Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

XIX Międzyszkolny Festiwal Kolęd – Korytowo 2013

[ TEMATY ]

festiwal

kolęda

BOŻENA SZTAJNER

Po raz XIX w Korytowie odbył się Międzyszkolny Festiwal Kolęd, w którym wzięło udział 37 przedstawicieli szkół, przedszkoli, świetlic wiejskich oraz parafii z powiatu choszczeńskiego i stargardzkiego.

Jury w składzie: Tomasz Jabłecki – przewodniczący, Jolanta Kowalczyk – członek, Tomasz Woś – członek, po wysłuchaniu uczestników w trzech kategoriach wiekowych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


w kategorii klas O-II:

Reklama

I miejsce – Oliwia Jandrysiewicz – SP nr 3 w Choszcznie

II miejsce – Katarzyna Mańka – SP w Korytowie

III miejsce – Hanna Rybka – Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie

Reklama

wyróżnienie – Natalia Solak – SP Zieleniewo, Paskal Czerniak – SP nr 1 w Choszcznie


w kategorii klas III - IV:

I miejsce – Oliwia Konstantynowicz – SP w Reczu

II miejsce – Alicja Konstantynowicz – SP w Reczu

III miejsce – Edyta Tyrcha – SP w Zamęcinie, Sara Nowak – SP w Lubianie

wyróżnienie – Julia Kraszewska – OWR Korytowo, Martyna Sławińska – SP nr 1 w Choszcznie, Martyna Broda – SP w Korytowie


w kategorii klas V - VI:

I miejsce – Zuzanna Czerniak – SP nr 1 w Choszcznie

II miejsce – Zuzanna Podlas – Choszczeński Dom Kultury

III miejsce – Klaudia Szydłowska – SP nr 1 w Choszcznie, Julia Wadlew – SP w Sławęcinie

wyróżnienie – Wiktoria Sól – SP w Korytowie, Nikola Kurzyńska – SP w Zamęcinie, Patrycja Wróbel – SP w Lubianie, Agata Janicka – Parafia Dolice, Agata Światek – Choszczeński Dom Kultury


Grand Prix Festiwalu w postaci stypendium artystycznego otrzymała: Wiktoria Pałasz z parafii Raduń.

Jury składa serdeczne podziękowania za sprawną organizację i przeprowadzenie festiwalu. Specjalne podziękowania składamy na ręce głównego organizatora wicedyrektora Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. kan. Sławomira Kokorzyckiego za profesjonale zorganizowanie Festiwalu.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt pozyskania wartościowych, atrakcyjnych nagród, które otrzymują wszyscy wykonawcy, stąd wielkie ukłony do hojnych sponsorów: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Choszcznie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Urzędu Miejskiego w Choszcznie, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie oraz Księgarnia PEGAZ w Choszcznie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, opiekunom, księżom, którzy przygotowali dzieci. Jury podkreśla wysoki poziom XIX Międzyszkolnego Festiwalu Kolęd – Korytowo 2013.

2013-01-31 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja poznańska: Msze św. w intencji parafian zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej

[ TEMATY ]

kolęda

W tym roku w archidiecezji poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie. Wierni zostaną zachęceni do uczestnictwa we Mszach św. w mniejszych grupach oraz do odmówienia modlitwy i pokropienia swoich domów wodą święconą.

„Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę św. Szczególną intencją tej Mszy św. winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian” – napisał abp Stanisław Gądecki w dekrecie o duszpasterstwie w czasach pandemii, wydanym 13 października.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu

2021-09-27 23:36

Marzena Cyfert

Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny

Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny

Podczas Eucharystii 27 września młodzież parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk abp. Józefa Kupnego. Metropolita wrocławski poświęcił też unikatowe organy hybrydowe. To drugie tego typu organy w Polsce oddane do użytku.

W homilii abp Kupny nawiązał do obu wydarzeń. Mówiąc o poświęceniu instrumentu podkreślił, jest jest on jak żaden inny związany z liturgią. – Żeby zagrać symfonię, nie wystarczy jeden instrument, potrzebna jest orkiestra. I co ciekawe – każdy z instrumentów ma do wykonania inną partię. Można powiedzieć, że każdy z nich po odłączeniu od pozostałych niewiele znaczy. Ma swoją wartość wtedy, gdy jest we współbrzmieniu z pozostałymi. Razem dopiero tworzą symfonię. Przywołuję to porównanie w kontekście wydarzenia, które dziś przeżywamy w Waszej parafii. Jest to właśnie poświęcenie instrumentu organowego. Ma on służyć tej wspólnocie, ma pomagać w modlitwie. Jest on również znakiem jedności. Jest to znak tego, co my w tym kościele tworzymy – mówił ksiądz arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję