Reklama

Kościół

Bp Milewski do młodych: niespokojny czas w Kościele to próba wiary

- Niespokojny czas w Kościele, to próba wiary dla całej wspólnoty ludzi wierzących. Pozostańcie dalej w Kościele i współtwórzcie ewangeliczny Kościół – poprosił bp Mirosław Milewski młodzież w parafii Żuromin w diecezji płockiej. W II niedzielę Adwentu zachęcił też wiernych, aby postarali się „wyprostować” pewne sprawy w swym życiu.

[ TEMATY ]

bp Mirosław Milewski

nowaewangelizacja.com.pl

Bp Milewski zwrócił uwagę, że Jan Chrzciciel, który uczy przeżywania Adwentu, wiedział, że ma do wypełnienia misję. Jednak nie przygotowywał się do niej w wielkomiejskim gwarze, wśród rozstawionych stolików restauracyjnych czy w galerii handlowej - ale na pustyni. Tam miał czas na przemyślenie wielu spraw, poukładanie ich, nabranie dystansu do problemów dnia codziennego.

Kaznodzieja podkreślił, że w Adwencie chodzi o to, aby „nie popłynąć z nurtem konsumpcji”, która sprowadza przygotowanie do Bożego Narodzenie do korzystania z „wielkiego targowiska próżności”. O to też, aby mimo nawału pracy, absorbującej czasowo zdalnej nauki przez internet znaleźć okazję, aby jak Jan Chrzciciel udać się na pustynię - nie tę rzeczywistą, daleką, ale na „pustynię swojego serca”.

Podziel się cytatem

Reklama

Zaznaczył, że „kategoryczny w opiniach pustelnik potrafił skupić wokół siebie tłumy”. Każdy „ciągnie” do miejsc, które z jakiegoś powodu są atrakcyjne. U początków ery Chrystusowej tłumy ciągnęły do tego proroka, Bożego gwałtownika, który nie przebierał w słowach, ale ludzie czuli, że w jego słowach jest prawda. Jego głos był „jak grzmot”, poruszał ludzkie sumienia. Jego wołanie „realnie przemieniało ludzkie serca”.

Biskup z Płocka zwrócił uwagę, że główny apel proroka znad Jordanu zawierał się w słowach: „Prostujcie ścieżki na przyjście Pana”. Człowiek woli poruszać się drogą prostą, jasno wyznaczoną. Adwentowa zachęta do prostowania ścieżek, to wezwanie do przemiany, do metanoi. Janowe nawoływanie jest wymagające, domaga się rewizji życia i w jakimś sensie „uwiera” sumienia. Każdy ma coś do wyprostowania, do naprawienia. Pan przyjdzie „nie w słodkim i kiczowatym bożonarodzeniowym obrazku, ale rzeczywiście i z mocą”. Warto do tego czasu kilka rzeczy w swoim życiu „wyprostować”.

Zwrócił się też do młodzieży, której podczas Mszy św. miał udzielić sakramentu bierzmowania: oni tego dnia przyjmą „chrzest Duchem Świętym”. W sakramencie przyjdzie do nich realny Bóg: „Ten niespokojny czas w Kościele, to swoista próba waszej wiary. Wiedzcie jednak, że to próba nie tylko dla was, ale całej wspólnoty ludzi wierzących. Pozostańcie dalej w Kościele i współtwórzcie ewangeliczny Kościół” – poprosił młodych ludzi z parafii św. Antoniego w Żurominie.

2020-12-07 08:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Milewski: Wierzę, że wyjdziemy z grupy i kibicuję

[ TEMATY ]

piłka nożna

mistrzostwa

bp Mirosław Milewski

twitter.com/BpMMilewski

Michał Plewka (Stacja7): – Na rozgrzewkę zagadka: Polacy proszą Matkę Bożą Częstochowską, Portugalczycy Panią z Fatimy, Niemcy Czarną Madonnę z Altötting, a Brazylijczycy Maryję z Aparecidy. Kto wygra mundial?

CZYTAJ DALEJ

Abp Henryk Hoser SAC ponownie trafił do szpitala. Jego stan jest poważny

2021-07-30 22:11

[ TEMATY ]

abp Henryk Hoser

razem.tv

O modlitwę w intencji powrotu do zdrowia swojego poprzednika prosi bp Romuald Kamiński.

Ordynariusz warszawko-praski w liście skierowanym do księży, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych i wszystkich diecezjan podkreślił, że abp Hoser jest hospitalizowany i znajduje się w poważnym stanie.

CZYTAJ DALEJ

5 cytatów - Ks. Wyszyński we wspomnieniach powstańców warszawskich

2021-08-01 09:04

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

kard. Wyszyński

AFSK

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

"Ks. Wyszyński zarządzał modlitwy, żeby lekarz wrócił. Niemcy nam go zwolnili" - Prymas Tysiąclecia w okresie Powstania Warszawskiego.

Kapelan Armii Krajowej w Grupie "Kampinos", pseudonim "Radwan III", szpital powstańczy w Laskach - to podstawowe fakty o posłudze wówczas księdza profesora Stefana Wyszyńskiego podczas Powstania Warszawskiego. "Szczupły, wysoki (...) nasz prymas, tylko myśmy tego nie wiedzieli" - tak ks. Wyszyńskiego zapamiętali uczestnicy zrywu stolicy z 1944 roku. Cytaty pochodzą z Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję