Reklama

Niedziela Sandomierska

Ponad 70 artystów kolędowało pod hasłem „Odnaleźć sens Bożego Narodzenia”

Licznie zgromadzona publiczność owacjami na stojąco nagrodziła występ blisko 70 młodych artystów – ponad 70 muzyków i chórzystów z terenu diecezji sandomierskiej, którzy wzięli udział w galowym koncercie zorganizowanym pod hasłem „Odnaleźć sens Bożego Narodzenia” 30 grudnia w Sandomierzu.

[ TEMATY ]

kolęda

kolędowanie

cronisław/pl.fotolia.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczyste kolędowanie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego było zwieńczeniem trzydniowych warsztatów wokalnych i muzycznych, które prowadzili znani kompozytorzy Hubert Kowalski i Jakub Tomalak.

Obecny na widowni bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował artystom i organizatorom za ewangelizacyjny wymiar koncertu. Nawiązując do jego hasła powiedział, że istnieje wiele sposobów na odnalezienie sensu Bożego Narodzenia. - Jednym z nich jest bycie bliżej samego siebie i zwrócenie uwagi na swoje duchowe potrzeby. Śpiewanie kolęd, modlitwa czy osobista refleksja są w tym z pewnością pomocne – podkreślał hierarcha.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy w oryginalnej aranżacji, nowe pieśni bożonarodzeniowe, a także kolęda ukraińska i śpiew po łacinie z chorału gregoriańskiego. Były one przeplatane rozważaniami przybliżającymi tajemnicę narodzenia Bożego Syna oraz osobistą refleksją dyrygentów i młodych.

– Przygotowywaliśmy ten występ przez trzy dni. Nie był to tylko czas doskonalenia śpiewu, ale także wspólna modlitwa i zgłębianie treści związanych z Bożym Narodzeniem. Sami chcieliśmy odnaleźć sens Bożego Narodzenia, by właśnie podczas koncertu przekazać go przybyłym widzom – podkreślała jedna z chórzystek.

Podczas koncertu zbierano ofiary na potrzeby Domu Samotnej Matki w Rudniku nad Sanem prowadzonego przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

2018-12-31 13:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kochają Pana Boga

Niedziela małopolska 5/2017, str. 4

[ TEMATY ]

konkurs

kolędowanie

Janusz Pasik

Zespół Mali Holni z ZS w Sierockiem k. Białego Dunajca

Zespół Mali Holni z ZS w Sierockiem k. Białego Dunajca

Świąteczna atmosfera, kolorowe stroje, dźwięki instrumentów oraz radosny śpiew setek osób to obraz jubileuszowego X Nowohuckiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce 14 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w Krakowie-Nowej Hucie

Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do tegorocznej edycji zgłosiło się bowiem 134 wykonawców głównie z Małopolski, ale również z Podkarpacia i Śląska. W sumie przełożyło się to na ponad 450 osób śpiewających kolędy i pastorałki. Najwięcej spośród wszystkich dziesięciu edycji. – Cieszy fakt, iż z roku na rok wzrasta popularność i że zgłaszają się nowi uczestnicy – przyznaje Agnieszka Jucha, organizatorka z ramienia Fundacji nowohuckie.pl. I dodaje: – Dla mnie osobiście jest to czas, kiedy mogę zwrócić się do Boga i zbliżyć do Niego, świętując Jego narodzenie. Kolędy i pastorałki mają dla mnie charakter modlitewny i stąd celem konkursu, oprócz rywalizacji jest również budzenie w uczestnikach i widzach świadomości religijnego przeżywania tych pieśni.
CZYTAJ DALEJ

Co to będzie, kiedy nastąpi koniec świata?

2025-03-28 20:57

[ TEMATY ]

Katechizm Wielkopostny

commons.wikimedia.org

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? Dziś odpowiadamy na pytanie, które pewnie wielu z nas sobie zadaje: co to będzie, kiedy nastąpi koniec świata?

Czy wiesz, co wyznajesz? Czy wiesz, w co wierzysz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Jeśli nie, zostań z nami. Jeśli tak, tym bardziej zachęcamy do tego duchowego powrotu do podstaw z portalem niedziela.pl. Przewodnikiem będzie nam Katechizm Kościoła Katolickiego oraz Youcat – katechizm Kościoła katolickiego dla młodych.
CZYTAJ DALEJ

Komisja Wychowania Katolickiego KEP poparła inicjatywę ustawodawczą „Religia-Etyka”

2025-03-28 22:56

[ TEMATY ]

katecheza

katechezy

BP KEP

Bp Wojciech Osial

Bp Wojciech Osial

Komisja Wychowania Katolickiego KEP poparła inicjatywę ustawodawczą Stowarzyszenia Katechetów Świeckich „Religia-Etyka”; komisja sprzeciwiła się również ograniczeniom wobec lekcji religii m.in. redukcji zajęć do jednej godziny tygodniowo - czytamy w komunikacie przekazanym w piątek PAP.

Posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski pod przewodnictwem biskupa Wojciecha Osiala odbyło się w czwartek.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję