Reklama

Pierwsze nominacje

Znane są już pierwsze, wakacyjne nominacje neoprezbiterów. Na razie nowo wyświęceni księża będą zastępować starszych kapłanów w parafiach, pracować z młodzieżą lub też wyjeżdżać na rekolekcje oazy rodzin czy też zajmować się chorymi w szpitalu.

Ks. Przemysław Kocjan został skierowany do parafii Trójcy Przenajświętszej w Dąbrowie Górniczej-Błędowie i do parafii w Szreniawie. Ks. Grzegorz Koss będzie prowadził rekolekcje oazowe w Żarnówku koło Międzybrodzia, rekolekcje Dzieci Maryi w Świdniku, rekolekcje oazowe sosnowieckiego Katolickiego LO w Zawoi oraz będzie pracował w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu. Ks. Dawid Kuczek został skierowany do parafii w Zendku, potem do parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej oraz na rekolekcje Oazy Rodzin w Niegowej. Ks. Waldemar Kuś trafi w okresie wakacji do parafii św. Marii Magdaleny w Gołaczewach. Ks. Andrzej Lis będzie duszpasterzował w parafii św. Jana Kantego w Jaworznie-Niedzieliskach, poprowadzi rekolekcje oazowe w Żarnówku oraz zastąpi kapłanów w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie-Łagiszy. Ks. Marcin Majcher pojedzie na rekolekcje Dzieci Maryi do Łeby, później popracuje w parafii św. Jana Kantego w Jaworznie-Niedzieliskach. Ks. Łukasz Małkiewicz dostał nominację do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej, Matki Bożej Częstochowskiej w Kosmołowie i do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach. Ks. Tomasz Opiłka będzie zdobywał pierwsze doświadczenia w parafii św. Jana Chrzciciela w Pilicy, zaś ks. Piotr Ryż w parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Ks. Paweł Stanisz będzie pracował w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Trzebiesławicach i w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzegowej. Ks. Dariusz Stopa został wyznaczony do parafii św. Jakuba Apostoła w Sączowie i parafii św. Jakuba Apostoła w Gieble. Ks. Michał Surma znajdzie się podczas wakacji w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie-Łagiszy, parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej i parafii św. Jana Chrzciciela w Jangrocie. Ks. Robert Szulczewski poprowadzi rekolekcje Dzieci Maryi w Świdniku k. Limanowej, popracuje w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu i Szpitalu nr 2 w Sosnowcu. Ks. Mariusz Trąba został skierowany w kolejności do parafii: Matki Bożej Częstochowskiej w Rodakach, św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach, św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chechle oraz weźmie udział w koloniach zorganizowanych przez Caritas w Zakopanem i poprowadzi rekolekcje Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych w Bydlinie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa Biała: Msza dziękczynna za tych, którzy pomogli pogorzelcom

2021-07-25 21:55

[ TEMATY ]

Nowa Biała

Karol Porwich/Niedziela

W parafii w Nowej Białej na Spiszu odprawiono w niedzielę Mszę św. za darczyńców, dzięki którym Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała poszkodowanym w czerwcowym pożarze ponad 5 mln zł.

Bp Robert Chrząszcz, który przewodniczył Mszy św. podkreślił, że jest ona dziękczynieniem za tych, którzy z otwartym sercem pomagają potrzebującym oraz za opiekę Pana Boga nad mieszkańcami Nowej Białej, bo choć straty materialne są bardzo bolesne, to w pożarze sprzed kilku tygodni nie było ofiar.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Prał. D. E. Viganò: utworzenie Mediateki w Watykanie to docenienie dziedzictwa kina i środków audiowizualnych

2021-07-25 19:03

[ TEMATY ]

media

Watykan

Tama66/pixabay.com

Papież wskazuje na utworzenie Mediateki w Watykanie jako na „decydującą drogę w przyszłość” – powiedział w rozmowie z włoską agencją wiadomości religijnych SIR prał. Dario Edoardo Viganò, wicekanclerz Papieskich Akademii: Nauk i Nauk Społecznych. 21 lipca w ambasadzie Włoch przy Stolicy Apostolskiej przedstawił on swą książkę „Lo sguardo: porta del cuore. Il neorealismo tra memoria e attualità” (Spojrzenie: brama serca. Neorealizm między pamięcią a aktualnością). Obok osobistych przemyśleń autora zawiera ona także jego wywiad z Franciszkiem.

Włoski prałat kurialny przypomniał, że Ojciec Święty przy różnych okazjach określał powojenny neorealizm w kinematografii włoskiej mianem „katechezy człowieczeństwa” i „szkoły człowieczeństwa”. Wspominał też, że jako dziecko często chadzał do kina w swej dzielnicy w Buenos Aires. Te właśnie wspomnienia i uwagi Franciszka o jego związkach z filmem znalazły się w prezentowanej książce wicekanclerza akademii papieskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję