Reklama

Piesza pielgrzymka diecezji włocławskiej

Niedziela włocławska 28/2004

W roku bieżącym, zgodnie z zaleceniem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, wszystkie grupy pielgrzymkowe z diecezji włocławskiej, niezależnie czy z rejonu włocławskiego, konińskiego czy sieradzkiego pielgrzymują pod wspólną nazwą: Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej. Wspólny jest program pielgrzymowania i hasło: „Z Maryją i świętymi naśladować Chrystusa”, nawiązującym do Programu Duszpasterskiego Kościoła na rok 2004. Tematem szczególnym będzie życie świętych, błogosławionych i sług Bożych związanych z diecezją włocławską.
Pielgrzymka dokonuje się w dwóch etapach: na uroczystość Wniebowzięcia NMP wyruszają grupy z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, zaś na 26 sierpnia, na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej udają się grupy z Sieradza i Zduńskiej Woli.
XVI Pielgrzymka Włocławska rozpoczyna się w piątek 6 sierpnia br. Mszą św. sprawowaną w katedrze pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa o godz. 6.30. Trasa pielgrzymki wynosi ok. 300 km i wiedzie z Włocławka przez Izbicę Kujawską, Koło, Skęczniew, Charłupię Małą, Ostrówek, Rudniki i Iwanowice Duże. 13 sierpnia w Częstochowie łączy się z grupami z Konina, Turku i Dzierżaw, aby o godz. 15.30, po 8 dniach pielgrzymowania, uroczyście wejść na Jasną Górę. Oficjalnie Pielgrzymka kończy się Mszą św. na wałach jasnogórskich o godz. 20.00, jednak większość pielgrzymów zostaje na uroczystościach do 15 sierpnia.
XIV Piesza Pielgrzymka Konińska rozpoczyna się w sobotę 7 sierpnia br. Mszą św. w kościele św. Maksymiliana o godz. 6.00. Następnego dnia w parafii św. Barbary łączy się z grupą z Turku, a 9 sierpnia - z Dzierżaw. Trasa wiedzie z Konina przez Turek, Uniejów, Szadek, Zduńską Wolę, Widawę, Pajęczno, Miedzno do Częstochowy. Pielgrzymka trwa 7 dni i wynosi ok. 220 km.

Zapisy

Włocławek: od 10 lipca, w kancelarii parafii katedralnej, plac Kopernika 7, tel. 054 231 22 32, w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00. Obowiązkowe spotkanie informacyjne dla tegorocznych pielgrzymów odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia w katedrze włocławskiej o godz. 16.00. Kierownikiem Pielgrzymki jest ks. Krzysztof Kacała.
Konin: od końca czerwca w kancelarii parafii św. Maksymiliana, ul. Św. Maksymiliana 2, tel. (0-63) 249-75-05. Kierownik Pielgrzymki - ks. Marek Molewski.
Turek: w kancelarii parafii św. Barbary, ul. Korytkowska 11 a, tel. (0-63) 278-30-75. Kierownik Pielgrzymki - ks. Mirosław Frankowski.
Dzierżawy: od 15 lipca w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzierżawy I, tel. (0-43) 678-55-36. Kierownik Pielgrzymki - ks. Marian Kilichowski.
Sieradz: od 10 sierpnia w kancelarii parafii Wszystkich Świętych, ul. Kolegiacka 11, od godz. 9.00-13.00 i 15.00 do 19.00, tel. (0-43) 822-52-27. Pielgrzymka trwać będzie od 22 do 29 sierpnia br., jej kierownikiem jest ks. Wojciech Marciszewski.
Zduńska Wola: od 16 sierpnia w kancelarii parafii Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 20, tel. (0-43) 823-27-28. Spotkania formacyjno-modlitewne odbędą się w niedziele 1 i 8 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po Eucharystii. Pielgrzymka rozpocznie się uroczystym nabożeństwem pokutnym i spowiedzią oraz końcową odprawą przed pątniczym szlakiem 21 sierpnia o godz. 15.30 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Obecność obowiązkowa. Pielgrzymka wyruszy w niedzielę 22 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.30. Kierownik Pielgrzymki - ks. Rafał Kędzierski.

Wymagania wobec pielgrzymów

- zaświadczenie od księdza proboszcza;
- osoby do lat 18 - pisemna zgoda rodziców;
- osoby nieletnie (do lat 15) pielgrzymują tylko z dorosłym opiekunem;
- dobry stan zdrowia.

Koszty pielgrzymki

Reklama

Włocławek - 70 zł, Konin i Sieradz - 60 zł. Kwota obejmuje zapłatę należności za przewóz bagażu, druk znaczków, ubezpieczenie pielgrzymów i pozostałe wydatki organizacyjne.

Regulamin

Szczegółowe przepisy regulaminu zostaną podane na spotkaniach informacyjnych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błażej Kmieciak prostuje fałszywą tezę mediów o skali pedofilii wśród duchownych

2021-07-28 12:51

[ TEMATY ]

raport

Adobe Stock

Raport Państwowej Komisji ds. Pedofilii nie daje podstaw do wniosku, że 30% pedofilów to duchowni - podkreśla w rozmowie z KAI szef Komisji Błażej Kmieciak, prostując tezę prezentowaną wczoraj przez wiele mediów. Wedle badań przytoczonych w ogłoszonym wczoraj Raporcie, duchowni są sprawcami około 1 procenta przestępstw pedofilskich.

Publikujemy treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Cud krwi św. Pantaleona w Madrycie

2021-07-27 15:40

[ TEMATY ]

cud

Vatican News

Do klasztoru Wcielenia w Madrycie od wczoraj przybywają wierni z różnych regionów kraju. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pantaleona i dokonuje się tzw. cud krwi, który wierni mogą obserwować bezpośrednio na ekranach.

Pantaleon urodził się w 280 r. w Nikomedii. Zgodnie z wolą ojca ukończył medycynę i został lekarzem na dworze cesarza Galeriusza Maksymiana. Po nawróceniu na chrześcijaństwo zaczął leczyć bezpłatnie, co przysporzyło mu wielu wrogów. Uwięziony i okrutnie torturowany nie wyrzekł się jednak wiary chrześcijańskiej. Ostatecznie został ścięty 27 lipca 305 r.

CZYTAJ DALEJ

IO Tokio: pierwszy złoty medal dla reprezentantki Filipin „za wstawiennictwem Maryi”

2021-07-28 13:59

[ TEMATY ]

IO Tokio

PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Na trwających w Tokio Letnich Igrzyskach Olimpijskich złoty medal w podnoszeniu ciężarów zdobyła Hidilyn Diaz. Jest to pierwszy złoty medal olimpijski w historii Filipin. Diaz, głęboko wierząca katoliczka, zawdzięcza swój sukces "wstawiennictwu Matki Bożej". List gratulacyjny otrzymała od Konferencji Biskupów Filipin.

Za swoje zwycięstwo filipińska sportsmenka podziękowała wstawiennictwu Matki Bożej i Jezusa Chrystusa. Podczas wirtualnej konferencji prasowej oraz uroczystości dekoracji medalami miała na szyi łańcuszek z Cudownym Medalikiem. Jak wspominała, otrzymała go od swojej przyjaciółki, z którą przez dziewięć dni przed Igrzyskami razem odmawiały modlitwę poranną. „Jest to znak jej i mojej wiary w Maryję i Jezusa Chrystusa”, podkreśliła złota medalistka w swojej klasie wagowej do 55 kg. 20-letnia Diaz już w pierwszym podejściu pokonała w Tokio zawodniczkę chińską podnosząc już w pierwszej próbie ciężar 127 kg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję