Reklama

Sztuka

Koncert Haliny Frąckowiak w redakcji "Niedzieli"

[ TEMATY ]

koncert

kolęda

Bożena Sztajner

Koncert kolęd H. Frąckowiak

Koncert kolęd H. Frąckowiak

„Kolędy, litanie” - to tytuł koncertu, który odbył się wieczorem 30 stycznia w auli redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” w Częstochowie. Kolędy i pieśni dla bł. Jana Pawła II, pochodzące z dwóch płyt: „Zostań Aniołem” oraz „Kolędy litanie”, wykonała znana polska artystka Halina Frąckowiak.

Koncert dedykowany był abp. Wacławowi Depo, metropolicie częstochowskiemu, z racji pierwszej rocznicy ingresu do archikatedry Świętej Rodziny w Częstochowie, która przypada 2 lutego.

Reklama

Na koncercie obecni byli m. in. abp Wacław Depo, abp senior Stanisław Nowak, o. Jan Pach - paulin z Jasnej Góry, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich, ludzie kultury i mediów oraz duże grono mieszkańców Częstochowy.

- To wieczór pełny wiary w Roku Wiary - podkreślił ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”, witając uczestników koncertu.

W programie słowno-muzycznym uczestnicy spotkania usłyszeli nie tylko polskie kolędy i pieśni m. in. „Panna Pszeniczna”, „Zostań Aniołem”, „Niebem”, ale również utwory poetyckie m. in. ks. Twardowskiego i Karola Wojtyły - bł. Jana Pawła II w wykonaniu aktora Dariusza Kowalskiego. W auli redakcji „Niedzieli” wybrzmiały również fragmenty medytacji „Miłość mi wszystko wyjaśniła” oraz homilii bł. Jana Pawła II.

Koncert w auli redakcji „Niedzieli” wpisał się również w obchody Roku Wiary i jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Haliny Frąckowiak.

Reklama

Na zakończenie abp Wacław Depo, odwołując się do słów Cypriana Kamila Norwida, podkreślił, że „Jezus, kiedy wszedł w naszą historię, streścił i włączył w siebie biografię każdego z nas”. - Trzeba Bogu dziękować, że jesteśmy razem i że możemy obdarowywać siebie sercem i talentem. Dzisiaj przeżyliśmy misterium naszych imion wpisanych w tajemnicę Syna Bożego - mówił abp Depo.

Metropolita częstochowski nawiązał również do ostatnich wydarzeń w Polsce związanych z uderzeniem w instytucję rodziny i małżeństwa i podkreślił, że „wolność musi iść za prawdą a nie odwrotnie”.

Halina Frąckowiak zadebiutowała w 1963 r. Wystąpiła m. in. na najważniejszych festiwalach piosenki w Kołobrzegu, Opolu. Polskie Nagrania, na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, przyznały Halinie Frąckowiak Złotą Płytę za całokształt dokonań artystycznych.

W 2003 r. wystąpiła w Auli Pawła VI z innymi artystami polskimi m. in. Edytą Geppert, Stanisławem Soyką, Józefem Skrzekiem, podczas wieczoru poezji Jana Pawła II pt. „Błogosławiona siejba” z okazji 25-lecia jego pontyfikatu.

Artystka wydała wiele albumów, m. in. „Ogród Luizy”(z Józefem Skrzekiem) w 1981 r., „Serca gwiazd” w 1983 r.

2013-01-30 22:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IV Integracyjny Przegląd Jasełek i Pastorałek „Anioły tańczą”

[ TEMATY ]

koncert

kolęda

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Biskup świdnicki Ignacy Dec 14 stycznia, sprawując Mszę św. w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu, zainaugurował IV Integracyjny Przegląd Jasełek i Pastorałek „Anioły tańczą”.

- Pan Bóg czeka na nasze modlitwy, prośby oraz dobre uczynki. Przychodźmy do Niego często i nie wstydźmy się Go prosić w różnych potrzebach – mówił w homilii bp Dec. Po raz kolejny Przegląd Jasełek i Pastorałek, został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 i Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu przy współudziale ks. dr. Witolda Baczyńskiego, proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Popęszyce. Odpust ku czci św. Michała Archanioła

2021-09-27 13:16

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

FB parafii

26 września w kościele św. Michała Archanioła w Popęszycach (filia parafii św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku) obchodzono odpust ku czci świętego patrona.

- Także w kościołach filialnych ludzie cieszą się ze święta swojego patrona. My również bardzo uroczyście świętowaliśmy ten dzień. Wzywaliśmy wstawiennictwa św. Michała Archanioła, modląc się podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Gierasimczyka, pracownika kurii diecezjalnej – mówi proboszcz parafii ks. Dariusz Gronowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję