Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Gwiazdy na pogórskiej scenie. Kolędowanie online już 27 grudnia

W Pogórzu będą kolędować online.Kolędowanie w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu rokrocznie gromadziło tłumy. W tym roku obostrzenia nie pozwalają na organizację dużego przedsięwzięcia, ale organizatorzy nie odwołali koncertu i przenieśli go do internetu.

[ TEMATY ]

kolędowanie

koncert świąteczny

Monika Jaworska

Tak było w zeszłym roku na Pogórskim Kolędowaniu.

Tak było w zeszłym roku na Pogórskim Kolędowaniu.

Tym samym 9. „Pogórskie kolędowanie” odbędzie się w niedzielę 27 grudnia o godz. 17 i będzie transmitowane na kanale YouTube, a link do transmisji będzie dostępny na kanale YouTube parafii w Pogórzu: www.parafiapogorze.pl i na Facebooku: Pogórskie kolędowanie. Osoby, które udostępniały poprzez Facebooka posty o wydarzeniu, zostały nagrodzone przez organizatorów m.in. świątecznymi jednorazowymi maseczkami.

Także tym razem koncert będzie miał wymiar charytatywny. Co roku nie tylko chwalimy Pana poprzez muzykę, ale przede wszystkim pomagamy, co nas cieszy i raduje serca. Zgodnie z sugestiami internautów zaprosiliśmy do występu artystów studia Accantus: Paulinę Grochowską, Kubę Jurzyka oraz Golden Gate String Quartet – poinformował Dariusz Kupka, który wraz z Michałem Augulem i Radosławem Buchtą wyszedł z inicjatywą organizowania takiego kolędowania w Pogórzu po powrocie z parafialnej pielgrzymki do Jerozolimy. Początkowo chcieli kolędować w salkach parafialnych w wąskim gronie znajomych z pielgrzymki, ale kolędowanie przeniosło się do kościoła i wzbudziło zachwyt publiczności. To skłoniło organizatorów do realizacji przedsięwzięcia na większą skalę, przy wsparciu sponsorów, urzędów i instytucji, o których organizatory mówią, że są dobrymi aniołami. Co roku zapraszani są lokalni artyści, ale i gwiazdy estrady polskiej.

Kolędowanie odbędzie się po raz 9. Organizatorzy uruchomili charytatywny koszyk na platformie zrzutka.pl: - Tegoroczny cel naszego kolędowania to zakup tak potrzebnych dziś koncentratorów tlenu dla wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej w Pogórzu przy parafii NMP Królowej Polski. Wypożyczalnia służy nie tylko mieszkańcom Pogórza, ale również potrzebującym z okolicznych miejscowości niezależnie od przynależności wyznaniowej. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej starszych osób najzwyczajniej boi się położyć w szpitalu, by nie zarazić się wirusem COVID-19, chcemy pomóc im w przetrwaniu choroby w domu, gdy nie wymaga ona hospitalizacji. Urządzenia te wspomagają oddychanie, a także dotleniają organizm - informuje Michał Augul.

Reklama

Pieniądze można wpłacać tutaj.

O kolędowaniu piszemy również w bieżącej świątecznej Niedzieli na Podbeskidziu nr 52/2020.

2020-12-23 20:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mała Armia Jezusa i Przyjaciele

[ TEMATY ]

koncert

kolędowanie

Jowita Kostrzewska

W niedzielny mroźny wieczór 8 stycznia w kościele przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Blachowni miało miejsce niezwykłe kolędowanie, podczas którego ze swoim koncertem wystąpiła Mała Armia Jezusa - dziecięca schola z parafii.

Przed publicznością zaśpiewali również zaproszeni goście z parafii Najświętszego Zbawiciela w Blachowni - Anioły Najświętszego Zbawiciela, natomiast rodzice dzieci z Małej Armii Jezusa wystawili Jasełka.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Nieść światło Chrystusa

2023-02-02 20:12

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Opatowie, w kościele Ojców Bernardynów obchodzony był Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego.

W tegoroczne obchody diecezjalnego dziękczynienia za dar osób zakonnych wpisała się poranna Msza św. sprawowana przez Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w kaplicy klasztornej sióstr klarysek w Sandomierzu oraz popołudniowa Eucharystia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opatowie. Wespół z Biskupem Ordynariuszem Mszę św. koncelebrowali ks. prof. Leon Siwecki, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, o. Edgar Semeniuk, gwardian oraz proboszcz parafii, ojcowie zakonni oraz przybyli księża.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję