Zakończyła się peregrynacja kopii Jasnogórskiego Obrazu w naszej diecezji. Jeszcze są żywe w naszych sercach chwile spotkania z Matką. Wielu zastanawia się, jak przedłużyć to wydarzenie, aby jego owoce
były trwałe i pobudzające do głębszej czci dla Matki Odkupiciela. Jednym z przykładów może być konkurs poetycki dla dzieci zorganizowany w parafii Łukowa tuż po nawiedzeniu. Zachęcamy księży proboszczów, siostry zakonne, katechetów i świeckich do dzielenia się
swoimi propozycjami. Redakcja
W parafii Łukowa, dekanat Tarnogród, peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przyczyniła się do wzrostu Jej kultu wśród najmłodszych Jej czcicieli. Dzieci spotykały się ze swoją Matką podczas
Mszy św. i czuwania dla dzieci 23 marca br. Wpatrzeni w Jej piękne Oblicze dziękowały za macierzyńską miłość do każdego dziecka, opiekę przed niebezpieczeństwami i złem. Przedstawiały swoje prośby i pragnienia.
Wkrótce potem z okazji nawiedzenia Matki Bożej odbył się dwuetapowy Konkurs Poetycki (szkolny i parafialny) zatytułowany Wiersz o Matce Bożej Nawiedzenia.
Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych z parafii Łukowa (z Babic, Chmielka i z Łukowej). Finał konkursu odbył się 21czerwca, kiedy to po Mszy św. o godz. 10.00 laureaci z rąk proboszcza
ks. Witolda Smyka otrzymali dyplomy i nagrody.
W kategorii klas młodszych (klasy II i III) nagrody otrzymały: Monika Buńko ze Szkoły Podstawowej w Babicach (I miejsce), Ewa Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Łukowej (II miejsce), Katarzyna Ostasz
ze Szkoły Podstawowej w Chmielku (III miejsce).
W kategorii klas starszych (klas IV-VI) nagrodzono: Magdalenę Gałus ze Szkoły Podstawowej w Babicach (I miejsce), Lindę Kubów (II miejsce) ze Szkoły Podstawowej w Babicach, Monikę Syta ze Szkoły Podstawowej
w Babicach (III miejsce). Wyróżnienie otrzymały Aleksandra Osuch i Agnieszka Buczek ze Szkoły Podstawowej w Łukowej.
Wjazd do Jerozolimy, galeria sztuki średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie
Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.
Pan Bóg mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał pomóc strudzonemu krzepiącym słowem. Każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie. Pan Bóg otworzył mi ucho, a ja się nie oparłem ani się nie cofnąłem. Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem. Pan Bóg mnie wspomaga, dlatego jestem nieczuły na obelgi, dlatego uczyniłem twarz moją jak głaz i wiem, że wstydu nie doznam.
Rafał Trzaskowski zaliczył w tej kampanii polityczną katastrofę, której nie da się już zrelatywizować ani zamieść pod dywan. Sytuacja z debatą to nie tylko „niefortunne nieporozumienie” – to seria świadomych decyzji, które obnażyły tchórzostwo, manipulację i brak szacunku do wyborców. I choć sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej próbował to ubrać w elegancki garnitur „dialogu ponad podziałami” i „nowych standardów”, to wyszło coś zupełnie odwrotnego: polityczny obciach i bolesna porażka wizerunkowa.
To już samo w sobie wyglądało jak paniczny unik konfrontacji – jakby bał się, że nie wytrzyma zwarcia. A potem, gdy już odpowiedział, postawił warunki tak absurdalne, że nikt przy zdrowych zmysłach nie potraktował tego jako poważnej propozycji. Debata miała się odbyć tylko wtedy, gdy zorganizują ją trzy konkretne stacje – TVP (w likwidacji), TVN i Polsat. To miało wyglądać jak próba pogodzenia interesów, ale tak naprawdę było próbą ustawienia sobie debaty w kontrolowanym środowisku. Problem w tym, że nie kupili tego ani wyborcy, ani media, ani nawet polityczni sojusznicy.
Nie ma narodowej wspólnoty, potrzeby obrony naszych granic, budowania naszego bezpieczeństwa, gospodarki i dobrobytu, gdy nie ma wartości, tożsamości i naszych fundamentów; a jednym z nich jest kultura ludowa - powiedział w niedzielę prezes IPN, kandydat na prezydenta Karol Nawrocki w miejscowości Łyse.
Nawrocki we wsi Łyse (woj. Mazowieckie) w niedzielę palmową, podczas imprezy związanej z 55. edycją konkursu "Palma Kurpiowska" podkreślił, że ziemia kurpiowska jest piękna, a do tego pielęgnuje piękną tradycję. Ocenił, że tak jak widoczne wszędzie widowiskowe palmy definiują nasze wartości chrześcijańskie, tak bohaterowie tej ziemi definiują naszą wspólnotę narodową.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.