Reklama

Drodzy Bracia i Siostry - Kochani Rodacy

Niedziela w Chicago 41/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski, goszcząc w ubiegłym roku w klasztorze Karmelitów Bosych w Munster, nazwał to miejsce „Amerykańskim Ludźmierzem”, nie każdy z nas zrozumieł wielkość i ważność tych słów. Jednak te słowa potwierdzają fakty, czyniąc je prawdziwymi. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał samego siebie „Ludźmierskim Pielgrzymem”. Był osobiście w Ludźmierzu jako pielgrzym w 1997 r., aby z całym światem odmówić Różaniec.
Kochani czciciele Matki Bożej! Dzisiaj pragniemy Was powiadomić, że sanktuarium Ojców Karmelitów Bosych w Munster, zostało w szczególny sposób wyróżnione przez Jana Pawła II. Ojciec Święty przekazał bowiem dla naszego Amerykańskiego Ludzmierza „Złoty Różaniec” jako wotum, w dowód pamięci i wielkiej wiary w siłę modlitwy różańcowej. W związku z tym Ojcowie Karmelici Bosi w Munster, zapraszają na uroczyste przekazanie tego Różańca, które odbędzie się 17 października br. podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 w południe.
Głównym celebransem Mszy św. będzie bp Dale J. Melczek w asyście prowincjała Karmelitów Bosych z Polski - o. Szczepana Praśkiewicza, kustosza bazyliki ludźmierskiej - ks. prał. Tadeusza Juchasa i przeora klasztoru w Munster - o. Roberta Strojnego.
Ojciec Święty w specjalnej bulli pisze m.in.: „synowski łańcuch, który poprzez Maryję łączy nas z Jezusem” - zaprasza nas wszystkich do łączenia się we wspólnej modlitwie.
Zapraszamy wszystkie parafie, w których odprawiana jest Msza św. w języku polskim do przyłączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie 10-dniowej Nowenny, poprzedzającej ta uroczystość w dniach 8-16 października.
Niech to będzie modlitwa dziękczynna za 26 lat Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, w 25. rocznicę pierwszej pielgrzymki do USA oraz w 75. rocznicę powstania Związku Podhalan w Ameryce Północnej.
Wszystkich Rodaków, czcicieli Matki Bożej z całego serca na powyższą uroczystość zapraszają

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Turcja: Po wizycie papieża starożytna Nicea odnotowała 100-procentowy wzrost liczby turystów

2026-01-08 07:06

[ TEMATY ]

Leon XIV w Turcji i Libanie

Vatican Media

Liczba turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, odwiedzających położony na zachodzie Turcji Iznik wzrosła po wizycie papieża Leona XIV o 100 procent - podał w środę dziennik „Hurriyet”. W mieście tym, starożytnej Nicei, 1700 lat temu odbył się pierwszy sobór powszechny.

28 listopada papież udał się do Iznika, aby wziąć udział w liturgii w miejscu Soboru Nicejskiego, zwracając uwagę świata na miasto uważane za centrum wczesnej historii chrześcijaństwa - przypomniała turecka prasa. Sobór Nicejski, zwołany w 325 roku n.e., ustanowił fundamentalne zasady teologii chrześcijańskiej.
CZYTAJ DALEJ

Pomorskie: Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie wyrzucenia krzyża przez nauczycielkę

2026-01-08 11:52

[ TEMATY ]

profanacja

Kielno

PAP/Andrzej Jackowski

KIELNO. PROTEST PRZED SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ

KIELNO. PROTEST PRZED SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie obrazy uczuć religijnych uczniów szkoły w Kielnie (woj. pomorskie). W połowie grudnia ub.r. nauczycielka miała zdjąć krzyż ze ściany i wyrzucić go do kosza na śmieci. W czwartek środowiska prawicowe zorganizowały przed szkołą protest.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Mariusz Duszyński przekazał PAP, że w środę wszczęto dochodzenie dotyczące zdarzenia, do którego doszło 15 grudnia 2025 r. w Kielnie. Postępowanie dotyczy podejrzenia obrazy uczuć religijnych uczniów Szkoły Podstawowej w Kielnie poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej — krzyża zawieszonego w sali lekcyjnej — polegające na wrzuceniu go do kosza na śmieci.
CZYTAJ DALEJ

Karol Nawrocki weźmie udział w XVIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę

2026-01-08 20:01

[ TEMATY ]

kibice

Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Karol Porwich/Niedziela

Karol Nawrocki

Karol Nawrocki

Pielgrzymka Kibiców odbędzie się na Jasnej Górze w sobotę, 10 stycznia. Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Ciebie Boga Wysławiajmy”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki weźmie udział w XVIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców.

Na program pielgrzymki złoży się Msza św. o godz.12.00 w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem ks. Jarosława Wąsowicza. Podczas Eucharystii planowane jest poświęcenie zgromadzonych przez kibiców z całej polski barw klubowych. O godz. 14:00 w Sali o. Kordeckiego zaplanowano emisję filmu Mariusza Pilisa „Bunt Stadionów”. Planowane jest również wystąpienie Prezydenta RP.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję