Reklama

Aspekty diecezji

Apostolat Maryjny

26 czerwca w sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyła się Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego, w której wziął udział dyrektor krajowy Apostolatu Maryjnego ks. Jerzy Owsiak CM i duszpasterz diecezjalny ks. Zygmunt Zimnawoda. W czasie pielgrzymki poświęcona została tablica upamiętniająca ks. prof. Teofila Herrmanna, założyciela Apostolatu Maryjnego.

M. K.

Odznaczenia

Bp Adam Dyczkowski odznaczył ks. Tadeusza Kulczyka, proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze, oraz ks. Mirosława Werłosa, proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie, tytułem honorowym kanonika z prawem noszenia rokiety i mantoletu. Okazją do uhonorowania ks. kan. T. Kulczyka był jubileusz 25-lecia kapłaństwa, natomiast ks. kan. M. Werłosa - konsekracja kościoła parafialnego w Przemkowie.

Caritas

Reklama

Caritas diecezjalna informuje o zmianie konta bankowego zgodnie ze standardami Unii Europejskiej: 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716

Sprostowanie

Na prośbę Wojciecha Jurewicza, prezesa chóru parafialnego z Krosna Odrz., informujemy, iż w artykule Piotra Miechowicza pt. Srebrny jubileusz parafialnego chóru (Aspekty nr 25 z 20 czerwca br.) w wykazie członków chóru pominięto Kazimierza Wojciechowskiego oraz podano błędnie nazwiska: Marii Kondarewicz, Ewalda Parfianowicza oraz Zofii Giertugi. Serdecznie przepraszamy.

Redakcja

Przeprosiny

Jako autorka artykułu pt. Na rzecz hospicjum, zamieszczonego w „Aspektach” nr 26 z 27 czerwca br., serdecznie przepraszam panią Krystynę za podanie bez jej zgody nazwiska oraz informacji o chorobie nowotworowej, na którą pani Krystyna nie choruje. Przepraszam także wszystkie osoby pracujące w Hospicjach im. św. Pawła i Lady Sue Ryder za ewentualne kłopotliwe skutki opublikowania tego tekstu. Jednocześnie informuję, że za to, co napisałam, nie odpowiada Redakcja „Aspektów”.

Krystyna Dolczewska

Spotkanie młodych w Taizé

Duszpasterstwo Akademickie „Katedra” w Gorzowie Wlkp. organizuje w dniach 17-28 lipca wyjazd na spotkania młodych w Taizé połączone z pielgrzymką po Francji. W programie zwiedzanie Paryża, Wersalu, Paray le Monial (sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego) oraz Normandii: Mont St. Michel, Deauville, Rouen. Pielgrzymka przeznaczona jest tylko dla młodzieży pełnoletniej. Cena: 580 zł i 20 euro, w cenę wliczone są koszta przejazdu (klimatyzowany autokar), ubezpieczenie KL i NW, noclegi i wyżywienie. Wyjazdy autokaru także ze Świebodzina, Zielonej Góry i Żar. Zapisy: DA „Katedra”, ul. Obotrycka 10, Gorzów Wlkp., tel. (0-95) 722-72-35, 720-49-02.

Jednym zdaniem

W dniach 18-20 czerwca w Domu Rekolekcyjno-Powołaniowym w Paradyżu odbyły się rekolekcje dla maturzystów.

25 czerwca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze odbyło się czuwanie w intencji miasta. Czuwanie modlitewne składało się z Mszy św., Nabożeństwa Medjugorskiego i nieszporów za miasto poprowadzonych przez wspólnotę „Pustynia w Mieście”.

26 czerwca Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” zorganizowało dla niepełnosprawnych i ich rodzin w Podkowie Leśnej k. Ochli obchody Nocy Świętojańskiej. W trakcie imprezy było wspólne grillowanie, zabawy i tańce.

27 czerwca w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Przyborowie bp Adam Dyczkowski przewodniczył Mszy św. w intencji 50-lecia święceń kapłańskich ks. kan. Edwarda Kornusa.

27 czerwca w Międzyrzeczu bp Paweł Socha przewodniczył Mszy św. w intencji ks. prof. dr. hab. Zdzisława Chlewińskiego i ks. inf. Henryka Guzowskiego z okazji jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich.

29 czerwca w kościele pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu bp Edward Dajczak udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Ochotniczego Hufca Pracy.

Zaproszenia

Klub Młodzieżowy „Arka” przy pl. Matejki w Zielonej Górze zaprasza na półkolonie dzieci i młodzież od poniedziałku do soboty w godz. od 14.00 do 18.00. W programie spotkań przewidziane są: zajęcia plastyczne, zajęcia fotograficzne, sportowe, muzyczne, rekreacyjne oraz nauka tańca i kurs gotowania.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie zaprasza 15 sierpnia na Festiwal Orkiestr Dętych.

W Galerii „Projekt” na I piętrze Urzędu Miejskiego w Zielonej Górze oglądać można 29. Wystawę Fotograficzną. Przygotowali ją członkowie Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego na 50-lecie organizacji. Wystawę zdominowały fotografie pejzażu i architektury.

Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze czynne jest we wtorki i środy w godz. 14.00-17.00 oraz czwartki i piątki w godz. 10.00-13.00. W biurze są do nabycia m.in. publikacje Instytutu Edukacji Narodowej, prasa katolicka. Biuro pośredniczy także w zamówieniach na anteny TV TRWAM. Tel. (0-68) 324-46-94.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ta parafia żyje

2021-07-25 17:49

[ TEMATY ]

Częstochowa

św. Krzysztof

parafia Opatrzności Bożej

Beata Pieczykura/Niedziela

– Święty Krzysztof niesie ludzi, niesie miłość. Ta parafia żyje, żyje Bogiem, żyje liturgią – powiedział ks. Stanisław Bukalski, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Częstochowie, 25 lipca, w uroczystość ku czci drugiego patrona parafii – św. Krzysztofa.

Ksiądz proboszcz tłumaczył, że odpust Opatrzności Bożej, który jest głównym tytułem kościoła, jest obchodzony w Niedzielę Trójcy Świętej.

CZYTAJ DALEJ

W Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Czekają na anioła. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

2021-07-26 06:23

pl.freepik.com

Przyszłość świata znajduje się w tym przymierzu pomiędzy młodymi i starszymi

Przyszłość świata znajduje się w tym
przymierzu pomiędzy młodymi i starszymi

Największym darem dla ludzi w podeszłym wieku jest obecność innych osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję