Reklama

Niedziela Częstochowska

Uwielbienie JA JESTEM on-line z Pajęczna

W tym roku wyjątkowo nie na pl. Biegańskiego w Częstochowie, a on-line z kościoła Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, ale niezmiennie na chwałę Pana i pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy na uwielbienie JA JESTEM w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w czwartek 11 czerwca o 19.30.

[ TEMATY ]

Pajęczno

koncert uwielbienia

JA JESTEM

Zespół 77fm Formacja z Mocą

Magda Nowak/Niedziela

Zespół 77fm Formacja z Mocą oraz zaproszeni goście: Daniel Pomorski, Łukasz Kluczniak i Piotr Grabałowski ze znaną już energią zaproszą wszystkich do radosnego uwielbienia. Nie zabraknie również grupy uwielbienia tańcem. Słowo na tę okazję przygotował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który jak co roku objął wydarzenie honorowym patronatem, i wprawdzie nie osobiście, ale podczas połączenia on-line przekaże swoje błogosławieństwo.

Kulminacyjnym momentem uwielbienia będzie adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

– Wydarzenie będzie w tym roku wyjątkowe, nie tylko ze względu na okoliczności i formę. W tym pozornie, wydawałoby się, niesprzyjającym czasie, Bóg objawia swoją wielkość i prowadzenie przez Jego Ducha – piszą organizatorzy wydarzenia, które ze względu na stan epidemii nie może się odbyć, jak dotąd, w centrum Częstochowy z udziałem setek osób. Nie chcąc jednak całkowicie rezygnować z wydarzenia, Zespół 77fm Formacja z Mocą oraz częstochowscy muzycy przyjęli zaproszenie ks. Łukasza Dybowskiego, proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, by tam zorganizować tegoroczne świętowanie w formie transmisji on-line. – Wierzymy, że wyjątkowe pod różnymi względami uwielbienie JA JESTEM będzie dobrym czasem uwielbienia Boga, tak potrzebnym w tej wyjątkowej rzeczywistości. Zachęcamy, by każdy, kto ma możliwość, udostępnił transmisję na swoich kanałach w internecie – dodają.

Reklama

Transmisja on-line: www.youtube.com/c/77fmuwielbienie

Honorowy patronat: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski

Organizatorzy: Zespół 77fm Formacja z Mocą, Stowarzyszenie Kultura CzęstoNowa i Kuria Metropolitalna w Częstochowie

Patroni medialni: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Radio Fiat, Radio Jasna Góra i Częstochowskie24.

Zapraszamy!

2020-06-09 09:17

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba iść na Mszę św.?

[ TEMATY ]

gromnica

Karol Porwich/Niedziela

Zapewne wielu z nas zastanawia się, czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, katolik ma obowiązek uczestniczenia w Eucharystii?

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego się modlimy?

2023-02-02 08:08

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Dlaczego modlimy się? Z czego to wynika? Co wspólnego ma z tym wszystkim Izrael? S. Magdalena Radko CHR opowiada o swojej osobistej drodze do Boga. O tym jak to się stało, że trafiła do Niego. Siostra nakierowuje na nową perspektywę postrzegania modlitwy.

Pragnienie jest początkiem

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Magdalena Pijewska

Bp Edward Dajczak

Bp Edward Dajczak

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Tym samym bp Edward Dajczak po ponad 15 latach posługi przechodzi na emeryturę, a nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim zostaje bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.

Decyzję papieża 2 lutego ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce. Informacja została podana do publicznej wiadomości w koszalińskiej katedrze po godz. 12.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję