Reklama

Kościół

Gen. Mika dziękuje za wsparcie duchowe kapelanów Ordynariatu Polowego

Biskup polowy Józef Guzdek rozesłał informację do kapelanów Ordynariatu Polowego zachęcającą do wspierania żołnierzy włączonych w akcję walki z epidemią koronawirusa. Ordynariusz Wojskowy podkreśla, że rozmawiał telefonicznie z gen. Jarosławem Miką, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, który dziękował kapelanom Ordynariatu Polowego za dotychczasowe wsparcie duchowe.

[ TEMATY ]

generał

wikipedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Publikujemy treść informacji biskupa polowego przesłanej do kapelanów Ordynariatu Polowego:

Czcigodni Księża Kapelani!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W dniu dzisiejszym, 18 marca, rozmawiałem telefonicznie z gen. Jarosławem Miką, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Pan Generał podziękował za modlitwę i duchowe wsparcie, jakie otrzymał od Ordynariatu Polowego i przekazał pozdrowienia wszystkim kapelanom.

Codziennie rano w gronie najbliższych współpracowników odprawiam Mszę św. w kaplicy biskupów polowych obejmując każdego z Was modlitwą i błogosławieństwem. Wieczorem zaś, o godz. 20.30 w kaplicy odmawiamy modlitwę różańcową, którą kończymy Apelem jasnogórskim.

Polecając Bogu Was wszystkich, równocześnie proszę, abyście zachowali pełną dyscyplinę i każdego dnia realizowali ustalony harmonogram. Przykładem dla nas niech będzie sługa Boży Stefan kard. Wyszyński, który w miejscach odosobnienia, wyłączony z nurtu bieżących spraw, miał szczegółowy program każdego dnia, który pomagał mu zachować dyscyplinę wewnętrzną i przeżyć trudny czas.

Proszę, abyście byli do dyspozycji żołnierzy i dowódców, tonowali emocje, organizowali pomoc potrzebującym, z zachowaniem wszelkich procedur związanych ze stanem epidemicznym.

Bądźmy tymi, którzy niosą innym nadzieję i pomnażają dobro, nawet w trudnych chwilach.

+ Józef Guzdek Biskup Polowy Wojska Polskiego

2020-03-19 12:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny byłego generała jezuitów o. Pedro Arrupe

[ TEMATY ]

beatyfikacja

jezuici

generał

o. Waldemar Gonczaruk CSsR

W Rzymie został oficjalnie otwarty proces beatyfikacyjny byłego generała zakonu jezuitów, o. Pedro Arrupe. Poinformował o tym 14 listopada w liście do członków swego zakonu obecny generał ks. Arturo Sosa. Pochodzący z Hiszpanii o. Arrupe (1907-1991) był od 1965 aż do śmierci 28. przełożonym założonego przez św. Ignacego Loyolę (1491-1556) Towarzystwa Jezusowego. Zmarł w Wiecznym Mieście w 1991 r.

O. Arrupe wprowadzał w życie postanowienia Soboru Watykańskiego II, wywierając wpływ na zmianę profilu zakonu. W tym czasie, zwłaszcza w latach siedemdziesiątych, wiele kół kościelnych krytykowało zakon za jego zaangażowanie społeczne w krajach Ameryki Łacińskiej i za łagodzenie surowych reguł zakonnych. Urodził się 14 listopada 1907 r. w Kraju Basków. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił w 1927 r. po czterech latach studiów medycznych na uniwersytecie w Madrycie. Studia teologiczno-filozoficzne odbywał w Hiszpanii, Belgii oraz Holandii. Po święceniach kapłańskich w 1936 udał się do USA, gdzie podjął posługę duszpasterską wśród emigrantów.
CZYTAJ DALEJ

Jak wygląda projekt grobowca papieża? Jest zdjęcie

2025-04-24 15:36

[ TEMATY ]

grobowiec

śmierć Franciszka

zdjęcie

Włodzimierz Rędzioch

Projekt grobowca papieża Franciszka

Projekt grobowca papieża Franciszka

Zaprezentowany został projekt nagrobka Papieża Franciszka, jaki zostanie wykonany w Bazylice Najświętszej Marii Panny Większej w Rzymie, gdzie w sobotę spocznie ciało Ojca Świętego.

Jak poinformowano, nagrobek został wykonany z marmuru pochodzenia liguryjskiego z napisem „FRANCISCUS” i reprodukcją krzyża pektoralnego. Właśnie taki napis – jako jedyny na nagrobku – chciał mieć Franciszek, co zapisał w swoim testamencie.
CZYTAJ DALEJ

Ich siłą była wiara

2025-04-25 17:34

Magdalena Lewandowska

Sybirackim uroczystościom towarzyszyła kompania honorowa Wojska Polskiego.

Sybirackim uroczystościom towarzyszyła kompania honorowa Wojska Polskiego.

– Oddajemy hołd wszystkim ofiarom sowieckiej zbrodni, bohaterskim matkom i ojcom, którzy heroicznie walczyli o przetrwanie swoich dzieci – mówił podczas Marszu Golgoty Wschodu abp Józef Kupny.

Na X Krajowy Marsz Golgoty Wschodu do Wrocławia przyjechali Zesłańcy Sybiru z różnych stron Polski, a także Sybiracy z Litwy, Łotwy i Estonii. Uroczystej Eucharystii w ich intencji w kościele św. Bonifacego przewodniczył abp Józef Kupny. Obecni byli m.in. przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego, poczty sztandarowe i kombatanci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję