Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Pychowice

Serca przy Sercu

- Dzisiaj uświadamiamy sobie, że siadamy przy Królu, przy Panu Wszechświata. [...] Straż Honorowa wzmacnia tę zażyłość z Bogiem, nie tylko wypełnianiem obowiązków, Godziną Świętą, modlitwą, ale przede wszystkim trwaniem przy Sercu Jezusa - mówił ksiądz Paweł Centnar na uroczystości Chrystusa Króla w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Pychowicach.

Norbert Polak

Swoje święto patronalne przeżywała w tym dniu m.in. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.Na Mszę św. przybył poczet sztandarowy Straży Honorowej. Ks. Centnar w homilii odwołał się do słów ,,Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili’’ i podkreślił, że to ostatnia niedziela roku liturgicznego. - Jak to wszystko wyglądało? Czy jako Straż Honorowa rozwinąłem się, byłem wierny temu wszystkiemu, co niesie to powołanie? Czy może trzeba nad czymś popracować, coś zmienić? Czy to bycie w Straży Honorowej zmieniło Ciebie? I stałeś się jeszcze bardziej wrażliwy? Jeszcze bardziej kochasz? – mówił ks. Centnar, nawołując do wspólnej refleksji. I wyznał: - Zawsze podziwiałem Straż Honorową, która trwa przy Sercu Jezusa. To jest powołanie, do którego nikogo z tych pań i panów nie zmuszono. One są, bo tak zapragnęło ich serce, żeby jeszcze mocniej usiąść przy Sercu Jezusa - powiedział ks. Paweł.

Po Mszy św. tradycyjnie miało miejsce odczytanie Aktu Przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. O Straży Honorowej NSPJ powiedziała ,,Niedzieli’’ także Anna Błaszak, zelatorka grupy: - Najświętsze Serce Pana Jezusa jest czczone, kochane i otaczane miłością przez wszystkich członków Straży Honorowej. W tym roku obchodzimy 10 lat naszej wspólnoty. Trwamy w różnych okolicznościach, sytuacjach, zawsze jesteśmy przy Sercu Pana Jezusa. W każdy czwartek wynagradzamy Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Wszyscy jesteśmy słabi, wszyscy upadamy i pragniemy, aby to Serce było kochane, ale też przepraszamy. Pani Anna w imieniu wspólnoty i własnym zachęcam do wstąpienia do Straży Honorowej. Apeluje: - Oby to Serce nie było samotne, aby adoracje były częstsze, by ludzie otwierali swoje serca i wierzyli, że to jest żywy i prawdziwy Bóg.

2020-11-23 08:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Serce Jezusa, w którym są wszystkie skarby mądrości i umiejętności...

2021-06-13 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Bożena Sztajner/Niedziela

To wezwanie powinno przypomnieć nam dzień, w którym przez posługę Księdza Biskupa przyjęliśmy sakrament bierzmowania. Dlaczego?

Bo mądrość i umiejętność to dwa z siedmiu darów Ducha Świętego. W tym wezwaniu, podkreślony jest zatem związek Boskiego Serca z Duchem Świętym, który od Ojca i Syna pochodzi. Uświadamia nam również to, że dary Ducha Świętego posiadamy w takiej mierze, w jakiej jesteśmy upodobnieni do Jezusa Chrystusa. W Nim bowiem, naszym Zbawicielu, który udziela nam Ducha Bożego, znajduje się cała pełnia tych skarbów. Przyjmijmy zatem kierowane do nas zaproszenie, by upodabniać się do Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przestrzega przed zakorzenianiem się "chwastu nieufności" w Kościele

2021-06-13 12:42

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zakorzenianiem się "chwastu nieufności" w Kościele, zwłaszcza, gdy jesteśmy świadkami kryzysu wiary i niepowodzeń różnych projektów i inicjatyw - przestrzegł Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie. Zachęcił do pielęgnowania postawy ufności, że "jesteśmy w rękach Boga a jednocześnie cierpliwie i wytrwale starać się wszyscy o odbudowę i rozpoczęcia od nowa". Papież wezwał: "Jakże ważna jest ta postawa także dla dobrego wyjścia z pandemii!" Podkreślił, że dobro zawsze wzrasta w sposób pokorny, ukryty, często niewidzialny.

Publikujemy tekst papieskiego rozważania.

CZYTAJ DALEJ

UE: Rada zaktualizowała zalecenia dot. podróżowania w związku z Covid-19

2021-06-14 14:34

[ TEMATY ]

Unia Europejska

COVID‑19

gov.pl

Rada UE zaktualizowała w poniedziałek zalecenia dot. podróżowania w związku z Covid-19. Zgodnie z nimi posiadacze świadectw szczepień nie powinni podlegać testom ani kwarantannie. Podobnie jak osoby wyzdrowiałe posiadające zaświadczenie, że od daty pozytywnego wyniku testu minęło mniej niż 180 dni.

"Posiadacze świadectw szczepień wydanych zgodnie z unijnym rozporządzeniem dotyczącym cyfrowych świadectw Covid nie powinni podlegać testom ani kwarantannie/samoizolacji, jeśli są w pełni zaszczepieni szczepionką zatwierdzoną przez Europejską Agencję leków (EMA) i minęło co najmniej 14 dni od pełnego zaszczepienia. Państwa członkowskie mogłyby również znieść takie ograniczenia po pierwszej dawce serii dwudawkowej" - czytamy w komunikacie wydanym przez Radę UE.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję