Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Pychowice

Serca przy Sercu

- Dzisiaj uświadamiamy sobie, że siadamy przy Królu, przy Panu Wszechświata. [...] Straż Honorowa wzmacnia tę zażyłość z Bogiem, nie tylko wypełnianiem obowiązków, Godziną Świętą, modlitwą, ale przede wszystkim trwaniem przy Sercu Jezusa - mówił ksiądz Paweł Centnar na uroczystości Chrystusa Króla w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Pychowicach.

Norbert Polak

Swoje święto patronalne przeżywała w tym dniu m.in. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.Na Mszę św. przybył poczet sztandarowy Straży Honorowej. Ks. Centnar w homilii odwołał się do słów ,,Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili’’ i podkreślił, że to ostatnia niedziela roku liturgicznego. - Jak to wszystko wyglądało? Czy jako Straż Honorowa rozwinąłem się, byłem wierny temu wszystkiemu, co niesie to powołanie? Czy może trzeba nad czymś popracować, coś zmienić? Czy to bycie w Straży Honorowej zmieniło Ciebie? I stałeś się jeszcze bardziej wrażliwy? Jeszcze bardziej kochasz? – mówił ks. Centnar, nawołując do wspólnej refleksji. I wyznał: - Zawsze podziwiałem Straż Honorową, która trwa przy Sercu Jezusa. To jest powołanie, do którego nikogo z tych pań i panów nie zmuszono. One są, bo tak zapragnęło ich serce, żeby jeszcze mocniej usiąść przy Sercu Jezusa - powiedział ks. Paweł.

Po Mszy św. tradycyjnie miało miejsce odczytanie Aktu Przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. O Straży Honorowej NSPJ powiedziała ,,Niedzieli’’ także Anna Błaszak, zelatorka grupy: - Najświętsze Serce Pana Jezusa jest czczone, kochane i otaczane miłością przez wszystkich członków Straży Honorowej. W tym roku obchodzimy 10 lat naszej wspólnoty. Trwamy w różnych okolicznościach, sytuacjach, zawsze jesteśmy przy Sercu Pana Jezusa. W każdy czwartek wynagradzamy Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Wszyscy jesteśmy słabi, wszyscy upadamy i pragniemy, aby to Serce było kochane, ale też przepraszamy. Pani Anna w imieniu wspólnoty i własnym zachęcam do wstąpienia do Straży Honorowej. Apeluje: - Oby to Serce nie było samotne, aby adoracje były częstsze, by ludzie otwierali swoje serca i wierzyli, że to jest żywy i prawdziwy Bóg.

2020-11-23 08:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Symbole i zwyczaje Adwentu

Niedziela podlaska 49/2002

[ TEMATY ]

adwent

Karol Porwich/Niedziela

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Wieniec adwentowy

CZYTAJ DALEJ

Zostało mało czasu. Pomagają ciężko choremu Oliwierowi

2022-11-30 20:57

[ TEMATY ]

kiermasz

akcja charytatywna

SMA

Agnieszka Smaza

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Wierni kilku parafii diecezji pomogli ciężko choremu Oliwierowi Komanowi z Wadowic.

W parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie odbył się kiermasz ciast oraz haftowanych obrazów z motywami religijnymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję