Reklama

Niedziela Małopolska

Wyjątkowa odsłona

Po raz 44. wyruszy z Wawelskiego Wzgórza na Jasną Gorę Piesza Pielgrzymka Krakowska Archidiecezji Krakowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Cykliczne wydarzenie, zrodzone z idei Białego Marszu z 1981 roku, odbędzie się tradycyjnie w sierpniu. Podobnie jak w latach minionych pielgrzymi będą się modlić w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego oraz własnych, które także pragną zanieść przed tron Królowej Polski na Jasną Górę. Będą także dziękować za wszelkie dobro, jakie Kościół, w tym my, Polacy otrzymaliśmy od Ojca Świętego Jana Pawła II podczas trwania jego pontyfikatu.

Organizatorzy informują, że tematem przewodnim 44 PPK będą słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – to hasło roku duszpasterskiego Kościoła 2023/2024. Wyjaśniają: „Słowa tematu pielgrzymki mają nam przypominać, że każdy z nas jest we wspólnocie Kościoła kimś ważnym i jednocześnie odpowiedzialnym. Od Boga otrzymaliśmy talenty, którymi możemy dzielić się z innymi, a przez to budować wspólnotę Kościoła, do czego każdy z nas jest zaproszony. To hasło wskazuje również, że Kościół to nasz wspólny dom, miejsce, w którym chcemy przebywać i w którym jest przestrzeń dla wszystkich – zarówno dla osób młodszych, starszych, duchownych i osób świeckich, rodzin…”

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

PPK to wydarzenie, w którym od lat uczestniczą osoby w różnym wieku, z różnych środowisk, ale wszystkich łączy wspólny cel; zdążają na Jasną Górę, przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej, aby przed obliczem Maryi przedstawić troski, prośby, błagania, aby podziękować za wszelkie łaski wypraszane przez Królową Polski.

Reklama

Nawiązując do tegorocznego hasła pielgrzymki, organizatorzy podkreślają: „Kościół to coś bardzo bliskiego, rzeczywistość, która jest częścią naszego życia, więc w naturalny sposób zaangażowanie w jego życie to nasze zadanie i zarazem odpowiedzialność. Powołanie do budowania wspólnoty Kościoła to zadanie każdego z nas, a pielgrzymka jest jego wyjątkową odsłoną…”

Wszystkie informacje dla pielgrzymów, w tym m.in. zasady udziału w PPK, miejsca i sposoby zapisywania, kontakt ze wspólnotami, zainteresowani znajdą na stronie: https://pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl/tag/44-piesza-pielgrzymka-krakowska /Oprac. MFS

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ponad 8 tys. osób dotarło w 38. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Piesza Pielgrzymka Krakowska

Krzysztof Świertok

Po prostu biało-czerwoni. 8 wspólnot, 46 grup, ok. 8 tys. pątników. 38. Piesza Pielgrzymka Krakowska dotarła na Jasną Górę. Była dziękczynieniem za pontyfikat św. Jana Pawła II w 40.rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową, a także za bł. Hannę Chrzanowską. Przyszło 8,1 tys. pątników.

Początki pielgrzymki związane są z Janem Pawłem II i zamachem na jego życie, stąd pątnicy szczególnie pamiętali o 40. rocznicy wyboru naszego rodaka na Stolicę Piotrową. Ks. Jan Przybocki, koordynator krakowskiej pielgrzymki, podkreślił, że droga z Wawelu do Częstochowy była podziękowaniem za pontyfikat Jana Pawła II. - Przez 27 lat modliliśmy się o zdrowie, życie dla Ojca Świętego a teraz dziękujemy. On był z nami na tej pielgrzymce, szczególnie w swoim nauczaniu – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina/ Zełenski rozmawiał telefonicznie z Trumpem

2024-07-20 08:27

[ TEMATY ]

Donald Trump

Wołodymyr Zełenski

Wikimedia Commons

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył w nocy z piątku na sobotę rozmowę telefoniczną z republikańskim kandydatem na prezydenta USA Donaldem Trumpem - poinformowały ukraińskie media.

Według agencji Reuters Zełenski pogratulował Trumpowi nominacji Partii Republikańskiej na kandydata na prezydenta i zgodził się na bezpośrednie spotkanie. "Uzgodniliśmy z prezydentem Trumpem, że na bezpośrednim spotkaniu omówimy, jakie kroki mogą sprawić, że pokój będzie sprawiedliwy i naprawdę trwały" - cytuje Zełenskiego portal Ukrainska Prawda.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymujemy na Jasną Górę

2024-07-20 19:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Zielona Góra

Julia A. Lewandowska

Grupę św. Jakuba na Jasną Górę wprowadził bp Henryk Wejman

Grupę św. Jakuba na Jasną Górę wprowadził bp Henryk Wejman

W okresie wakacyjnym diecezja zielonogórsko-gorzowska organizuje kilka pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Kiedy i skąd wyruszą? Dlaczego warto pielgrzymować?

Tradycja organizowania pieszych pielgrzymek do Częstochowy sięga w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wcześniej pielgrzymi z naszej diecezji brali udział głównie w pielgrzymce warszawskiej. Jednak rosnąca liczba jej uczestników i związane z tym trudności organizacyjne spowodowały, że organizatorzy zaproponowali duszpasterzom z różnych części Polski organizowanie własnych pielgrzymek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję