Reklama

Kościół

Watykan: 31 maja papieska podróż na Maltę

„Przyjmując zaproszenie Prezydenta Republiki Malty, władz i Kościoła katolickiego kraju, Jego Świątobliwość Papież Franciszek odbędzie podróż apostolską na Maltę i Gozo w dniu 31 maja 2020 r.” – poinformował rzecznik prasowy Watykanu, Matteo Bruni. Zaprezentowano także logo i hasło pielgrzymki.

[ TEMATY ]

papież

pielgrzymka

papież Franciszek

Malta

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Będzie to czwarta papieska wizyta na Malcie. W dniach 25 -27 maja 1990 oraz 8-9 maja 2001 roku odwiedził ten kraj św. Jan Paweł II, a 17-18 kwietnia 2010 Benedykt XVI. Program podróży zostanie opublikowany na późniejszym etapie – podał Matteo Bruni.

Natomiast jak wynika z programu papieskich audiencji opublikowanego przez Prefekturę Domu Papieskiego odwołane będą audiencje ogólne 2 i 9 września oraz niedziela modlitwa „Anioł Pański” – 6 września – co może oznaczać, że także w tym terminie Ojciec Święty uda się z podróżą apostolską.

„Okazywali nam niespotykaną życzliwość” (Dz 28,2) – te słowa z księgi Dziejów Apostolskich stanowić będą hasło majowej wizyty Ojca Świętego na Malcie.

Podziel się cytatem

W logo wizyty umieszczono ręce wznoszące się do Krzyża z okrętu zdanego na łaskę fal. Jak zaznaczono, stanowią one znak gościnności chrześcijanina dla bliźniego oraz pomocy dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji, zdanych na łaskę losu. Łódź natomiast przypomina dramatyczną historię rozbicia się okrętu wiozącego św. Pawła apostoła u wybrzeży Malty (por. Dz 27, 27-44) oraz gościnność z jaką Maltańczycy przyjęli apostoła i rozbitków (por. Dz 28,1-10). Tematy te poruszył w minionych dniach Ojciec Święty podczas środowych audiencji ogólnych, wyrażając uznanie dla gościnności Maltańczyków. Właśnie dzisiaj obchodzą oni wspomnienie tego wydarzenia. Zatem data ogłoszenia papieskiej wizyty oraz zaprezentowania jej logo i hasła nie są przypadkowe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-02-10 11:44

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

U tronu Matki

Niedziela legnicka 34/2016, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Piotr Nowosielski

Cel został osiągnięty! 10 sierpnia, w deszczowe przedpołudnie, pielgrzymi diecezjalnej 24. Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, osiągnęli Jasnogórski Szczyt.
CZYTAJ DALEJ

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

2025-05-18 15:42

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

youtube/Vatican Media

Nie było tylko grzecznego uścisku dłoni między braćmi Prevostami podczas dzisiejszej inauguracji pontyfikatu nowego papieża w Watykanie. Kiedy Louis Prevost, najstarszy z trzech braci Prevost z Chicago, podszedł do swojego brata w papieskich szatach w eleganckim dwurzędowym garniturze i wyciągnął do niego rękę, młodszy brat nie wiedział jak zareagować. Ciepło objął nieco wyższego i mocno zbudowanego Louisa i pozwolił mu serdecznie poklepać się po plecach. Włoski kanał telewizyjny Rai Uno pokazał kilkakrotnie wzruszającą scenę, która miała miejsce na Placu św. Piotra po Mszy z okazji inauguracji papieża Leona XIV.

Louis Prevost, mieszkaniec Florydy, dołączył do oficjalnej delegacji USA, której przewodniczyli wiceprezydent James David Vance i sekretarz stanu Marc Rubio. Według doniesień, John, drugi najstarszy z braci Prevost, odwiedził już swojego brata Roberta - Leona XIV w jego rezydencji na obrzeżach Watykanu w poprzednich dniach.
CZYTAJ DALEJ

„La Cumbia del Papa”: peruwiańska piosenka o papieżu staje się hitem

2025-05-20 09:19

[ TEMATY ]

piosenka

Peru

Papież Leon XIV

Youtube.com/ Vatican Media

Peruwiański piosenkarz Donnie Yaipén oddał muzyczny hołd papieżowi Leonowi XIV i natychmiast odniósł sukces. Jego łatwo wpadająca w ucho piosenka „La cumbia del Papa”, zaprezentowana 17 maja, szybko stała się bardzo popularna na YouTube i w mediach społecznościowych. “Piosenka jest podziękowaniem dla człowieka, który pozostawił po sobie ślad” - powiedział lokalnym mediom artysta pochodzący w Chiclayo. Podkreślił, że jest to również wyraz dumy narodu z pierwszego papieża posiadającego obywatelstwo peruwiańskie.

„Do Chiclayo zawitała radość, a Peru jest błogosławione” - tak zaczyna się piosenka, do której teledysk został częściowo nakręcony przed katedrą w Chiclayo, która przez wiele lat była kościołem biskupim obecnego papieża. Wprawdzie Leon XVI urodził się w Chicago, jednak najlepsze lata spędził w Peru, „pomagając całym sercem” w diecezji Chiclayo i jest „do szpiku kości Peruwiańczykiem”, jak głosi hiszpański tekst piosenki, której towarzyszy muzyka akordeonowa. Nawet ruchy taneczne interpretowane są jako podziękowanie Bogu: „Podnieście ręce i podziękujcie Bogu, bo nasz Papież jest Peruwiańczykiem, jest Chiclayanem, jest Papą Leonem”.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję