Reklama

Niedziela Częstochowska

Abp Depo zaprasza na „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej” przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego

„Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego” – to inicjatywa modlitewna, do której zaprasza abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rozpocznie się ona dnia 28 maja, w dzień 39. rocznicy śmierci kardynała Wyszyńskiego, a zakończy 25 sierpnia, czyli w przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

„Każdego dnia w tym czasie, przed Obliczem Królowej Polski w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, zanosić będziemy naszą modlitwę o to, byśmy jak najszybciej mogli doczekać tej wyczekiwanej uroczystości i radować się tym darem, że Prymas Tysiąclecia zostanie przez Kościół ogłoszony błogosławionym” – napisał abp Depo w apelu zamieszczonym na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Modlitwa rozpoczynać się będzie Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00, po którym poszczególne grupy podejmą swoje czuwanie. O godzinie 23.00 sprawowana będzie Msza święta, która zakończy nasze „kołatanie”. Sformułowanie to zostało zaczerpnięte z zapisków Prymasa Wyszyńskiego, który tak określił nocną modlitwę w intencji jego zdrowia, podjętą na Jasnej Górze przez członkinie stworzonego przez niego Instytutu” – podkreślił abp Depo.

Do udziału w czuwaniu modlitewnym zostały zaproszone grupy z poszczególnych parafii archidiecezji częstochowskiej oraz wspólnoty zakonne. Ze względu na rygory czasu epidemii istnieje konieczność ograniczenia liczby uczestników czuwania do obowiązujących limitów.

Więcej informacji TUTAJ

2020-05-06 11:01

Oceń: +8 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5. Diecezjalne Czuwanie przed obliczem Maryi

Modlitwa nocą jest naśladowaniem modlitwy Pana Jezusa, który nieraz całą noc spędzał na modlitwie. Jest też nawiązaniem do czuwania Maryi z Józefem przy swoim nowo narodzonym Dziecięciu. Siódmy już wiek czuwa Czarna Madonna nad swoim ludem na Jasnej Górze. My w Apelu Jasnogórskim codziennie o 21 zapewniamy Maryję słowami: „Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”. W sierpniu przedstawiciele naszej diecezji słowa te traktują dosłownie i całą noc czuwają z Maryją, przywożąc przed Jej oblicze sprawy, którymi żyją ludzie w Beskidach - podkreślał bp Tadeusz Rakoczy, zachęcając diecezjan do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Wierni już piąty raz odpowiedzieli na zachętę Biskupa i z diecezji wyruszyły pielgrzymki autokarowe do Częstochowy.
CZYTAJ DALEJ

Czy potrafię z pokorą i uczciwie dążyć do prawdy?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 7-9.

Czwartek, 25 września. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Prof. Weigel wdzięczny biskupowi za wyjaśnienia dotyczące ideologii gender

2025-09-24 20:20

[ TEMATY ]

gender

ideologia gender

Adobe Stock

„Ten przemyślany, pięknie ilustrowany i dokładnie udokumentowany tekst należy przeczytać w całości” - pisze o dokumencie The Body Reveals the Person: A Catholic Response to the Challenges of Gender Ideology (Ciało ujawnia osobę: katolicka odpowiedź na wyzwania związane z ideologią gender) wydanym pod koniec sierpnia przez biskupa Daniela E. Thomas z Toledo w stanie Ohio prof. George Weigel.

Znany amerykański intelektualista katolicki zapewnia, że przeczytanie tego dokumentu zajmuje mniej więcej od pół godziny do czterdziestu pięciu minut. Zaznacza, że jest to głos łączący przekonanie z współczuciem w reakcji na cierpienie i udrękę. Przytacza pierwszy akapit tekstu:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję