Reklama

W wolnej chwili

Nasze rady

Klasyka i nowoczesność

Sezon wiosna-lato 2025 to prawdziwa radość dla miłośniczek biżuterii. Jedno jest pewne – w tym sezonie biżuterię musi być widać.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Obok siebie na wybiegach występują motywy ponadczasowe oraz awangardowe. Na topie wciąż jest ekologia (materiały naturalne lub recyklingowe), a także przedmioty wykonane przez lokalnych rzemieślników.

Pewność siebie. Podkreślisz ją dzięki masywnym bransoletom, wykonanym z metalu, skóry, drewna czy akrylu. Są na tyle duże i wyraziste, że można je nosić pojedynczo, ale świetnie będą wyglądać również połączone w zestawy. Doskonale pasują i do klasycznych garniturów, i do lżejszych kreacji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Łańcuchy. Widać je wszędzie – w tym sezonie ten motyw pojawia się przy naszyjnikach, pierścionkach, bransoletkach, paskach. Nie są to na pewno delikatne elementy. Modne są ciężkie, mocne i złote lub srebrne projekty, często zdobione dodatkowymi kamieniami lub zawieszkami. Mają przykuwać uwagę.

Dzieło ludzkich rąk. Projektanci stawiają na biżuterię o nieregularnych kształtach i teksturach, jakby żywcem wziętą z warsztatu rzemieślniczego. Nierówne i surowe wykończenia, młotkowanie, metalowe odlewy nadają ozdobom indywidualny charakter i oryginalność.

Ponadczasowość. Perły, perły i jeszcze raz perły. W tym sezonie modne są przede wszystkim te sztuczne, ale nie zapomniano też o naturalnych. Wymodelowane idealnie na okrągło, pięknie prezentują się połączone w kilka sznurów naszyjników albo w długich kolczykach. Mogą występować solo lub w towarzystwie różnych zawieszek.

Reklama

Morze i natura. Muszle, kształty podwodnych stworzeń lub fragmentów raf koralowych – to tylko jeden ze sposobów oddania hołdu naturze. Inne motywy to np. liście, kwiaty lub owady. Znajdziesz je w kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach i pierścionkach. Zwróć uwagę na tworzywo, z którego są wykonane. Królują zdecydowanie materiały organiczne i recyklingowane.

Asymetria. Czasami nie trzeba wiele, żeby zwrócić uwagę – wystarczą kolczyki różnej długości i wielkości albo takie, które wyglądają jak z dwóch różnych zestawów. Jeśli chcesz dodać swojej kreacji artystycznego charakteru, takie rozwiązanie jest dla ciebie idealne. Będzie pasować do ekstrawaganckich strojów, a minimalistycznej stylizacji doda pazura.

Coś osobistego. Bardzo modna jest personalizowana biżuteria – z inicjałami, datą lub złotą myślą. Osobisty akcent nie musi sie ograniczać do pierścionka, bo pięknie wygląda również na naszyjnikach lub bransoletkach. Takie przedmioty mogą być doskonałym prezentem i pamiątką na długie lata.Kjk

2025-03-18 13:52

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z wysokości krzyża Jezus zwrócił się do każdego i każdej z nas

2025-09-11 12:46

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Agata Kowalska

Człowiek może odwrócić się od Boga, ale Bóg nigdy nie odwróci się od człowieka. Jego miłość do nas nigdy nie ustaje. Jest wierna i wytrwała. Bóg szuka człowieka, aż go odnajdzie i wy dobędzie z ciemności i brudu, ze śmiertelnej pułapki.

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”. Tak samo, powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca».
CZYTAJ DALEJ

Amerykańscy liderzy katoliccy wzywają do modlitwy po śmierci Charliego Kirka

2025-09-11 19:59

[ TEMATY ]

modlitwa

Charlie Kirk

amerykańscy liderzy

PAP

Charlie Kirk

Charlie Kirk

W następstwie zabójstwa w stanie Utah Charliego Kirka, działacza politycznego, zaangażowanego w działania na rzecz ochrony życia ludzkiego, amerykańscy przywódcy katoliccy wzywają do modlitwy, zwracając uwagę na szerzący się w całym kraju trend przemocy.

Biskupi katoliccy i przywódcy Kościoła w Stanach Zjednoczonych wyrażają ból i apelują o modlitwę w intencji pokoju. To reakcja po zabójstwie działacza Charliego Kirka, który zginął 10 września wskutek postrzału podczas wystąpienia na Uniwersytecie Utah Valley w Orem w stanie Utah.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Parolin o rosyjskich dronach nad Polską: jesteśmy na krawędzi przepaści

2025-09-11 20:10

[ TEMATY ]

kard. Pietro Parolin

rosyjskie drony

krawędź przepaści

Vatican Media

Kard. Pietro Parolin

Kard. Pietro Parolin

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej rozmawiał z dziennikarzami przy okazji odbywającego się w Watykanie kongresu Papieskiej Akademii Teologicznej. Odniósł się zarówno do sytuacji w Gazie, jak też do wydarzeń w Polsce i na Ukrainie.

Kard. Parolin wyraził ubolewanie, że Izrael „nie zatrzymuje się, pomimo tak licznych apeli, kierowanych także ze strony Kościoła katolickiego, ze strony kard. Pizzaballi”. To komentarz do najnowszego nagrania, opublikowanego w mediach społecznościowych przez proboszcza katolickiej parafii Świętej Rodziny w Gazie, ks. Gabriele Romanellego. Na nagraniu słychać potężny wybuch w pobliżu kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję