Reklama

Film "Jezus" dla Czytelników "Niedzieli"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W auli Niedzieli odbyła się projekcja najbardziej niezwykłego dzieła w historii kinematografii - nakręconego w 1979 r. w USA filmu pt. Jezus. Do tej pory film doczekał się już 600 wersji językowych, a obejrzało go ponad 4 miliardy ludzi na całym świecie. Projekcja dla członków Ruchu Przyjaciół Niedzieli odbyła się 22 marca, a poprowadzili ją członkowie wspólnoty misyjnej ICPE.

Międzynarodowa wspólnota ICPE istnieje od 17 lat. Jej jedyna siedziba na terenie Polski znajduje się w Masłońskiem w archidiecezji częstochowskiej. - To, że nasz dom formacyjny powstał w Masłońskiem było częściowo dziełem przypadku - mówi Jacek Dudzic, dyrektor Wspólnoty - jednak uważamy, że trudno byłoby wyobrazić sobie lepsze miejsce dla naszej pracy. Tutaj prowadzimy międzynarodową szkołę ewangelizacji. Jest to szkoła stacjonarna, zajęcia trwają 3 miesiące, a absolwenci wyjeżdżają za granicę, by prowadzić prace ewangelizacyjne lub charytatywne.

Wspólnota angażuje się również w prowadzenie rekolekcji wielkopostnych. W tym roku były one prowadzone m.in. w Bielsku-Białej, Katowicach-Panewnikach, Wrocławiu, Laskach, Błędowie k. Grójca.

Za swoje szczególne zadania Wspólnota uważa popularyzację filmu Jezus, który w Roku Wielkiego Jubileuszu otrzymał nową oprawę. Od lutego 2000 r. zorganizowano ponad 300 pokazów tego filmu. Wspólnota przekazała 15 tys. kaset z filmem dla Ruchu Światło-Życie, 10 tys. dla Ruchu Odnowy w Duchu Świętym oraz 20 tys. podczas spotkania Ojca Świętego z młodzieżą we Lwowie.

Wielką wartością tego filmu jest wierne wykorzystanie przez reżysera tekstu Ewangelii wg św. Łukasza - mówi Jacek Dudzic. Jeden z kapłanów po projekcji filmu w jego parafii powiedział: "Właśnie przeczytałem Ewangelię z ekranu". My także uważamy, że film zachęca do czytania i przeżywania Pisma Świętego, daje przy tym wiedzę o czasach, w których żył i nauczał Jezus.

Opinie te potwierdzili również uczestnicy projekcji, która odbyła się w redakcji Niedzieli.

Bliższe informacje o Wspólnocie można uzyskać na stronie internetowej: http://www.filmjezus.pl lub pisząc pod adresem Wspólnota ICPE Polska, skr.

poczt. 176, 42-201 Częstochowa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świat bez Boga? Niemieccy biskupi sprzeciwiają się pesymizmowi

2025-09-24 11:04

[ TEMATY ]

sprzeciw

pesymizm

niemieccy biskupi

świat bez Boga

Adobe Stock

Biskupi apelują, by nie popadać w rezygnację lub pesymizm kulturowy

Biskupi apelują, by nie popadać w rezygnację lub pesymizm kulturowy

Według biskupa Moguncji Petera Kohlgrafa Kościół katolicki nie może się poddawać - nawet jeśli coraz więcej ludzi w Niemczech żyje bez Kościoła i religii. Podczas jesiennego zgromadzenia plenarnego Konferencji Biskupów Niemiec w Fuldzie bp Kohlgraf powiedział: „Znajdujemy się w samym środku głębokich zmian, którym musimy stawić czoła - i to bez popadania w rezygnację lub pesymizm kulturowy, ani wycofywania się z życia społecznego w gniewie”.

Również znany czeski teolog ks. Tomas Halik, który we wtorek był gościem zgromadzenia biskupów, dostrzega fundamentalne przemiany zachodzące w społeczeństwach zachodnich.
CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze wygrali z Turcją i awansowali do półfinału mistrzostw świata

2025-09-24 15:21

[ TEMATY ]

awans

mistrzostwa świata

siatkówka

Twitter / Polska Siatkówka

Reprezentacja Polski na Filipiny przyleciała jako jeden z głównych faworytów. Aktualni wicemistrzowie olimpijscy i zwycięzcy tegorocznej Ligi Narodów, a także liderzy światowego rankingu, walczą o odzyskanie tytułu, który stracili trzy lata temu w Katowicach, przegrywając w finale z Włochami. Najlepsi byli latach 2014 i 2018 roku, a wcześniej w 1974.

Podopieczni trenera Nikoli Grbica w 1/8 finału pokonali Kanadę 3:1. Turcy do ćwierćfinału awansowali po wygranej 3:1 z Holandią.
CZYTAJ DALEJ

ŚDM w Seulu: oficjalna modlitwa także po polsku

2025-09-24 15:06

[ TEMATY ]

modlitwa

Światowe Dni Młodzieży

ŚDM

ŚDM Seul 2027

Vatican Media

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM w Polsce opublikowało polskie tłumaczenie oficjalnej modlitwy w intencji 41. ŚDM Seul 2027. To kolejne narzędzie, które może pomóc młodym ludziom przygotować się do spotkania w Korei i już teraz jednoczyć się z rówieśnikami na całym świecie.

Oprócz loga i hymnu, to właśnie oficjalna modlitwa towarzyszy kolejnym edycjom ŚDM, jako element pomagający w duchowych przygotowaniach i lepszym zrozumieniu tematu oraz idei spotkania, które łączy młodych ludzi z całego świata, wspólnie z Ojcem Świętym. W przypadku 41. ŚDM Seul 2027, logo jest już znane, konkurs na hymn wciąż trwa, zaś polskie tłumaczenie oficjalnej modlitwy właśnie zostało opublikowane, dzięki staraniom Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję