Reklama

Z życia Seminarium Duchownego

Niedziela przemyska 28/2004

21 czerwca. W seminaryjnej Sali Misyjnej odbyło się pierwsze po święceniach kapłańskich spotkanie Neoprezbiterów w cyklu stałej formacji kapłańskiej. Prowadził je delegat Księdza Arcybiskupa ds. formacji stałej kapłanów ks. Marek Pieńkowski. Księża Neoprezbiterzy otrzymali skierowania do swoich pierwszych parafii oraz do posługi duszpasterskiej podczas wakacyjnych miesięcy.
Tego samego dnia Seminarium gościło kapłanów, którzy obchodzą w tym roku 40. rocznicę swoich święceń kapłańskich.

22 czerwca. Alumni przystąpili do zdawania swojego ostatniego egzaminu sesji letniej.
W godzinach popołudniowych w czytelni czasopism odbyła się konferencja pedagogiczna podsumowująca drugi semestr pracy alumnów w roku akademickim 2003/2004 r. Konferencji przewodniczył metropolita przemyski abp Józef Michalik.

23 czerwca. Ostatni w tym roku akademickim dzień skupienia przygotowujący alumnów do dobrego przeżycia odpoczynku wakacyjnego prowadził ojciec duchowny ks. Kazimierz Gadzała.

24 czerwca. Uroczystą Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył abp Józef Michalik, zakończył się rok akademicki 2003/2004.
Tego samego dnia alumni wyjechali do swoich rodzinnych domów i rozpoczęli zasłużony odpoczynek wakacyjny. Obok wypoczynku alumni podejmować będą różne formy praktyk duszpasterskich.

25 czerwca. Odbył się egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W ramach egzaminu kandydaci wykazywali się znajomością wiedzy religijnej, literatury oraz demonstrowali swoje uzdolnienia muzyczne. Po pierwszej turze egzaminów zostały przyjęte 28 osoby.

Wakacje, to bardzo często czas podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej przez wielu młodych ludzi. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu prosi o modlitwę w intencji dobrych i świętych powołań kapłańskich. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy usłyszeli w sercu głos Pana i pragną poświęcić swe młode życie służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.
Kandydaci mający pragnienie wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, aby realizować odczytany głos Bożego powołania do służby Jemu i Jego Ludowi w służebnym kapłaństwie, winni - zgłaszając się do Rektoratu Seminarium na spotkanie kwalifikacyjne i dopuszczające do egzaminu wstępnego - przygotować następujące dokumenty:
1. pisemną prośbę kandydata o przyjęcie do Seminarium; 2. życiorys własnoręcznie napisany; 3. świadectwo dojrzałości (oryginał); 4. świadectwo chrztu; 5. świadectwo bierzmowania; 6. świadectwo ślubu kościelnego rodziców; 7. opinię księdza proboszcza; 8. opinię katechety; 9. opinię i listy polecające kapłanów, którzy pomagali kandydatowi zaangażowanemu w ruchy i stowarzyszenia katolickie w rozpoznaniu powołania; 10. aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia i zdatności kandydata do podjęcia studiów; 11. 5 fotografii.
Kolejny egzamin wstępny odbędzie się 1 września.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie pięknie dojrzałe

2021-07-14 12:11

Niedziela Ogólnopolska 29/2021, str. 12-13

[ TEMATY ]

senior

seniorzy

Maciej Krawcewicz

Papież zachęca, żebyśmy spojrzeli z uwagą i miłością na babcie i dziadków, na osoby starsze. Spójrzmy więc. Oto trzy historie.

Nie odpuszczają, ale wciąż dbają o to, na czym im zależy. Podejmują wyzwania. Chcą być potrzebni i tacy są. Porzucają marzenia, by mierzyć się z rzeczywistością. Kochają. Troszczą się. Uśmiechają –mimo trudności i upływu lat. Papież Franciszek wykazał się genialną intuicją: przypomniał, że bez względu na wiek stale jesteśmy wzywani do realizacji najlepszego planu – Bożego planu.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

Nowa Biała: Msza dziękczynna za tych, którzy pomogli pogorzelcom

2021-07-25 21:55

[ TEMATY ]

Nowa Biała

Karol Porwich/Niedziela

W parafii w Nowej Białej na Spiszu odprawiono w niedzielę Mszę św. za darczyńców, dzięki którym Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała poszkodowanym w czerwcowym pożarze ponad 5 mln zł.

Bp Robert Chrząszcz, który przewodniczył Mszy św. podkreślił, że jest ona dziękczynieniem za tych, którzy z otwartym sercem pomagają potrzebującym oraz za opiekę Pana Boga nad mieszkańcami Nowej Białej, bo choć straty materialne są bardzo bolesne, to w pożarze sprzed kilku tygodni nie było ofiar.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję