Reklama
W swoim stanowisku przesłanym parlamentarzystom, Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na to, że wiele aktów prawa krajowego oraz międzynarodowego mówi o ochronie życia. Gwarantuje je nie tylko polska Konstytucja, ale mówią o nim również orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.
Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że projekt „Zatrzymaj aborcję” poparło ponad 830 tys. osób.
Zwiększenie ochrony życia dzieci nienarodzonych to także jeden z postulatów tysięcy uczestników Marszów dla Życia i Rodziny. „W imieniu setek tysięcy Polaków popierających inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”, a także dziesiątek tysięcy zaangażowanych w ruch Marszów dla Życia i Rodziny, ale przede wszystkim w imieniu najmniejszych i bezbronnych, którzy sami jeszcze nie mogą się bronić, zwracamy się do Państwa z apelem o głosowanie za przyjęciem projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję” – czytamy w stanowisku Centrum Życia i Rodziny.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– Posłowie decydując o dalszych losach projektu inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” każdego roku decydują de facto o życiu dziesiątek, a może nawet setek dzieci nienarodzonych. To właśnie aborcja eugeniczna, której wykluczenia domagają się obywatele, jest główną przyczyną uśmiercania w Polsce dzieci w fazie prenatalnej. Gorąco liczymy na poparcie większości parlamentarnej dla tej ustawy. Jednocześnie w swoim apelu do państwa posłów przypominamy, że prawo do życia jest chronione przez krajowe i międzynarodowe akty prawne, w tym także Konstytucję oraz Konwencję o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne ONZ – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.
W dokumencie przesłanym do wszystkich posłów przywołano również słowa prof. Jerome’a Lejeun’a, odkrywcy trisomii chromosomu 21, a więc przypadłości, która jest dziś głównym powodem dokonywania aborcji eugenicznej. Pisał on, że „miarą jakości danej cywilizacji jest sposób, w jaki traktuje ona swoich najsłabszych członków” – zauważono.
Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (druk sejmowy nr 36), zostało zaplanowane na 15 kwietnia na godziny popołudniowe.