Reklama

Niedziela Rzeszowska

U Ojca Pio w Terliczce

W Bożym planie miłości do człowieka, tak spodobało się Panu Bogu, że w niektórych miejscach rozdaje obficie swoje łaski, tym, którzy tam pielgrzymują.

Niedziela rzeszowska 40/2024, str. I

[ TEMATY ]

Terliczka

Ks. Paweł Ciba

Bp Edward Białogłowski przewodniczył Mszy św. dla jasnogórskich pielgrzymów

Bp Edward Białogłowski przewodniczył Mszy św. dla jasnogórskich pielgrzymów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Takimi uprzywilejowanymi miejscami są sanktuaria. Jednym z nich w diecezji rzeszowskiej jest sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce koło Rzeszowa. Od początku istnienia parafii (1992 r.) posługujący tutaj bracia kapucyni szerzyli kult świętego stygmatyka z Pietrelciny. Czynił to zwłaszcza niezmordowany śp. o. Jan Maria Sochocki. Widząc rozwijający się kult św. Ojca Pio, bp Kazimierz Górny 13 maja 2005 r. erygował w Terliczce sanktuarium.

Kult świętego gromadzi w Terliczce wiernych, którzy przez ręce Patrona zanoszą modlitwy do Boga. Wyjątkowym dniem dla sanktuarium i parafii jest 23 września, kiedy przypada odpust ku czci św. Ojca Pio.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym roku obchody uroczystości odpustowych zaczęły się już 22 września, kiedy do Terliczki przybyli uczestnicy Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 15 sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego. Po Eucharystii pielgrzymi cieszyli się swoją obecnością i wspominali czas pielgrzymki.

Dzień 23 września od rana był czasem wzmożonej modlitwy. W ciągu dnia sanktuarium było nawiedzane przez parafian i pielgrzymów. Centralnym wydarzeniem była uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem księdza dziekana Waldemara Doparta.

Święty Ojciec Pio jest dla nas wzorem modlitwy. Niektórzy nazywają go człowiekiem, który stał się modlitwą. W każdym czasie jest przewodnikiem w przeżywaniu sakramentów pokuty i Eucharystii.

Zapraszamy do Terliczki, aby za pośrednictwem Patrona zanosić do Boga dziękczynienia i prośby. Wyjątkowym dniem dla parafii i okolicy jest każdy 23. dzień miesiąca, kiedy gromadzimy się na modlitwie w intencji Kościoła, Ojczyzny i naszych rodzin. Od maja do października 13. dnia miesiąca przeżywamy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy do Terliczki, by wraz z Maryją Fatimską i św. Ojcem Pio wielbić Boga. Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach i działających w parafii wspólnotach znajdziemy na stronie internetowej: www.terliczka.pl .

2024-10-01 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Stygmatyk i jego bracia

2025-09-16 16:26

Niedziela rzeszowska 38/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Terliczka

Arkadiusz Bednarczyk

Dolny kościół jest dedykowany św. Ojcu Pio

Dolny kościół jest dedykowany św. Ojcu Pio

23 września kościół wspomina w liturgii świętego kapucyna Ojca Pio.

Urodził się we włoskiej Pietrelcinie w 1887 r. Zmarł 23 września 1968 r. w San Giovanni Rotondo. Obdarzony był przez Pana Boga nadprzyrodzonymi darami. Do dzisiaj tysiące ludzi otrzymało za jego wstawiennictwem liczne łaski.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat ws. o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP

2025-10-05 17:45

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Znany rekolekcjonista i duszpasterz młodzieży, o. Wojciech Jędrzejewski OP, po ponad 30 latach posługi zdecydował się zrezygnować ze stanu kapłańskiego. Dominikanie potwierdzili w oficjalnym komunikacie, że zakonnik złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego i wystąpienie z zakonu.

Informuję, że o. Wojciech Jędrzejewski OP postanowił zwrócić się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o zgodę na przeniesienie do stanu świeckiego i możliwość opuszczenia Zakonu.
CZYTAJ DALEJ

KRRiT udzieliła koncesji satelitarnej spółce KANAŁ ZERO TV

2025-10-08 17:40

[ TEMATY ]

telewizja

telewizja

yt/kanał zero

Podczas środowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła koncesji satelitarnej spółce KANAŁ ZERO TV. Przyjęła też uchwały w sprawie przekazania 6 spółkom mediów publicznych środków z opłat abonamentowych oraz przedłużyła 5 podmiotom koncesję na kolejne 10 lat.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła koncesji satelitarnej spółce KANAŁ ZERO TV na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „Kanał Zero TV”. Kanał Zero powstał w 2023 roku, jako kanał internetowy na platformie YouTube publikujący głównie treści polityczne i społeczne o charakterze publicystycznym. Założył go Krzysztof Stanowski, który w 2025 roku kandydował w wyborach prezydenckich. Kanał śledzi ponad 2 mln subskrybentów. Opublikowano na nim ponad 6500 filmów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję