Reklama

Te Deum niech płynie przez świat

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ty, który jesteś na Watykanie,
Ty, który czuwasz na Piotra stolicy,
Ojcze Święty nasz Janie Pawle,
Przyjmij dziś od nas moc życzeń.

Ref.
Te Deum niech płynie przez świat
na srebrne dwadzieścia pięć lat.
Niech Bóg błogosławi
Obficie łaskami
Niech zdrowia i sił dużo da.
Niech Cię błogosławi Jezus i Maryja,
Byś długie lata jeszcze mógł być przy nas.
Od gór aż do morza
Polska śle życzenia
I modlitwami Cię wspiera.

Parafie: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach i Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńsku Jubileusz 25-lecia Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II czczą nową pieśnią. Specjalnie na tę okazję organiści tych wspólnot Marian i Jacek Kobylnik skomponowali utwór Te Deum niech płynie przez świat. Papież jest Honorowym Obywatelem Miasta Kamieńska i patronem znajdujących się tam szkół - podstawowej i gimnazjum, w których 12 i 16 października odbędą się uroczyste akademie. Młodzież i dzieci zawsze chętnie śpiewają zarówno tę, jak i inne pieśni, aby modlitwą wspierać swego Patrona. Jak mówi pan Jacek - współautor nowego utworu: „Kto śpiewa, modli się podwójnie. Zatem ten, kto może, niech przyłączy się do nas i chwali Pana za posługę Jana Pawła II”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego krzyż nazywamy Drzewem Życia?

2025-04-11 10:31

[ TEMATY ]

książka

krzyż

Wielki Post

Karol Porwich/Niedziela

Od kiedy krzyż zaczęto przedstawiać jako Drzewo Życia? Z czym jest to związane i jakie ma znaczenie? Jak słowa Pisma Świętego odnajdywać w formie przedstawianego krzyża? Wyjaśnia to w swojej najnowszej książce o. Eugeniusz Grzywacz, pijar, historyk sztuki.

Artykuł zawiera fragment książki „Krzyż. Historia odkrywana w dziejach sztuki”, wyd. eSPe.
CZYTAJ DALEJ

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

2025-04-07 13:15

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Pro-liferka, dziennikarka, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, doradca życia rodzinnego, współautorka serii podręczników do wychowania do życia w rodzinie Magdalena Guziak-Nowak opisuje wstrząsającą relację ze szpitala w Oleśnicy.

ZABILI DZIECKO W 9 MIES. CIĄŻY. Gotowe do samodzielnego życia, prawie noworodka. Tak, w Polsce.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: Żyj ekstremalnie! Dołącz i Ty!

2025-04-11 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W ostatni piątek Wielkiego Postu br. z wielu miejsc w Polsce wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Także z czterech łódzkich parafii wyruszą wierni, by poprzez nocny marsz, rozważać tajemnicę męki i śmierci Pana Jezusa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję