Reklama

Jasna Góra

Telemost z Jasnej Góry z sanktuariami świata

Specjalny telemost modlitewny Jasnej Góry z Fatimą i innymi sanktuariami maryjnymi na świecie odbędzie się już w najbliższą sobotę 13 maja. Różaniec poprzedzi wielkie „Wielbienie z Maryją Królową”, którego centralnym punktem będzie Msza św. celebrowana przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W roku jubileuszu 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu, dla Królowej ułożony zostanie z białych róż dywan, symbol miłości, czci i wierności. Paulini zachęcają do duchowej mobilizacji i przybycia na Jasną Górę.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O. Mariusz Tabulski, definitor Generalny Zakonu Paulinów podkreśla, że uroczystość 13 maja, 100-lecie objawień fatimskich upływać będzie w ścisłej łączności z papieżem Franciszkiem, który tego dnia modlić się będzie w tym portugalskim sanktuarium. Zauważa, że duchowość fatimska i jasnogórska wzajemnie się „uzupełniają”. - To jest ten sam duch Matki Bożej wzywającej nas do przemiany życia, do nawrócenia - podkreśla o. Tabulski i dodaje, że „Ona była i wciąż jest nam pomocą”.

„Wielbienie z Maryją Królową” rozpocznie się na Błoniach Jasnogórskich 13 maja o godz. 14.00. Każdy pielgrzym proszony jest o zabranie ze sobą róży. Z przyniesionych kwiatów ułożony zostanie dywan  jako symbol naszej miłości, czci i wierności względem Maryi Królowej, bo „wraz z Nią chcemy radośnie uwielbić Boga”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W programie czuwania: różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.30 Msza święta, którą celebrować będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i on także wygłosi kazanie. Po Mszy św, rozpocznie się muzyczne wielbienie. W wydarzeniu udział wezmą muzycy z całej Polski, sam chór liczyć ma ponad 350 osób, orkiestra symfoniczna, sekcja jazzowa, soliści, aktorzy i grupa tancerzy. Całość poprowadzi Leopold Twardowski, charyzmatyczny kompozytor i poznański artysta, który w ubiegłym roku przygotowywał uwielbienie w 1050. rocznicę chrztu Polski.

Jako „coś niezwykłego” określa o. Tabulski telemost modlitwy między sanktuariami maryjnymi świata, do którego zaproszona została również Jasna Góra. Apelem Jasnogórskim rozpocznie się modlitwa różańcowa i czas medytacji z papieżem Franciszkiem. Z Częstochowy, narodowego sanktuarium Polaków poprowadzona zostanie i transmitowana na cały świat tajemnica Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W modlitwie, obok Fatimy i Jasnej Góry, wezmą udział także: Bazylika Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, Bazylika Matki Bożej Większej we Włoszech i Sanktuarium Matki Bożej w Luján w Argentynie.

- To powinna być dla nas wszystkich i dla świata okazja do wielkiej mobilizacji duchowej, by moce złego nie zwyciężyły – podkreśla Definitor Generalny Zakonu Paulinów i dodaje, że „diabeł chce wciąż nas przekonywać o swoim zwycięstwie a modlitwa pokorna wraz z Maryją wzywa nas, byśmy w tej walce duchowej uczestniczyli i mieli doświadczenie radości ducha w zwycięstwie”. Paulin zauważa, że „widzimy wiele czarnych scenariuszy i interpretacji wydarzeń w świecie, w Polsce, więc tym bardziej potrzebujemy modlitwy o pokój i za naszą Ojczyznę”.

Reklama

13 maja na Jasnej Górze zawsze jest także okazją do modlitwy dziękczynnej za cudowne ocalenie życia Jana Pawła II z zamachu w 1981 r. na Placu św. Piotra. Paulini przypominają, że to w częstochowskim sanktuarium papież z Polski pozostawił przestrzelony pas swojej sutanny ze śladami krwi. Ta jedna z najcenniejszych relikwii świętego znajduje się w srebrnej, przeszkolonej szkatule w ołtarzu jasnogórskim, tuż przy Cudownym Obrazie Matki Bożej.

Przestrzelony pas został złożony na Jasnej Górze przez Jana Pawła II 19 czerwca 1983 r. Papież przekazał go jako wotum za ocalenie życia. Tak mówił wówczas do Najświętszej Maryi: „W dniu 13 maja minęło dwa lata od tego popołudnia, kiedy ocaliłaś mi życie. Było to na Placu Św. Piotra. Tam, w czasie audiencji generalnej, został wymierzony do mnie strzał, który miał mnie pozbawić życia. Zeszłego roku w dniu 13 maja byłem w Fatimie, aby dziękować i zawierzać. Dziś pragnę tu, na Jasnej Górze pozostawić jako wotum widomy znak tego wydarzenia, przestrzelony pas sutanny”.

Św. Jan Paweł II zaznaczył wtedy, że jego życzeniem jest, aby nie pokazywać ludziom tego znaku tak tragicznego wydarzenia: „Niech on będzie tu, ale go nie pokazujcie do oglądania” - powiedział do paulinów.

Dopiero w 2004 r. na specjalną prośbę przeora Jasnej Góry, Watykan wydał zgodę na ukazanie tej cennej relikwii jasnogórskim pielgrzymom.

Jasna Góra 13 maja transmitować będzie na specjalnych telebimach umieszczonych na wałach przed szczytem papieska pielgrzymkę do Fatimy.

Paulini zapraszają wszystkich, którzy tego dnia nie mogą wybrać do Portugalii, by stulecie objawień i 300.rocznicę koronacji jasnogórskiego Obrazu przeżywali z Maryją Królową Polski.

Reklama

Każdy pielgrzym proszony jest o zabranie ze sobą róży. Z przyniesionych róż ułożony zostanie dywan jako symbol naszej miłości, czci i wierności względem Maryi Królowej. Wraz z Nią chcemy radośnie uwielbić Boga. W programie: Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po Mszy Świętej rozpocznie się muzyczne Wielbienie. W wydarzeniu udział wezmą muzycy Poznańskiego Wielbienia z orkiestrą symfoniczną, sekcją jazzową, chór, soliści, aktorzy i grupa tancerzy

Dlatego zapraszamy Cię 13 maja 2017 roku do Częstochowy.

W 100. Rocznicę Objawień Fatimskich, 13 maja w Częstochowie na Błoniach Jasnogórskich odbędzie się uroczyste Wielbienie z Maryją Królową.

Program uroczystości:

14:00 Różaniec

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:30 Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki

17:00 Muzyczne Wielbienie z Maryją Królową

Za posługę muzyczną odpowiedzialny jest Leopold Twardowski wraz z muzykami Poznańskiego Wielbienia. W wydarzeniu weźmie udział orkiestra symfoniczna, sekcja jazzowa, chór, soliści, aktorzy i grupa tancerzy.

Organizatorzy: oo. Paulini i Fundacja Na Fali Wielbienia wraz ze środowiskiem Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia

Informacje na stronie: wielbieniezmaryja.pl

Telemost modlitwy w Sanktuariach maryjnych: Nazaret, Fatima, Santa Maria Maggiore -Rzym, , Jasna Góra, Luja`n - Argentyna

13 maja 2017 r. - modlitewne czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, w intencjach 100. rocznicy Objawień w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Modlitwa w intencji pokoju, Ojca św., Kościoła i świata połączy Sanktuaria maryjne: Santa Maria Maggiore - Rzym, Nazaret, Fatimę. Jasną Górę, Luja`n - Argentyna 13 maja 2017 r. w od godz.21.00 - do koło 22.40

POSŁUCHAJ

Reklama

Polska modli się na Jasnej Górze w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Rozpoczniemy Apelem jasnogórskim 13 maja od godz. 21.00-22.40.

100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się u stóp Jasnogórskiej Pani i wraz z Nią uwielbić Boga w Trójcy Jedynego oraz uczcić osobę Maryi – Matkę naszego Pana i Królową naszego narodu.

2017-05-08 08:08

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fatima: liczba zagranicznych pielgrzymów wzrosła trzykrotnie

[ TEMATY ]

Fatima

100‑lecie objawień fatimskich

Uczestnicy pielgrzymki

W ub.r. do sanktuarium w Fatimie napłynęło trzy razy więcej zagranicznych grup pielgrzymów niż w 2016 r. Jak poinformowała rzecznik prasowa sanktuarium Carmo Rodeia, liczba grup pielgrzymkowych spoza Portugalii w ub.r. była rekordowa i wyniosła 7110. Rok wcześniej dotarło Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej 2711 grup zagranicznych pielgrzymów.

- Pochodzenie tych grup było bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj jednak przeważali goście z Europy. Według naszych statystyk, obejmujących duże zorganizowane grupy, w ub.r. do Fatimy przybyło łącznie 9,4 mln pielgrzymów – poinformowała Rodeia.
CZYTAJ DALEJ

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

2025-04-14 07:37

[ TEMATY ]

komentarz

aborcja

Fot: Pro Prawo do Życia

Zły stan psychiczny, natarczywy adwokat proaborcyjnej FEDERY oraz uległość lekarzy wystarczą by zabić dziecko w 9. miesiącu ciąży bez zmiany ustawy. Chłopca zabito śmiertelnym zastrzykiem w szpitalu w Oleśnicy. Jak do tego doszło skoro lekarze w Łodzi twierdzili, że jego aborcja jest sprzeczna z prawem?

Chłopiec miał już 37 tygodni życia, a więc w świetle nomenklatury medycznej nie był nawet wcześniakiem. W ginekologicznym szpitalu w Łodzi nie chciano go zabić, choć adwokat fundacji FEDERA żądał „indukcji asystolii płodu”, czyli zabicia dziecka zdolnego do życia poprzez wbicie igły do jego serca z podaniem chlorku potasu. - Zaproponowaliśmy natychmiastowe rozwiązanie przez cięcie cesarskie (ze względu na zły stan psychiczny Pani Anity) w znieczuleniu ogólnym z objęciem dziecka wysokospecjalistycznym leczeniem pediatrycznym. Oznacza to, że zaproponowaliśmy Pani Anicie niezwłoczne zakończenie ciąży, co nie jest jednoznaczne z uśmierceniem płodu zdolnego do życia – napisał w oświadczeniu prof. Piotr Sieroszewski, kierownik ginekologii szpitala w Łodzi i prezesa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
CZYTAJ DALEJ

Abp Józef Kupny: Chrystus był przy mordowanych w Katyniu, był z ofiarami tragedii smoleńskiej

2025-04-14 17:00

Marzena Cyfert

Msza św. w ceremoniale wojskowym w 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej

Msza św. w ceremoniale wojskowym w 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej

– Nie byli sami, nie odchodzili samotnie. Chrystus był przy nich. On jest też z nami, z rodzinami, które cierpią – mówił abp Józef Kupny w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu.

Metropolita wrocławski przewodniczył Eucharystii w 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. We Mszy św. sprawowanej w ceremoniale wojskowym uczestniczyli oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego, kombatanci, Dolnośląska Rodzina Katyńska, dyrektor wrocławskiego oddziału IPN, Dolnośląski Kurator Oświaty. Obecne były poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. Msza św. była częścią obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję