Reklama

Aspekty

Modlono się za śp. ks. Bogdana Kusiaka

[ TEMATY ]

Nowe Miasteczko

ks. Bogdan Kusiak

Fb/Parafia w Nowym miasteczku/

W niedzielę 28 czerwca w Nowym Miasteczku odprawiono Mszę św. za śp. ks. Bogdana Kusiaka, zmarłego proboszcza. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a koncelebrowali księża z dekanatu i koledzy Zmarłego.

Reklama


Ks. Bogdan Kusiak urodził się 17 sierpnia 1959 r. w Kożuchowie w rodzinie Romana i Heleny z d. Jańczak. Ukończył Szkołę Podstawową w Otyniu. Następnie uczył się w Zasadniczej Szkole Odlewniczej, a później w Technikum Odlewniczym w Nowej Soli. W latach 1968-1975 uczył się również w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Nowej Soli. W latach 1980-1986 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. 25 maja 1986 r. otrzymał święcenia kapłańskie, których udzielił mu ówczesny administrator diecezji, bp Paweł Socha. Jako wikariusz pracował w Zielonej Górze (parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej, 1986-91), Bledzewie (1991-93), Gorzowie Wlkp. (parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski, 1993-94),Cybince (1994-96) i Lipkach Wielkich (1996-1998). 20 sierpnia 1998 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana od Krzyża w Starosiedlu, gdzie posługiwał przez 20 lat, a w latach 2014-2018 pełnił równocześnie urząd wicedziekana dekanatu Gubin. 1 sierpnia 2018 r. powierzono mu urząd proboszcza w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku. Ks. Kusiak zmarł w poniedziałek, 30 marca 2020 r., w wieku 60 lat i 34 roku kapłaństwa. Ze względu na ograniczenia epidemiczne jego pogrzeb miał bardzo kameralny charakter.

Zobacz zdjęcia: Msza w intencji śp. ks. Bogdana Kusiaka

Przewielebny Księże Biskupie, czcigodni kapłani, drodzy przyjaciele, ​ ​Przyszliśmy razem aby modlić się do Boga i aby pożegnać naszego kochanego proboszcza śp. ks. Bogdana Kusiaka. Stary mędrzec Kohelet mówi, że jest czas radości i czas smutku. My od 30 marca b.r. przeżywamy czas smutku, bo odszedł od nas niezwykły kapłan i wypróbowany przyjaciel. ​Kiedy ks. Bogdan obchodził swoje 60-te urodziny, dziękował za swoje powołanie i zachęcał nas do nadziei. Właśnie przyszło nam teraz stanąć w obliczu tej nadziei, że ś.p. ks. Bogdan cieszy się naszą modlitwą w objęciach miłosiernego Boga. ​Ks. Bogdan troszczył się niezwykle usilnie o naszą parafię. Cieszył się, że powstała Schola, że gromadzą się ministranci, że mężczyźni też służą przy ołtarzu i niezwykle angażował Żywy Różaniec w to, by wspólnie się modlić. ​Kiedy tu przybył do Nowego Miasteczka, trzeba było remontować plebanię, trzeba było dalej remontować kościół. Czynił to z wielką pokorą i poczuciem odpowiedzialności. Był zawsze prawdziwy. I to piękna rzecz, piękny przykład, piękny wzór. Miał ten wspaniały stosunek do każdego człowieka. W każdym człowieku widział brata, przyjaciela. I tak sobie przyjął założenie, że trzeba realizować to piękne przykazanie, przykazanie miłości. Miłości Boga i bliźniego jak siebie samego. To realizował w sposób, można powiedzieć, doskonały a to wszystko, co robił, robił z głębokości kapłańskiego swego serca. ​Czcigodny, Drogi Księże Bogdanie. Wierzymy, że już przyjął Cię w otwarte, ojcowskie swoje ramiona nasz najlepszy Ojciec. Będąc w Jego objęciach, pamiętaj o nas. Żyj w radości wiecznej.

2020-06-29 10:53

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iran: czy mistrz olimpijski jest terrorystą islamskim?

2021-07-28 09:12

[ TEMATY ]

terroryzm

Tokio 2020

RSI Sport/screen

Javad Foroughi

Javad Foroughi

Duże emocje w samym Iranie i poza jego granicami wywołało mistrzostwo olimpijskie strzelca z tego kraju 41-letniego Javada (Dżawada) Foroughiego w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z odległości 10 metrów. Wielkiej radości i dumie mieszkańców Republiki Islamskiej z osiągnięcia swego rodaka towarzyszą nie mniejsze protesty społeczne w wielu miastach, a także zarzuty pod jego adresem, zwłaszcza ze strony obrońców praw człowieka z powodu zaangażowania nowego mistrza olimpijskiego w działalność terrorystyczną w szeregach tzw. Strażników Rewolucji (pazdaranów). On sam mówił w maju br. o swym udziale jako pielęgniarza w wojnie w Syrii w rejonie Palmyry.

Zloty medalista, który 11 września skończy 42 lata, jest pielęgniarzem, zatrudnionym w stołecznym szpitalu Baqiytallah. Jak sam powiedział po dekoracji medalowej, pracuje „na pierwszej linii” walki z koronawirusem, którym zresztą zaraził się, i to dwukrotnie. Najpierw musiał przejść kwarantannę, po czym wyzdrowiał, wrócił do pracy i wznowił treningi, ale po kilku miesiącach ponownie się zaraził wirusem i przez ponad miesiąc nie mógł się przygotowywać do igrzysk.

CZYTAJ DALEJ

Krakowskie ŚDM we wspomnieniach włoskiego dziennikarza

2021-07-28 08:28

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum Paolo Fucili

Fucili Paolo

Fucili Paolo

Paolo Fucili od zawsze był zafascynowany Światowymi Dniami Młodzieży. Jako dziennikarz uczestniczył po raz pierwszy w historycznym ŚDM, który miał miejsce w Rzymie w czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Dla telewizji włoskiego Episkopatu TV2000 relacjonował ŚDM w Krakowie. W międzyczasie napisał książkę o historii Dni Młodzieży. Z okazji piątej rocznicy spotkania Franciszka z młodzieżą świata w Krakowie przeprowadziłem z nim krótką rozmowę.

Włodzimierz Rędzioch: - Co oznaczało dla Ciebie uczestnictwo w ŚDM w Krakowie?

CZYTAJ DALEJ

Nawałnice nad Polską. IMGW wydaje pomarańczowe alerty

2021-07-28 16:22

[ TEMATY ]

pogoda

nawałnica

IMGW

Adobe.Stock

IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla 13 województw. Podczas burz opady mogą wynieść 40 mm, a porywy wiatru osiągać 100 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję