W minioną sobotę w kościołach odbyła się modlitwa różańcowa, która została ofiarowana w intencji wynagradzającej za wykroczenia przeciwko prawu Bożemu i profanacje, które obecnie dokonują się w kraju.
W liście do księży bp Tomasik napisał, że "5 listopada, o godzinie 20.30, zjednoczymy się w naszych świątyniach na kapłańskiej adoracji Najświętszego Sakramentu". W trakcie nabożeństwa księża będą się modlić za wszystkich kapłanów. Adorację zakończą Litanią do Chrystusa Kapłana oraz Apelem Jasnogórskim.
Wcześniej bp Henryk Tomasik w liście do wiernych dołączył specjalną odezwę do diecezjan w związku z profanacjami kościołów. - Święty jest każdy sakrament, krzyż, figury i obrazy świętych. Święta jest, jak sama nazwa wskazuje, każda świątynia - dlatego protestujemy przeciwko profanacjom naszych świątyń - napisał ordynariusz radomski.
Dodał, że wydarzenia ostatnich dni pokazują, jak bardzo ważna jest kultura kontaktu, rozmowy, dialogu i dyskusji. - Bardzo bolesne jest to, że w ważnych sprawach posługujemy się agresją, wulgaryzmami i "językiem nienawiści" - napisał ksiądz biskup.
KUL: powstało Akademickie Bractwo Najświętszego Sakramentu
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zostało zawiązane Akademickie Bractwo Najświętszego Sakramentu, którego najważniejszym celem jest nieustająca modlitwa poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. Informację przekazał rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas niedzielnej Mszy św. transmitowanej przez TV Polonia z kościoła akademickiego KUL.
W homilii rektor KUL wskazał dwa podstawowe cele powstania Bractwa. - Pierwszy z nich polega na tym, by tworzyć wspólnotę z Jezusem, dzięki której można odkrywać sens Prawdy, jaką niesie Ewangelia dla współczesnego świata i odwagę jej głoszenia. Dla odkrywania Prawdy potrzebne jest wyciszenie - między innymi po to, aby urzeczywistniać najważniejsze zadanie Uniwersytetu, jakie zostało zadeklarowane w statucie KUL. Zadaniem Uniwersytetu jest poszukiwanie i przekazywanie prawdy poprzez prowadzenie badań naukowych w harmonii między nauką i wiarą - zaznaczył ks. prof. Kalinowski.
CZYTAJ DALEJ
Św. Weronika Giuliani: Najświętsza Maryja Panna była dla niej „drogą Mamą”, „Matką miłości”
Obszerne fragmenty dziennika jednej z największych mistyczek i stygmatyczek Kościoła, tym razem dotyczące jej relacji z Maryją. Książka „Święta Weronika Giuliani. Pisma Maryja” to owoc pracy s. Judyty Katarzyny Woźniak OSCCap oraz s. Zuzanny Rejmak OSCCap. Książka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Serafin pod patronatem "Niedzieli".
Życie Weroniki Giuliani to czas wzrastania na drodze miłości pod kierunkiem Matki Bożej. Święta Weronika Giuliani często zwracała się do Maryi w sposób świadczący o bliskości i czułości łączących obie kobiety. Najświętsza Maryja Panna była dla mniszki „drogą Mamą”, „moją podporą”, „Matką miłości”. To tylko przykłady bardzo licznych „imion”, jakimi święta zwracała się do Matki Bożej. Ta ostatnia zresztą również obdarzała Weronikę czułością.
CZYTAJ DALEJ