Reklama

Niedziela Łódzka

Archidiecezja

Modlitwa stała się ich misją

W cieniu codziennej posługi kapłanów od lat trwa cicha modlitwa świeckich. Wspólnota Wieczernik Modlitwy za Kapłanów Archidiecezji Łódzkiej obchodzi srebrny jubileusz swojego istnienia.

Niedziela łódzka 22/2026, str. II

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Ks. Paweł Kłys

Wciąż trwa duchowe wsparcie za tych, którzy podejmują kapłańską służbę

Wciąż trwa duchowe wsparcie za tych, którzy podejmują kapłańską służbę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kapłaństwo od początku istnienia Kościoła pozostaje szczególnym darem Chrystusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy powierzył Apostołom misję sprawowania Eucharystii i głoszenia Ewangelii. To właśnie z tej tajemnicy Wieczernika wyrasta duchowość kapłańska, ale także modlitwa wiernych za tych, którzy podejmują tę wymagającą służbę.

Z potrzeby serca i wdzięczności za dar kapłaństwa 25 lat temu narodziła się wspólnota Wieczernik Modlitwy za Kapłanów Archidiecezji Łódzkiej. Jej początki związane są z inicjatywą śp. ks. Marka Kaczmarka, który przez wiele lat otaczał wspólnotę duchową opieką i formacją. Oficjalne zatwierdzenie Wieczernika nastąpiło 23 czerwca 2001 r. decyzją abp. Władysława Ziółka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dziś wspólnota obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji ks. Jarosław Kaliński, obecny opiekun duchowy Wieczernika i proboszcz łódzkiej archikatedry, zaprasza członków wspólnoty, osoby należące do Margaretek oraz wszystkich modlących się za kapłanów do wspólnego świętowania. Jubileuszowa Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę, 21 czerwca, o godz. 9.30 w archikatedrze łódzkiej.

Będzie to szczególny czas dziękczynienia za dar kapłaństwa i Eucharystii oraz okazja do modlitwy za nowego pasterza archidiecezji – kard. Konrada Krajewskiego, biskupów, wszystkich kapłanów i diakonów posługujących w parafiach.

Wieczernik Modlitwy za Kapłanów to wspólnota świeckich, którzy podejmują stałą modlitwę za duszpasterzy. Tworzą ją siedmioosobowe grupy, w których każdy wybiera jeden dzień tygodnia na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego lub tajemnicą Różańca. Członkowie spotykają się także w pierwszy czwartek miesiąca na Eucharystii, adoracji i wspólnej formacji. To ciche, ale niezwykle ważne wsparcie dla tych, którzy każdego dnia służą Bogu i ludziom.

Każdy, kto pragnie założyć Wieczernik Modlitwy za Kapłanów w swojej parafii, otrzyma potrzebne informacje, pisząc na adres e-mail: azamojska@o2.pl.

2026-05-27 10:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Imieniny Biskupa Ireneusza Pękalskiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Biskup Ireneusz jest oddany służbie Bogu i Kościołowi. Jest wzorem pokory i miłości w zaangażowaniu w życie Archidiecezji Łódzkiej.
CZYTAJ DALEJ

Straż Pożarna: ponad 1500 interwencji spowodowanych pogodą

2026-07-19 19:18

[ TEMATY ]

straż pożarna

burza

stock.adobe

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Do godz. 17.30 w niedzielę strażacy interweniowali ponad 1500 razy w związku z przechodzącymi przez Polskę burzami. Najwięcej zdarzeń wystąpiło w województwach: śląskim, lubelskim i małopolskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla 12 województw ostrzeżenia I, II i III stopnia przed burzami. Mieszkańcy dziewięciu województw otrzymali alerty RCB.
CZYTAJ DALEJ

33 lata temu Papież poświęcił mały kościółek Matki Bożej Śnieżnej

2026-07-19 20:00

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Masyw Gran Sasso

Vatican Media

Masyw Gran Sasso to dla włoskiego regionu Abruzji swego rodzaju Olimp. Góruje nad płaskowyżem Campo Imperatore z szczytem Corno Grande (2912 m n.p.m.) - to najwyższy punkt w Apeninach. Bliskość Rzymu sprawia, że miejsca te są magnesem dla miłośników gór, zwłaszcza Rzymian.

Nie mogły nie przyciągnąć Jana Pawła II, który podczas swojego długiego pontyfikatu często odwiedzał te urokliwe miejsca prywatnie, w towarzystwie niewielkiej eskorty żandarmów znających okolicę. Nic dziwnego, że Jan Paweł II postanowił osobiście poświęcić mały kościółek na Gran Sasso, który jest dedykowany Matce Bożej Śnieżnej („Madonna della Neve”), po jego renowacji sponsorowanej przez wojska alpejskie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję