Konrad Krajewski w rozmowie z Radiem Watykański.

Kard. Krajewski zauważył, że Ojciec Święty jeszcze w niedzielę życzył wszystkim dobrego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego, potem pobłogosławił „miasto i świat”; Franciszek bardzo zmęczony i cierpiący jeszcze wsiadł do papamobile, aby objechać cały Plac św. Piotra. „Błogosławił ludzi, dotykał się ich i potem już nam zniknął, odszedł” - powiedział hierarcha.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję