Reklama

Niedziela Małopolska

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy w Krakowie Łagiewnikach

10 września 2016 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach przybędzie XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

kolej

Łagiewniki

Stanisław Nawara

Kolejarze rozpoczną pobyt w Krakowie Łagiewnikach o godzinie 9:30 od Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Prowadzeni przez moderatora Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich ks. Ryszarda Marciniaka przejdą przez Bramę miłosierdzia w Sanktuarium Jana Pawła II i przy relikwiach naszego świętego Papieża będą modlić się o Jego wstawiennictwo i orędownictwo w drodze do Jezusa Miłosiernego obecnego w szczególny sposób w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, sanktuarium, które Bóg wybrał dla świata.

Przybędą kolejarze zatrudnieni na różnych stanowiskach wraz z rodzinami, emeryci, renciści i ci, którzy w różnoraki sposób utożsamiają się z koleją a drogie jest im to miejsce, szczególnej obecności Miłosiernego Jezusa.

Reklama

Z centrum „Nie lękajcie się” kolejarze przejdą drogą miłosierdzia wsłuchując się w żywe słowa Jana Pawła II, słowa które kierował do nas podczas kolejnych pielgrzymek do Polski, w których uczył nas miłości do Boga i człowieka i w szczególny sposób prowadził do Miłosiernego Boga. Przez szereg lat kolejarze skupieni w Katolickim Stowarzyszeniu Kolejarzy Polskich, na licznych spotkaniach formacyjnych, zgłębiali nauczanie naszego świętego Papieża. Nauczanie realizowane przez cały Pontyfikat, a którego ukoronowaniem jest przybliżenie Miłosiernego Oblicza Boga objawiającego się św. Siostrze Faustynie i poświęcenie świata Bożemu Miłosierdziu. W czasie przejścia będą rozważać w szczególności słowa Ojca św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu. Stąd hasło Pielgrzymki: „Z Janem Pawłem II do Zdroju Miłosierdzia”.

Następnie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Duszpasterz kolejowy z Wrocławia Brochowa ks. Jan Kleszcz. Po drodze krzyżowej Krajowy Duszpasterz kolejarzy ks. Prałat Eugeniusz Zarębiński przeprowadzi pielgrzymów przez Bramę miłosierdzia do Bazyliki Bożego Miłosierdzia na uroczystą koncelebrowaną mszę św., która rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00.. Jak co roku w pielgrzymce biorą liczny udział poczty sztandarowe, które wchodzą na Eucharystię w asyście orkiestry kolejowej.

Podczas tegorocznej Pielgrzymki, w Roku Miłosierdzia, 1050 rocznicy Chrztu Polski i Daru jakim były Światowe Dni Młodzieży oraz obecność Ojca św. Franciszka kolejarze będą dziękowali za szczególne łaski jakich doznajemy w tym nadzwyczajnym, danym nam przez Boga czasie, za owoce chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Za wstawiennictwem Ojca św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny będą modlić się o miłosierdzie Boże nad światem, pokój na świecie, zachowanie bogatych tradycji narodowych i religijnych Polaków a także o jedność i zgodę w Ojczyźnie, naszych rodzinach oraz o pomyślność kolei..

Reklama

Wspólne, kilkunastoletnie już pielgrzymowanie Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zostało zainicjowane w 2003 r. jest zawsze okazją do głębszej, również osobistej refleksji nad realizacją chrześcijańskich zadań w codziennym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, a przede wszystkim okazją do zawierzenia Bożemu Miłosierdziu wszystkich swoich trudnych spraw, pokoju, wolności wyznawania Bożych wartości, spraw związanych z pracą na Kolei.

Pielgrzymka zakończy się po nabożeństwie Godziny Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Organizatorzy: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy, Katolickie Stowarzyszenie, Kolejarzy Polskich, Związki Zawodowe, Kierownictwa jednostek organizacyjnych z terenu Małopolski serdecznie zapraszają Kolejarzy z całej Polski wraz z rodzinami, bez względu na szczebel zajmowanego stanowiska, Emerytów i Rencistów oraz wszystkich współpracujących z Koleją i związanych w jakikolwiek sposób z koleją do licznego udziału. 10 września 2016 r. Centrum Jana Pawła II godz. 9:30.

W imieniu Organizatorów
Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy
Koło w Krakowie

2016-09-07 16:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg Miłosierny

Na początku pontyfikatu, w 1979 r., bł. papież Jan Paweł II ogłosił swą pierwszą encyklikę „Redemptor hominis”. Rok później opublikował kolejną, zatytułowaną „Dives in misericordia”, w której z mocą pisał, że „potrzeba tych przełomowych i trudnych czasów przemawia za tym, aby w tym samym Chrystusie odsłonić raz jeszcze oblicze Ojca, który jest «Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy» (por. 2 Kor 1, 3)”.

CZYTAJ DALEJ

Państwowa Komisja ds. Pedofilii zaprezentowała Pierwszy Raport

2021-07-27 20:28

[ TEMATY ]

raport

pedofilia

Adobe.Stock.pl

Zgodnie ze swoim obowiązkiem, Państwowa Komisja ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 opublikowała Raport. Najważniejszymi częściami Raportu są wyniki zrealizowanego przez Państwową Komisję badania zjawiska wykorzystania seksualnego małoletniego w Polsce w latach 2017–2020 oraz relacja ze zgłoszeń, jakimi zajmowała się Komisja, a także rekomendacje dla organów państwa, organizacji i innych podmiotów.

Zgłoszenia

CZYTAJ DALEJ

Akcja "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”

2021-07-28 14:24

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Od 30 lipca do 2 sierpnia będzie można oddać krew w ramach akcji "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego". Informację przekazał PAP organizator akcji – Fundacja Patriotyczna im. Witolda Pileckiego.

Akcja zostanie przeprowadzona w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Stadionie Legii Warszawa, w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Świętokrzyskim, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Stadionie Górnika Zabrze, na Placu Wolności w Stargardzie, a także Ekipowym Poborze Krwi w Gryfinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz w Terenowych Oddziałach RCKiK w Drawsku Pomorskim, Gryficach, Kołobrzegu, Koszalinie i Świnoujściu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję