Reklama

Wojcieszów

Na rzecz stypendystów fundacji „Dzieło nowego tysiąclecia”

Niedziela legnicka 28/2004

20 czerwca br. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wojcieszowie Mszę św. w 17. rocznicę swoich święceń kapłańskich odprawił dyrektor Referatu Katechetycznego w Legnicy ks. Marek Mendyk. W uroczystości uczestniczyli katecheci, dyrekcja Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Wojcieszowie, nauczyciele i wychowawcy. Szanownemu jubilatowi złożono życzenia błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej. Ksiądz dyrektor wygłosił homilię, w której poruszył temat katechezy. Przypomniał, że jej najważniejszym zadaniem jest nawiązywanie dialogu z drugim człowiekiem. W imieniu biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka ks. Marek Mendyk podziękował Małgorzacie Gucia za 12-letnią, gorliwą i ofiarną pracę katechetyczną. Wyraził słowa uznania za pracę na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz za udział w wakacyjnych obozach organizowanych przez Fundację. Na zakończenie Ksiądz Marek skierował podziękowania pod adresem dyrektora Gimnazjum Janusza Maślanki za rzetelną pracę na rzecz Fundacji. Stypendyści obecni na spotkaniu podziękowali za otrzymana pomoc. „Dzięki tej pomocy możemy rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Za pieniądze, które otrzymujemy, kupujemy encyklopedie, słowniki i inne pomoce naukowe. Wielu z naszych rodziców jest bezrobotnych i nie mogą nam pomóc, tym większą wyrażamy wdzięczność Fundacji” - mówiła młodzież. Na koniec gospodarz parafii ks. Franciszek Rokicki podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za wspólną modlitwę i życzył dalszej współpracy na rzecz Fundacji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Prał. D. E. Viganò: utworzenie Mediateki w Watykanie to docenienie dziedzictwa kina i środków audiowizualnych

2021-07-25 19:03

[ TEMATY ]

media

Watykan

Tama66/pixabay.com

Papież wskazuje na utworzenie Mediateki w Watykanie jako na „decydującą drogę w przyszłość” – powiedział w rozmowie z włoską agencją wiadomości religijnych SIR prał. Dario Edoardo Viganò, wicekanclerz Papieskich Akademii: Nauk i Nauk Społecznych. 21 lipca w ambasadzie Włoch przy Stolicy Apostolskiej przedstawił on swą książkę „Lo sguardo: porta del cuore. Il neorealismo tra memoria e attualità” (Spojrzenie: brama serca. Neorealizm między pamięcią a aktualnością). Obok osobistych przemyśleń autora zawiera ona także jego wywiad z Franciszkiem.

Włoski prałat kurialny przypomniał, że Ojciec Święty przy różnych okazjach określał powojenny neorealizm w kinematografii włoskiej mianem „katechezy człowieczeństwa” i „szkoły człowieczeństwa”. Wspominał też, że jako dziecko często chadzał do kina w swej dzielnicy w Buenos Aires. Te właśnie wspomnienia i uwagi Franciszka o jego związkach z filmem znalazły się w prezentowanej książce wicekanclerza akademii papieskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję